Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui adita
eu am vazut doar o poza pe o plaja, parcamamica de sase copilasi [grup]:Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)
align="right" id="quote2">Si eu la fel!Aditaaaa, ai nascut![olala] Sa-ti traiasca micutul Sofian! [flo] Sa fie sanataos si mancacios. Ce greutate a avut la nastere? Tu cum te simti dupa a 6-a cezariana? Pozee??Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am nascut, ne simtim foarte bine si eu si bebe, a trecut si cezariana asta de parca n-ar fi fost a sasea, n-a fost nicio problema. bebe a fost cel mai mic dintre copiii mei, a avut "doar" 3.700. e cuminte, mananca bine, doarme bine. sambata avem botezul. poze nu am deocamdata, ne-am mutat la tara si inca nu am despachetat tot, nu gasesc cablul de descarcat pozele

 

mamica de sase copilasi [grup]:Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adita,cred ca ti am mai spus,dupa parerea mea esti o mama eroina.... felicitari pentru curaj,cred ca esti foarte fericita cu atatea minuni.... ce dr ti a urmarit sarcina? tot nayel? Mami de [bonjovi] Cris si [bebic] Codrin [url="http://community.webshots.com/user/monalaca"]Poze Cris[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/563741085AFygVP"]Bebe [/url]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem in curatenii,extinderi, ma rog treburi nesfarsite,toate peste inceputul de an scolar !

 

Adita, felicitari!!!id="red"> Exact cum a zis Mona esti o mama eroina!Sa iti dea Dumnezeu putere,pace ,rabdare sa va bucurati de binecuvantata familie![pup][pup][pup]!

 

NOi suntem bine,am inceput un pic cu stangul in sensul ca nu am ajuns in clasa unde ne inscrisesem, din motive acumid="red"> lesne de inteles.

 

La inscriere totul "mustea" de corectitudine!! "Acum ati ajuns, sunteti la pozitia x, la doamna x, ne vedem la toamna,nu depasim sub nici o forma numarul de copii la clasa, succes la revedere, bla,bla ,bla"

 

Intre timp aflasem ca doamna e ok,in fine...ne trezim in prima zi de scoala la altcineva....Suparare mare,mare, ne punem in functiune toate cele sa mutam copilul!

 

Si cum Dumnezeu le aranjeaza muuuuult mai bine decat vrem noi, doamna este un vis.Lucreaza, sta cu ei in clasa tot timpul,nu ies pe hol si gestioneza extraordinar de bine conflictele intre copii-sunt doar 5 fete in clasa,comunica, nu are aranjamente, corecteaza pe argumente, roteste copiii in banca astfel incat fiecare sa nu fie atrasi de o prioetenie exclusiva cu aun anume saui ea sa fie acuzata ca il protejeaza pe X,deocamdata transaprenta si seriozitate!

 

Tudor, surprinzator pentru mine, nu se angreneaza in conflicte, este foarte cuminte.Doamna imi spune ca lucreaza foarte frumos, dar cam incet...Este foarte minutios, nu ii place sa greseasca!Anul trecut era numi lacrimi si durere daca ii iesea ceva gresit.Anul asta, na e mai mare, isi gestioneaza altfel emotiile.

 

 

Sedintele le tine la 2 saptamni, clasa este foarte organizata si dotata.Fisele,caietele speciale sunt comune celor 4 clase.

 

Programul este cam incarcat si pentru ei si pentru mine, pentru ca merg de doua ori pe sapatamana la pian si de doua ori la inot.Ei sunt cam piticuti si trebuie sa tragem de oase!:)Norocul este ca scoala este in drum catre amandoua destinatiile si orele sunt imediat dupa scoala, astfel mai avem timp o ora jumate de somn la pranz.

 

In prima saptamana i-am culcat la 4 dupa masa si s-au trezit a doua zi dimineata.Noroc ca nu au avut teme !Si asta de 3 ori!Acum s-au reglat :)

 

Vin acasa isi fac temele,Ilinca trebuie sa faca si ea teme la fel ca Tudor, deci fac clasa I in paralel[:D]!Oricum nu are rabdarea, precizia, stabilitatea, atentia pe care o are Tudor.Mai elaboreaza la gradi anul asta![:)]

 

Dimitrie este un scump, toata lumea il iubeste si tati spune mereu :"gata,l-am facut mare, trebuie o fetita!![:)]"

 

Succes tuturor si povestiti...stiu din experienta ca e mai usor sa citesti[:I][:I]!![pup]

 

Livianaid="red">, special[pup],pentru TOT!

 

 

 

Mami de viezurici:TUDOR-CONSTANTIN 9.02.2005, ILINCA-CRISTIANA 31.07.2006, DIMITRIE-DANIEL 21.04.2010

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...