Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Broccoli crud


Recommended Posts

Am gasit un alt sos (nu l-am incercat). Scrie in carte ca merge cu legume mai dulcege (fenicul/bulb, cartof dulce, ardei gras, dovlecel si squash) iar ca ingrediente are iaurt, nuci (date prin robot), parmezan, usturoi, paprika, chilli, piper si... albus de ou (eu l-as scoate, dar nu stiu ce iese). Il voi verifica saptamana viitoare, spune-mi daca vrei cantitatile exacte. Am sa pun si broccoli pe farfurie. Melasa nu ti-e pe plac pentru fier? E tare gretoasa dar plina de minerale (fier, calciu, potasiu, parca si magneziu...). Blackstrap, nesulfurata e cea mai buna [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am auzit la tv ca substantele ce le contine lupta impotriva cancerului si-am vazut retete in care se serveste tras in unt,alaturi de alte legume,dar sincera sa fiu,n-am mincat broccoli pana acum.E atit de bun?Ma faceti sa incerc si eu sa gatesc cu broccoli.[pup] www.blogulluiaurel45.blogspot.com [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, glumeam. Eu n-am vazut pana acum, la "alimentara" din oras au numai verde si asa (broccoflower): http://lynnescountrykitchen.net/sidedish/Broccoli/broccoflower.jpg [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu prepar foarte des broccoli pentru ca ne place si se pregateste foarte usor. il oparesc!! cat fierbe apa (cu sare), spal buchetelele de broccoli (nu foarte mici si cu putina codita) si pregatesc "sosul", neaparat cu usturoi pisat, ulei, sare, piper si busuioc/cimbru/menta in functie de carnea langa care pun garnitura. oparesc intro oala, scurg apa, sosul si-l toarna fiecare in farfurie, in functie de dorinta. n-am incercat cu iaurt dar cred ca e delicios. cred ca as proceda la fel, oparit (nu stiu de ce...poate pentru eventualitatea ca s-ar putea ascunde ceva de "dulce" ca in conopida...??!!), sare, piper, usturoi si marar sau menta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...