Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (25)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Phiiiii, ce se intampla? Am ajuns taman pe pagina 2??? Nu se poate asa ceva. [:D]Ce face colectia? Pe unde misuna?

 

Noi am tras o repriza cool de mare, de vineri pana duminica. Am avut noroc de vreme buna vineri, medie sambata si vantoasa dar ok duminica. [pk][pk]

 

Leea, ce-i aia ca ti-e nu-stiu-cum ca e fetita??? Vrei bataie? Tz tz tz.[:-@]

 

Mara, aoleuuuuu, varicela vara? Cred ca m-as urca pe pereti.[bang]Me included, ca daca face bufnita, fac si io, ca nu am bifat boala asta in copilarie.[8D]

 

Roxi, unde mergi in week-end? Detaliaza.[:D]

 

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noki, bine ca ai adus colectia pe prima pagina iar [flo] Am vrut s-o fac eu ieri, dar nu am avut vreme nici sa respir. Am fost si tare obosita, ne-am intors acasa duminica seara destul de tarziu, dupa ce ne-am recuperat copila din Los Angeles (ai mei au condus cu ea pana acolo, ca sa ne intalnim la juma' de drum). Am bagat si o distractie pe cinste sambata seara la un restaurant romanesc, dupa 2 dimineata am plecat de-acolo [ups]

Rianna e bine, a fost tare bucuroasa sa ne vada, ne-a dus dorul, si noi si mai tare ei. Insa a avut o vacanta in adevaratul sens al cuvantului, cu rasfat din plin din partea bunicilor. Si vorbeste mult mai bine romaneste [:)]

 

Roxi, pe unde umblati?

 

Mara, cum mai sunt copiii? Nasol cu varicela asta, tin pumnii sa treaca repede.

 

Coralia, ma bucur ca ati avut un timp bun la mare! Sa ne arati si poze.

 

Cine mai e in concediu acum? Lavi si Cami, nu?

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria trimite si o portie de varicela catre Ili, sa scapam odata de belea, ca mi-e frica sa nu faca tocmai cand suntem pe picior de plecare in vacanta (asta e alt "cosmar" de-al meu[alcool]).

Pana la urma e mai bine s-o faca odata, sa scape.

 

camelia ai venit de la Duni? daca da, vreau impresii[8D]

 

Ilinca e de saptama trecuta la tara, mama, ce greu e fara ea, parca pe an ce trece e tot mai rau s-o las de langa mine. Plus ca acum are niste texte de ma lasa masca, of, abia astept s-o vad sambata.

 

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">id="size1">

 

pesimistul este un optimist bine informat.id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui felicia74

ce greu e fara ea, parca pe an ce trece e tot mai rau s-o las de langa mine.
Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">id="size1">

pesimistul este un optimist bine informat.id="size1">id="teal">

align="right" id="quote2">
...cam asa si eu, ca tine! Abia am asteptat sa vina Rianna acasa.

Crissy, cu intarziere...
[s]
LA MULTI ANI cat mai fericiti pentru Beatrice id="red"> a ta!! A implinit si ea 1 anisor, draga de ea [olala] Cum ati petrecut?

Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello ! De-abia v-am gasit pe pagina a doua - noroc ca am revenit din concediu la timp sa readuc subiectul in actualitate [:D].

 

Mai... a fost super fain la bulgari. Nu mi-as fi imaginat ca poate fi asa mare diferenta. E drept ca si hotelul l-am nimerit excelent, altfel probabil nu m-ar fi impresionat asa de tare.

Bifat o dupa-masa si o dimineata de plaja la Eforie (o surpriza placuta pentru noi, n-am mai fost pe-acolo niciodata), apoi o saptamana in Albena (boierie maximala, restaurant finutz, 5*, animatie, piscine, tot tacamul), vizitat Balcic (impresionat puternic), revenit cu vizita la capul Kaliakra (buna inspiratie am avut!) si stat inca vreo 3 nopti la Neptun (nu ne-a mai priit asa de bine ca pe vremuri [:(]).

 

Mai povestim, deocamdata descarc poze la greu.

E bine si acasa, vorba Anei: nici nu mai stiam cum arata casa noastra [:p].

 

Noki, acum am citit - voi pe unde haladuirati w/e asta?

 

...maine voi incerca sa citesc si mai din urma...id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Chiar ca e lumea in vacanta...nu mai prea scrie nimeni pe forum...pentru noi vacanta s-a terminat pana in august cand mergem cu copii la Govora...Bineinteles ca diferenta intre conditiile din Bulgaria si cele de la Govora vor fi ca de la cer la pamanant...dar aici mergem pentru imunizare...ceva aerosoli nu strica.

 

Maria id="red"> bine ati revenit pe taramuri romanesti! Ma bucur ca v-ati simtit bine,banuiesc ca si timpul a tinut cu voi...[8D].

In alta ordine de idei azi la 6 e ceva balet la casa de cultura,vreau sa merg cu Andreea,veniti si voi? Am inteles ca e spectacol cu premiantii de la un concurs national de balet si o sa fie si ceva balerini de pe la Bucuresti(si Adela va fi).Intrarea ne-a zis Adela ca e libera.

 

Am pus si eu cateva poze de la mare,o sa mai trimit in contul comun cand mai gasesc timp.

 

Numai bine![pup]

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

Da, am fost si noi la mare, am si avut o tentativa de a posta un mesaj duminica dar nu mers![bang]

Am fost al 3-lea an la Duni. A fost foarte frumos si ne-am intors cu bine acasa. Aveam rezervari facute pentru Pelikan, insa cand am ajuns acolo (fiind 4 familii, au zis ca nu au posibilitatea sa ne dea camere alaturate) ne-au mutat la Marina Royal. Conditiile se stiti, cele care ati mai fost, nu cred ca sunt diferente ff mari intr 4* si 5* (poate doar cu numele).

Copii s-au distrat foarte bine si nu am avut surprize neplacute cu probleme de sanatate. Vremea a fost foarte frumoasa dar nu ne-am bronzat ff tare pentru ca mi-a fost teama de explozii solare si nu am stat ff mult pe plaja si am folosit si factor 50+.

In rest, ce sa ma zic, am vizitat Sozopol si Bourgas - foarte frumooos!

Aaaa, mi-am "busit" aparatul de fotografiat putin (acum il am la reparat) - stand pe plaja intro zi, se jucau niste copilasi in jurul meu si aruncau cu apa ; mi-au aruncat si mie o galetusa de apa in spate si cativa stropi au ajuns si pe aparat - astfel ca nu mai merg butoanele de "menu" si de "zoom".

 

Trimit imediat si poze ...

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...id="size3">id="Times New Roman">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

bine ati revenit din concedii.

ieri fuse serbarea de sf an la nic. cea mai buna si mai colorata si mai alerta si mai glamour serbare pe acre am vazut-o si io-s fte critica..

tema serbarii a fost internationala, adica fiecare copil a reprezentat o tara, cateva tari au avut mici scenete cu cate un grup de 2-4 copii. unii au spus poezioare funny despre tara respectiva, altii au dansat, altii au jucat teatru, toti imbracati in chestii specifice.

Nic a reprezentat germania, a avut costum cu pantaloni din (imitatie de) piele pana la genunchi, sosete lana, pantofi, camasa cu carouri si model pe piept. credeam ca rupem gura targului costumul fiind comandat de la mama tarii, dar la fata locului am constatat costume mult mai senzationale si mai bine executate. oricum ne-am prezentat mai mult decat decent. a spus poezie funny si a dansat o polka:) impreuna cu o domnisoara care reprezenta Russia.

serbarea a inceput cu italia unde baietelul a venit lejer imbracat cu tricou marinaresc, blugi si pantofi de scandal si cu chitara de gat si a cantat Italiano vero - Lasciate me cantare blabla - toto cutugno. a urmat franta cu o sceneta cu o coana chirita in crinolina care a jucat exceptional furculision etc si un francez "veritabil". senzatia serbarii a fost marea britanie. au aparut printul william di kate, imbracati IDENTIC ca la nunta lor. baietelul e chiar britanic si i s-a comandat costum de la londra, adica uniforma aia militara rosie pe care a avut-o william la nunta de luna trecuta. cu curele, chipiu, tot tacamul. printesa de 4 ani avea o replica pe masura ei a rochiei lui kate! au avut si ei un schimb de replici funny cu ironii la adresa reginei:) m-a mai impresionat nu's ce tara din africa unde o pustoaica de 4 ani in zdrente si manjita pe fata s-a leganat in jurul unor oase de zici ca era in transa, exceptionala interpretare. russia a avut 4 copii blonzi, zici ca erau chiar de acolo, india cu niste costume exceptionale si fetitze care deprinsesera tehnica unduirii mainilor. turcia a dat din buric ca profesionistele. Romania a fost reprezentata de copii reusite ale sofiei vicoveanca, mariei tanase si george enescu la pian. japonia a avut un ritual cu ceai pe podea, foarte dragut de asemenea.

tot ce va zic o sa va si arat peste 2 saptamani pe poze si filme. am facut si eu, dar erau la serbare si profesionisti care ne vor da materialele video peste 2 saptamani pe stick. va trimit atunci pe contul comun sau pe trandfer sa vedeti ce superb a fost.

festivitatea cu robe a celor ce pleaca anul asta la scoala mi-a inlacrimat ochii de unde trag concluzia ca la anul voi plange in toata regula.

 

in alta ordine de idei, sunt iritata ca nu stiu unde/ce sa rezerv la cazare in sicilia. este de notorietate ca italia si germania au cele mai proaste cazari din europa, dar chiar niste jafuri de camere la 130 euro/noapte?! 3 stele care seamana cu 2 stele in poze! cu 130 euro/noapte in State, in metropole, stai la 4-5 stele, pe bulevardul principal, cu ziar la usa dimineata si sampoane bune in baie. deci niste nesimtiti italienii asta.

 

cica se redeschide Antipa in toamna. cu muuuulti dinozauri..

 

nichita pleaca 2 sapt la bran cu ai mei sapt viitoare, mai pleaca o sapt in tabara la sf lui iulie si o sapt cu mine in sicilia la inceputul lui auhust.

 

si p-orma vine meems in buc. o sa stea la noi. avand in vedere ca are doar 2 zile, 15-16 august zile full in bucuresti si nu are decat 100 de persoane de vazut si cateva locuri de aratat de catre mine, zero timp de respirat, toate cu copiii dupa noi, intalnirea de forum va avea data fixa, ora fixa, loc fix, 15 sau 16 august, dupa-masa, va dura 3 ore max. va comunic eu din timp detaliile:)) pe perioada cat este aici eu sunt secretara dansei. pentru orice programari, convorbiri telefonice, audiente va rog sa ma contactati.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...