Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari kitty-27!!!


Recommended Posts

Postez acum ceva care nu este pe subiectul nostru, dare legat de chinul unui copil, m-a emotionat foarte tare incat va postez si voua sper sa nu va suparati pe mine cu aceste postari. Consultatii si Sfaturi - Stafilococ auriu SARM sau MRSA Intrebare: Dna Doctor,ma scuzati ca nu v-am mai spus despre fetita dar am crezut ca trebuie sa fiu concisa sa va economisesc timpul pentru ca aveti atat de multe raspunsuri de dat. Din pacate zilele trecute am primit vestea ca fetita are stafilococ auriu MRSA nazal si faringian . Am operat-o aici in Germania iar de veg adenoide (prima oara la 2,6 ani in tara) si am scos amigdalele, pentru ca exudatul dinaintea operatiei nu a aratat ca ar avea ceva. De 6 luni nu mai putea respira decat pe gura iar in timpul noptii avea chiar momente de apnee. Dormea f f prost si f agitata. Facuse lichid si in spatele timpanelor si nu mai auzea bine, cum a aratat dealtfel si audiometria pe care i-au facut-o. Desi au incizat timpanele si au scos lichidul la operatie, problema persista , sunt tot infundate si in plus acum o si dor. Acum face tratam local cu Octenisept si Mupirocin unguent nas. Acest stafilococ am inteles ca e o tulpina f rezistenta la antibiotice si nu cred sa scapam prea usor de el. Ma gandeam sa vin in tara sa ii fac un autovaccin la Cantacuzino. Dvs ce ma sfatuiti? Astept cu nerabdare parerea dvs. Febra nu face decat rar un 37,5 , dar nu mai mult. In sufletul meu, acum, sunt convinsa ca am operat degeaba copilul ca defapt problema a fost acest stafilococ, dar nu mai am ce face. Psoriazisul mamei mele este remis si a facut cu succes in dec operatia de histerectomie totala asa cum ne-ati sfatuit. Eu sunt mai bine cu tranzitul. Am luat 10 zile biotics un plic pe zi si pentru ca nu am stiut cd primesc un rasp de la dvs am pus si un carpicon solid seara ca antiinflamator. Multumesc din suflet si multa sanatate va doresc din inima! Raspuns: Draga mea, Trebuia sa-mi comunici de mult rezultatul acestor analize ale fetitei. Te rog procura ARGINT COLOIDAL de la Drjuice, sticla cu pulverizator. Pulverizezi in nas si gat de 3-4 ori/zi si rezultatele se vor vedea imediat. Este cel mai bun produs natural pentru combaterea Staphylococ-ului auriu din nas si gat. Se gaseste pe net si nu costa mult; intre 25 ron sticla de 200ml si 50 ron sticla de 500ml. Ai grija sa-ti trimita cutia in care se gaseste sticla cu solutia si sticluta cu pulverizator. Daca nu este asa, inseamna ca este contrafacuta si o refuzati. Am avut un asemenea caz si cei care au trimis produsul si-au cerut scuze si au revenit cu cutia originala si cu pulverizator. Ma bucur pentru mama ta. Acum o se se simta si ea foarte bine. Ar trebui sa foloseasca si ea argintul coloidal si sa-mi comunice rezultatele dupa o luna de tratament. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Consultatii si Sfaturi - rugaminte Intrebare: Buna ziua!Deoarece m-ati ajutat de foarte multe ori revin cu inca o problema.In urma cu 8 luni am dat nastere unei fetite prin cezariana.Dupa o mica perioada mi-a aparut o stare permanenta de oboseala si nervozitate pe care nu le pot stapanii.De la aceaste probleme mi-a generat si lipsa apetitului sexual fata de sotul meu.Am rugamintea daca daca ma puteti ajuta cu o reteta tinand cont ca la sanul drept am avut o mastoza.Va multumesc enorm pentru tot ajutorul oferit! Raspuns: Draga mea, Te rog sa nu-ti faci griji. Ceeace simti acum se cheama astenie postpartum, o au in general mamicile care nu au un ajutor imediat dupa nastere. Iti recomand cu caldura MINERALE TRASOARE COLOIDALE CU ACID FULVIC 10 picx2 ori/zi in prima luna. Dupa aceea, pana la terminarea sticlei, cate 10 pic/zi. Ai sa vezi ca totul va reveni la normal. Nu lua altceva. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consultatii si Sfaturi - tratament pentru e -coli Intrebare: Daca carpiconul este bun pentru tratarea de e coli care a iesit in secretia vaginala? Raspuns: Draga mea, Nu , nu are efect . Important este sa stiu daca esti constipata, care este una din cauzele infectiei cu E. coli. Pana cand imi raspunzi, te rog fa spalaturi vaginale, dimuneata si seara, in prima saptamana, apoi numai seara, cu: un ceai obtinut din amestecul in parti egale a urmatoarelor plante medicinale: frunze de nuc, coada soricelului, coada calului, coaja de stejar, urzica vie, cicoare, muguri de plop, , coada racului, cimbru; din acest amestec se pun 4 linguri/500ml apa rece, se fierbe 2 minute, se infuzeaza 20 minute. Se strecoara, se lasa sa se racoreasca si se face spalatura vaginala cu ajutorul irigatorului. O zi se face spalaturi cu acest ceai, o zi cu: apa calda si racorita, in care se pune 1 lingurita de bicarbonat. De asemenea se poate face baie cu apa calda, in care se pune ulei de levantica, cimbru si arbore de tei, baie in care se sta 10 minute. Astept raspunsul. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consultatii si Sfaturi - infertilitate Intrebare: Buna seara. Sunt mamica unui baietel de 6 anisori, de patru ani incercam fara succes sa avem cel de-al doilea copil pe care ni-l dorim din suflet. Am citit despre tratamentul indicat de dumneavoastra. M-ar interesa daca acesta se poate procura de la dumneavoastra in intregime si la ce pret .Multumesc. Raspuns: Draga mea, Eu va recomand formula terapeutica si va ajut sa procurati NONI (ca sa fiu sigura ca luati originalul). Restul il procurati din plafare sau farmacii. Iata terapia: a. 3 cani de ceai/zi. dupa fiecare masa 1 cana, ceai obtinut din amestecul in partiegale de: naprasnic, sulfina, maces, roinita, frunze de nuc, coada calului, coada soricelului, urzica vie, cicoare, potbal, turita mare, rostopasca, sunatoare, pelin, anghinare, galbenele, cimbru si in cantitate dubla: cretisoara si salvie. Din acest amestec se pune 4 linguri/1 litru apa clocotita, infuzie 20 minute. b. Odata cu fiecare cana de ceai se va lua, conform prospectelor: BRANCA URSULUI cps. NAPRASNIC cps. EXTRACT/GEMO MLADITE DE ZMEUR EXTRACT/GEMO MUGURI DE COACAZ NEGRU TINCTUTA DE ARIN ALB EXTRACT MLADITE DE MUR ELIXIR DE FRUCTE DE SOC EVENING PRIMROSE CU VIT E FEMALE Hormone blend 100cps , producator Solary NONI TAHITIAN 60 ml/zi luat in doua prize, 30ml (2 linguri de supa) dimineata si 30 ml seara, inainte de masa. Produsul se poate obtine prin intermediul meu, pentru a fi sigura ca luati originalul. 2 sticle de cate 1 litru = 290Ron, cu plata ramburs, la curier. Am nevoie de cateva date pentru comanda. Te rog contacteaza-ma telefonic, la 0744487659. MINERALE TRASOARE COLOIDALE CU ACID FULVIC 10 picaturi/zi c. CARPICON ,,S"crema solida, producator Romdan srl, administrate intrarectal, 1 dimineata si 1 seara, din a 5 a in a 19 a zi a ciclului. d. Cataplasme cu ARGILA GALBENA, producator Romdan srl: 1-3 linguri de Argila se pune intrun vas de sticla, se adauga 1-3 lingurite de BITTER (producator Hipocrate 2000) si putina apa calda si se amesteca pana se obtine o pasta groasa, omogena, onctuoasa, care se intinde pe abdomenul inferior, pe zona corespunzatoare ovarelor, uterului si anexelor. Se acopera cu un prosop si se asteapta sa se usuce; apoi se clateste cu apa calda. Astept telefonul tau pentru comanda de Noni si Minerale. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consultatii si Sfaturi - ovar micropolichistic Intrebare: Buna ziua doamna doctor, Am primit raspunsul dumneavoastra. Dozari hormonale nu am facut nici inainte de a incepe terapia, nici dupa ce am terminat terapia. Dimensiunile chisturilor inainte de a incepe terapia erau cuprinse intre 0.3 cm si 0.8 cm, iar dupa terminarea terapiei cel mai mare chist are dimensiunea 0.75 cm. Simptome inainte de a incepe terapia:nervoasa, eliminam mici chisturi in timpul menstruatiei, durere de ovare in timpul menstruatiei, imi cadea parul foarte mult si se ingrasa repede. Ce s-a schimbat dupa tratament:mi-a disparut durerea de ovare din timpul menstruatiei, iar in ultima luna de terapie ciclul mi-a venit cu o intarziere de 9 zile (adica in loc sa-mi vina la 29 zile mi-a venit la 38 zile). V-as ruga, daca se poate, sa-mi indicati ce dozari hormonale sa fac si in ce zile ale ciclului menstrual se fac aceste analize. Terapia cate luni sa o continui? Va multumesc din suflet pentru faptul ca ma ajutati sa-mi rezolv problemele de sanatate. Raspuns: Draga mea, Vom oncerca o modificare a schemei de tratament: 1. Ceaiul. 2. Carpicon ,,S" crema solida. 3. Mineralele coloidale. 4. FEMALE HORMONE BLEND 100cps (Solary) 2x2cps/zi Dupa alte 3 luni de tratament mai discutam. Nu uita ca o mana are 5 degete si nici unul nu seamana cu celalalt. Si noi oamenii reactionam diferit la terapiile cu plante. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doctorita asta asteapta sa-i spui cum te simti cum ai reactionat la tratament si daca trebuie sa modifice ceva la schema de tratament etc.... interesant .... si gratis Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consultatii si Sfaturi - tratament pentru a ramane insarcinata Intrebare: Buna ziua, ma numesc alina si am 35 ani ma chinui de 3 ani sa raman insarcinata si nu reusesc am facut tot felul de analize atat eu cat si sotut (mai multe spermograme ) la ultima a fost diagnosticat cu astenozoospermie moderata si i sa recomandat o cura cu zinc , am o usoara dereglare hormonala pentru care mi sa prescris prementrid 3 luni, vreau sa va spun ca mai am un baietel si ne mai dorim al doilea copil . Nu stiu ce sa mai fac la ce medic sa mai merg rog daca puteti am da un sfat sau eventual un tratament sunt disperata . va multumesc astept un raspuns din partea dumneavoastra . Raspuns: Draga mea, Nu terbuie sa disperi. Iti voi recomanda terapie pentru amandoi. Pentru sot: 1. Alimentatie FARA: tutun, alcool, Coca Cola si celelalte sucuri din comert, carne de porc, grasimi animale ( cu exceptia untului), prajeli ( mai ales cartofii prajiti), painea alba. 2. OBLIGATORIU: salate sau sucuri de legume proaspete 2-300g/zi: morcov, sfecla rosie, RIDICHI, salata verde, varza, andive, spanac, cu marar, patrunjel, usturoi si ulei de masline si lamaie sau otet de mere cu miere; kiwi, citrice, banane, mere, etc. Obligatoriu mancati fructe in loc de orice desert (curmale, alune, de padure, arahide, fistic, nuci, seminte de floarea soarelui neprajite), sau faceti un amestec de 1 pachet GERMENI DE GRAU+1 borcan MIERE+3 pachete propolis ZEAMA DE LA 4-5 LAMAI. Mancati mai multe ciorbe de legume, cu sau fara carne de de pui, curcan, oaie. Peste, nu prajit, de 2-3 ori/saptamana. Painea neagra sau graham, paine de secara. Unde se preteaza, folositi condimente naturale: marar, patrunjel, cimbru, busuioc, oregano, maghiran, rozmarin. 3. 3 cani de ceai/zi, ceai obtinut din amestecul in parti egale de: lemn dulce, crusin, salvie, anason, chimen, ienupar, soc, cretisoara, pelin, naprasnic. Din accest amestec se pun 2 linguri/500ml apa rece, decoct 3 minute, infuzie 20 minute. 4. Cu ceai se ia: TELINA cps 3x1/zi 21 zile/luna Q 10 1x1/zi NAPRAZNIC cps 3x1/zi BRANCA URSULUI cps 3x1/zi CARPICON ,,S" crema solida, producator Romdan srl, administrate intrarectal, 1 dimineata si 1 seara. 5. NONI TAHITIAN 60 ml/zi luat in doua prize, 30ml dimineata si 30 ml seara, inainte de masa, sau in doza unica, dimineata.Produsul se poate obtine prin intermediul meu. 2 sticle de cate 1 litru = 290Ron, cu plata ramburs, la curier. Am nevoie de cateva date pentru comanda. Te rog contacteaza-ma telefonic, la 0744487659. 6. METALE COLOIDALE 10 picaturi/zi Respectand aceste recomandari, in maxim 3 luni, numarul spermatozoizilor de buna calitate va creste. Pentu tine: 1. Acelasi regim alimentar. 2. NAPRAZNIC cps 3x1/zi 3. BRANCA URSULUI cps 3x1/zi 4. CARPICON ,,S" crema solida, producator Romdan srl, administrate intrarectal, 1 dimineata si 1 seara. 5. NONI TAHITIAN 60 ml/zi luat in doua prize, 30ml dimineata si 30 ml seara, inainte de masa, sau in doza unica, dimineata.Produsul se poate obtine prin intermediul meu. 2 sticle de cate 1 litru = 290Ron, cu plata ramburs, la curier. Am nevoie de cateva date pentru comanda. Te rog contacteaza-ma telefonic, la 0744487659. 6. METALE COLOIDALE 10 picaturi/zi Astept telefonul. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consultatii si Sfaturi - chist ovarian endometriozic Intrebare: Buna ziua, in urma cu un an si jumatate am pierdut o sarcina la sase saptamani,dupa un an la o ecografie am descoperit un chist ovarian endometriozic pe ovarul stg.de 3,7cm.as dori un tratament naturist pt. acest chist.nu am copii si nu as dori sa ma operez va multumesc Raspuns: Draga mea, Urmeaza urmatoarea formula de tratament: 1. Cataplasme cu ARGILA GALBENA, producator Romdan srl: 1-3 linguri de Argila se pune intrun vas de sticla, se adauga 1-3 lingurite de BITTER (producator Hipocrate 2000) si putina apa calda si se amesteca pana se obtine o pasta groasa, omogena, onctuoasa, care se intinde pe abdomenul inferior, pe zona corespunzatoare ovarelor, uterului si anexelor. Se acopera cu un prosop si se asteapta sa se usuce; apoi se clateste cu apa calda. 2. CARPICON ,,S" crema solida, producator Romdan srl, administrate intrarectal, 1 dimineata si 1 seara, pana vine primul ciclu. Din acel moment faceti pauza 4 zile, apoi incepeti terapia normala, de 14 zile, din a 5 a in a 19 a zi a ciclului. 3. NONI TAHITIAN sirop 50 ml/zi luat in doua prize, 30ml dimineata si 30 ml seara, inainte de masa. Produsul se poate obtine in prima faza prin intermediul meu, urmand sa il comanzi singura la urmatorul colet. 2 sticle de cate 1 litru = 268Ron, cu plata ramburs, la curier. Am nevoie de cateva date pentru comanda. Te rog contacteaza-ma telefonic, la 0744487659. 4. METALE TRASOARE COLOIDALE CU ACID FULVIC 10 picaturi/zi. Astept telefonul tau pentru a-ti face comanda la cele 2 suplimente. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila pe ziua de azi cred ca ajunge........ daca mai vreti spuneti Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Gaby ai dreptate, sper sa nu fie cazul de efecte secundare. Oricum o sa iau luna asta sa vad cum se comporta hormonii si cm. Merci.[pup] Multumesc si tie Ella pt postari. [pup] ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] cu un [bibe] sanatos...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup fetelor cred ca ne auzim pe maine. Daca mai am vreme mai tarziu intru si citesc din ce mai scrieti voi. [pup][flo][flo][flo][flo] pentru toate PS am uitat sa va spun ca diseara am program artistic ca doar sunt la ovulatie.....[:I][:I][:I].... ma duc acasa sa ma fac frumoasa........[:I][:D][:D][:D][pk] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, bafta la jap-jap, sa fie cu ochisori rezultatul! Vai tu fete ce ma dispera reclama asta cu Nestle cu tipa cu chilotii roz!! Pai pana am citit 3 pagini din capitol mi-a aparut de 3 ori si ea..plus ca mai apare si cand incerc sa postez, sau cand ma loghez! diana [gravired]10+ si mami de [tren]IANIS STEFAN 14 mai 2007 [url]http://www.lumeadianei.blogspot.com[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev353pr___.png"]Buburuza[/url] [url="https://picasaweb.google.com/dianalaura.musat"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...