Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Marea Neagra 2011..cum sunt preturile?


Recommended Posts

Buna ziua..anul asta mergem la mare [olala]..cu copilul care prin iulie-august are 1 si 2-3 luni...vrem sa stam la o pensiune..unde sa avem acces la bucatarie (pt ca nu ma incumet sa ii dau altceva decat ce gatesc eu), baie, frigider..apa calda curenta...Nu vreau o statiune anume..dar mi-ar place Mamaia sau Eforie Nord...Are cineva idee ce preturi sunt anul asta la 1 camera pt 2 adulti + 1 copil mic in luna iulie sau august??? Astept cu interes raspunsuri![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

oana, cel mai simplu ar fi sa intri pe acel site romanesc cu impresii despre hoteluri si statiuni, sa cauti vilele/pensiunile cu cele mai bune note si impresii si sa contactezi proprietarii (sau sa intri pe site-ul pensiunii respective, unele dintre ele au asa ceva), sa vezi ce tarife au si daca poti rezerva locuri. Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Oana, iti recomand o pensiune inaugurata anul trecut unde am fost deja si urmeaza sa mergem peste 2 sapt: casa-agave ro din Ef Nord. Si eu sunt adepta hranei self-made, cel putin pe litoralul romanesc iar aici ai conditii f bune: bucataria complet utilata si sala de mese e la subsol unde e f racoare si de asemeni exista o mini-sala de joaca pt cei mici. Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa iti impartasesc si experienta noastra cu o pensiune din Eforie Nord (vila Liz [bang]): am mers cu baietelul cand avea 11 luni si am avut acces la bucatarie...cu scandal si reprosuri.adica,tipul de acolo,cam exagerat si necioplit,a fost de acord la inceput sa gatesc pt pici,insa dupa 2 zile...mi-a spus ca "ce e la el,cantina CAP-ului?".am facut o ciorba care ajungea cateva zile,cartofi prajiti pt noi,niste pulpe.ca daca nu ii dadeam copilului mancare de la terase,nu puteam merge nici noi si trebuia sa mancam ceva facut la pensiune(cartofi prajiti,piure,etc.din astea ,nu ghivece,sufleuri,etc) oricum,nu am ramas tot sejurul si pe acolo nu mai dau in viata mea. asadar,atentie ce e si cu acces la bucatarie!tipul intelegea doar cafea,ceai,asejat mezeluri pe farfurie si facut o salata,o omleta.nu gatit ciorbe,mancaruri,etc ,chiar daca faci numai pt copil. daca ai de gand sa gatesti mult,cauta cu bucatarie separata de vila,pt ca sigur nu o sa fie fericiti nici proprietarii,nici turistii,ca miroase a mancare peste tot. aaaa,si tot la vila asta,zicea ca putem face gratar,insa protesta mereu ca le intra turistilor fumul in camere.deci,nici gratar nu faceam![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, oricum eu inainte sa ma cazez am sa discut, daca nu, avem in Mamaia o pensiune unde am mai stat si am gatit si totul a fost ok...iti dai seama ca nici eu n-am de gand sa stau in bucatarie ca acasa, k n-am inebunit, dar macar de un piure si un piept de pui fiert, o ciorbita pt copil..daca nu, cumpar borcanele de la Nestle si gata, nu moare o saptamana...Pt noi nu se pune problema ca mancam la restaurant, dar pt el nu ma incumet...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana, sa stii ca eu am fost cu fetita la mare, in neptun, cand avea 1 an si 2 luni. eu ii dadeam sa pape la terasa de pe plaja, ii cunoastem pe cei de acolo de ani de zile, chiar ne-am imprietenit cu patronii, iar cei 2 chelneri care ne serveau imi spuneau in fiecare zi ce fel de mancare sa NU comand pentru copil, ca nu e chiar ok - nu ca ar fi fost stricat, doamne-fereste, doar ca era prea sarat, acru sau picant. eu ii dadeam fetitei sa pape din urmatoarele feluri de mancare : supa de pui cu taitei, supa cu galuste, ciorbita de legume cu carne de pui, mamaliguta cu branza si smantana, piure, orez cu legume, cartofi natur, iar carnita de pui o comandam fie facuta la gratar, fie frigarui, fie ne ramanea de la ciorbita carne de pui fiarta si comandam una dintre garniturile enumerate mai sus. eu nu zic sa faci la fel, la noi a contat foarte mult faptul ca ii cunosteam pe cei de la terasa si am avut incredere deplina in ei. dar ma gandesc ca ti-ar prinde bine si tie o pauza de bucatareala si gospodareala, macar o saptamana pe an. daca te-ai gandit la varianta borcanele e ok si asa, insa te va costa mai mult decat daca ai gati tu. Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...