Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (25)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Noki_Lara
Meems, spune-mi ca vii pana in data de 12 august. [8D]Ca noi atunci cam plecam.[:-@]Da' de fapt, putem si dupa 25 august, cand ne intoarcem.Poze cu noi [colegi]1 si 2
There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
align="right" id="quote2">Noki, inseamna ca nu ne vedem [:(] Eu voi fi in Bucuresti doar doua-trei zile, cam de pe 14 pana pe 16. Pe 17 august dimineata devreme zburam inapoi spre State.Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc din suflet, dragele mele [pup]

 

nokiid="red"> si eu abia astept sa ne revedem, sambata ce faci?

POate ne vedem in Ior, ce zici?

 

meemsyid="red"> [pup], merci! Tare mate bucurie mi-ai facut.[flo]

 

Vacanta placuta fetelor care acum sunt la mare [pk]!!!

 

Roxana mami de Alexia si Matei.

 

 

 

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, bun gasit!

Am ajuns la saptamana 31 si parca as fi in a 50-a. Mi-e muult mai greu decat cu T. Cred ca de bai e in primul rand varsta, ca deh am cu 6 ani mai mult. Deseara ma duc iar la eco, poate i se schimba sexul, desi m-am obisnuit cu gandul ca e fetita. Ma cam demoralizeaza discutiile voastre despre parfumuri si cosmetice si de asemenea figurile fetitelor de la gradi de la T. Al meu fecior e exemplar. Nu am preobleme de "aspect" cu el.

Intre timp ma mut. Am primit de ziua mea contractul pe casa. Asa ca incet, incet mut lucrurile. I-am luat carucir lui bb. E rosu. Amu' de-i baiat i-a sta bine si lui in rosu. T s-a mai obisnuit si el cu ideea ca ar putea fi fetita.

In rest...lucrurile par sa mearga bine. Da' pareri de-astea am mai avut.

Pe fii-mea o va chema ori Ania (asa l-ar fi chemat pe T daca era d-soara ori Tiana (imprumutat de la fetita unei prietene). Mai sunt pe lista Natalia sau Luiza.

 

Amu ma duc la serviciu. Cred ca pana la sfarsitul lunii doar. Desi am o munca usoara si frumoasa, parca nu mai pot. Si asta in conditiile in care am pus pana acu doar 8 kile. Chiar asa- am burtoc mai mare decat cu T la varsta asta a sarcinii. Dr zice ca e din cauza varstei, ca na, muschii se lasa...Desigur, va fi cezariana, oricat m-am smiorcait ca vreau naturala...

 

Va pup, mai vin p-aci....[flo]

 

=========================================================================

 

 

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini

............................................................................

Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.

Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Am revenit si noi pe meleaguri romanesti de sambata [:D].

Am plecat vineri noaptea pe o ploaie torentiala,am ajuns la Giurgiu0- Ruse,turna cu galeata si eram un pic dezamagiti de vremea pe care o vom nimeri.Ca prin minune, dupa ce si prin Bulgaria am mers tot pe ploaie ,cand am intrat in Varna s-a luminat,nu ne venea sa credem...iar in Konstantin si Elena era chiar senin si un soare exact cat sa poti iesi la plaja si sa te simti bine.Nu a plouat deloc de cand am ajuns si pana am plecat,dar pe parcurs a inceput sa se faca tot mai cald...pe la 11 plecam de pe plaja din cauza caldurii...temperaturile au oscilat intre 28-29 si pana pe la 32-33 de grade.

Conditiile au fost excelente,hotelul chiar pe plaja,restaurantul avea terasa cu vedere la mare...singurul minus fata de anul trecut(Palace-Nessebar) a fost mancarea care nu era la fel de diversificata,dar pe ansamlu OK.

Copii s-au simtit excelent,Cristian a intrat din prima in mare de ziceai ca acolo s-a nascut [:D],fara nici o frica sau retinere,din contra trebuia sa fiu tot cu ochii pe el ca fugea in apa si il culegeam de prin valuri(noroc ca nu erau valuri mari)[alcool].Andreea a exploatat la maxim toboganele de apa,s-a dat singura fara aripioare sau colac si pe cel mai incolacit...eu una n-am avut curaj [:I].

 

Mai greu a fost drumul de intoarcere, copii nu mai aveau rabdare(mai ales cristian),am venit pe canicula ,oricum m-am bucurat cand am ajuns...mi s-a parut cel mai lung drum facut vreodata[alcool]...ultimii 60 de km Cris a plans nonstop.Am ajuns sambata seara,iar de duminica cris a inceput cu scaune moi,luni seara Andreea a vomitat nonstop,marti ne-a apucat si pe mine si pe Dan aceeiasi chestie si am cam bolit.Noroc ca nu a tinut mult(2 zile la copii,una la noi),...dr ne-a spus ca sigur a fost ceva viral(luat din aer,apa...etc...) si sigur cules de prin bulgaria....

 

Cam asta a fost cronica de vacanta...cu poze o sa revin cand mai descarc din ele....

 

va pup si celor plecati in concediu...vacanta placuta![pup]

 

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxi, lma![pup]

 

ai mei au varicela, de fapt flavi, dar sigur va urma si andru. e jale sa-i tin in casa, dar cred ca intr-un fel a fost ok ptr mine[:D]

flavi parca e din desene animate, pictata.sper sa suporte bine.andru e in asteptare,dar stiu ca obisnieste sa se scarpine cu ravna.

 

Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil]

 

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetataid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...