Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari kitty-27!!!


Recommended Posts

Citat: citat din mesajul lui gabyv Buna, fetele Matza, insanatosire grabnica mamei tale! Alina, cum luna trecuta ai facut stimulare, poti ovula cu ambele luna asta . Ah, si nu cumva microchisturile le-ai facut de la stimulare? Ai intrebat pe dr asta? Ca in mod normal nu cred ca ti-ar fi dat stimulare daca le-ar fi vazut inainte. Mihacor, sper ca o sa va rezolvati probleme, fara sa ajungeti la despartire, ar fi pacat. Lore, imi pare rau pt socrul tau. Dreambaby, din experienta propie iti pot spune ca anticonceptionale cam strica echilibrul hormonal. Inainte de ac-uri aveam ciclul regulat la 27 de zile, iar dupa nici nu prea am avut...fara tratament. Oricum nu trebuie sa astepti 6 luni ca sa te apuci de treaba. Si mai bine faci si un test ca sa afli. AlexMe are dreptate cand zice ca ai fi mai fertila dupa Ac-uri, asa se zice, dar dr meu mi-a zis ca e un mit. EU nu am fost mai fertila, din conta. Stiu ca mai venise cineva nou, inafara de Dream, dar nu mai stiu numele, anyway, Bine ai venit! Gaby, microchisturile le-am avut de dinainte de stimulare se vedeau clar la eco transvaginala. Dupa stimulare nu am mai facut nici o eco sa vad ce mai fac ovarele mele. Acum iau tratament pt ele, Siofor, medicament pt diabetici, a zis dr ca sunt bune si trebuie luate pe termen lung. Natzalila imi pare rau pt mama ta, dar fi tare si vei vedea ca va fi bine, insanatosire grabnica ! Mihacor, fi puternica orice ar fi, mai bine sa se intample acum , si nu mai tarziu cand poate lucrurile se vor complica. Da-i si lui o sansa daca-l iubesti pentru ca sunt persoane pe lume care pur si simplu nu-si gasesc jumatatea, cei care o gasesc sunt norocosi asa ca fa tot posibilul sa impaci situatia financiara cu iubirea. ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman cu un sanatos... ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] cu un [bibe] sanatos...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ella, Lavi,Dreambaby si celorlalte, va multumesc din suflet pentru gandurile bune. Am fost asa impresionata cand am vazut ca va ganditi la mine.... [pup] Mama mea o sa intre de luni in spital. Problema la ea e mai grava, pe langa raceala si problemele cu plamanii ea este paralizata de ani de zile. Evident acum incep sa apara si problemele de rigoare mai ales ca ea e mai rasfatata asa si nu face sport si se alinta. Mie imi este teama sa nu-i fi evoluat boala. A, observat un usor tremur al capului, mainile nu si le mai coordoneaza deloc si nu mai tine minte ce-i spui. Asta insa nu e neaparat de la boala, mereu a fost mai aiurita si mai aeriana si foarte comoda. Ea vrea sa se faca bine luand pastile ori la boala ei trebuie sa faci gimnastica de recuperare,sa te lupti sa te zbati putin.... In fine, o sa vedem ce va fi. Eu ieri am fost la doctor si am fost diagnosticata cu tahicardie. Trebuie sa ma duc sa-mi faca ecografie la inima si mi-a dat analize pentru tiroida si sa vada daca nu am anemie. Separat de asta mi-a mai spus ca temperatura crescuta si pulsul crescut si senzatia de rau pot fi si semne de sarcina [:D] Eu zic insa ca nu e cazul. Am gatul rosu, fac temperatura, nici ceaiurile si nici lamaia sau mierea nu m-au ajutat pana acum, starea asta deplorabila nu e de la sarcina cu siguranta. Asa ca nu sunt in butoi nici macar in drum spre...pur si simplu bolesc si mai tip la mama din cand in cand pe telefon ca sa faca miscare cu mainile. Hai dragele mele, va astept cu vesti bune, cine se testeaza zilele astea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consultatii si Sfaturi - reglare hormonala Intrebare: Buna seara dna dr, Va anunt cu mare bucurie ca terapia si-a facut efectul-deocamdata pe un segment foarte important: sunt insarcinata! Am urmat tratamentul 2 luni. In noiembrie deja am aflat ca sunt insarcinata. Vreau sa va multumesc din suflet si ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a indrumat catre dumneavoastra! Dupa nasterea lui bb, probabil o a reiau terapia pentu celelalte probleme: pilozitatae, acnee. Va multumesc inca o data si va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi si multa putere de munca! Erica Raspuns: Draga mea, Ma bucur nespus de rezultatul obtinut. Sunt convinsa ca vei scapa si de celelalte probleme pe parcirsul sarcinei. Te rog sa te ingrijesti, sa urmezi sfaturile medicului ginecolog curant. Astept cu nerabdare sa-mi comunici sexul bebelusului. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de puternica sunt puternica. Sper insa sa-mi traca febra asta mai repede ca acum sunt mai mofluza asa si pentru ca mi-e rau. Ar trebui sa fiu acasa in pat dar am la treaba de nu as sta linistita sa plec. Dragelor, eu am fost crescuta in spiritul ala comunist pur si pot sa mor ca daca e de lucru la birou eu nu plec ca sa nu impovarez pe ceilalti tovarasi cu ce am eu de facut. Uite asta as vrea sa-mi invat copilul, sa fie mai ingaduitor cu el insusi, sa nu sara la orice si sa puna si binele lui pe treptele prioritatilor. Ca destul o sa o aiba pe maica-sa o gasca agitata. Mi-am adus aminte sa o sun pe skype pe mama. Nu v-am povestit dar o verific ca pe copii mici ca daca nu o vad ea ma minte ca si-a facut exercitiile. Separat de asta antibioticul incepe sa-si faca efectul si sa respire mai bine. Doamne ajuta sa trecem cu bine de analize si de spitalul de saptamana viitoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...