Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (25)


Recommended Posts

anda eu sunt siderata de ce spui tu acolo, abia astept sa vad poze de la serbare.

 

Ei, ma plangeam eu ca nu am copil acasa, uite ca am. Ieri am adus-o Pe ili ca se plangea de marti ca o doare burta si avea senzatie de voma. Plus ca nu mai manca nimic, mai mult statea in pat. In cazuri d-astea bunicii sunt depasiti de situatie, stateau in jurul ei si o mai imbiau cu niste ceai (pe care ili il refuza[bang]). Mama, daca eu si doru plecam din tara, ce sa faceau oamenii astia, lasau copilul sa lesine de inanitie? Sa va mai spun ca matusa i-a facut frectie cu otet pe la tample si i-a citit Tatal nostru ca poate era deochiata... Ei bine, nu era avea indigestie, ca a mancat 2 gogosi fierbinti de la o vecina, cand a fost in vizita la niste fetite. Si nici nu a vrut sa recunoasca imediat, asa ca nu ne dadeam seama ce are.

Acum e pe regim, mai are pana se reface, dar nici nu-mi mai vine s-o las la tara. Insa nu am ce face, in Buc nu are cine sta cu ea. Nah, ca m-am racorit.

 

Maria nu mai retin daca ai spus, dar la ce hotel ai fost? (mi-e dor de bulgaria...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ne-am intors si noi aseara, tare frumos a fost. Am sa pun si poze de luni incolo cand ma mai eliberez cu despachetatul si alte treburi.

 

Feli, of, de ce sa n-o mai lasi la tara, a facut doar o indigestie, se mai intampla! [pup]

 

Mara, sanatate Flaviei, sa-i treaca repede varicela!

 

Maria, Coralia si Cami, imi pare bine ca ati avut o vacanta frumoasa! [flo]

 

Maria, ma bucur ca v-a placut Balcic si capul Kaliakra [;)]

 

Leea, ma bucur ca esti bine, deja 31 de saptamani, uau!

Sa stii ca si la mine la sarcina a 2-a burtica a crescut mai repede, la fel si la alte mamici pe care le stiu, nu are a face cu varsta ca aveam 27 de ani. Muschii s-au relaxat de la prima sarcina si acum se desfac mai usor ca sa iasa burtica.

 

Alinus, sigur ca mai trec eu si prin Alba, vorbim! Ai net acolo?

 

Meems ce frumos ca veniti in Ro, din pacate noi plecam de pe 11 si ne intoarcem pe 21.

 

Tot cu intarziere La multi ani Beatrice!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, bine-ati venit inapoi acasa!

Si pe tine, si pe Noki, o sa va ratez in august [:(] Stiu ca e luna de concedii si ma gandeam ca multa lume va fi plecata. Daca aveti drum catre Alba dupa 5 august, sa va opriti prin Hateg, ca vom fi acolo!id="size1">

 

Cami, bine v-ati intors si voi! Asteptam pozele.

 

Anda, ce serbare extraordinara! Parca nu ai povesti de copii de 4-5-6 ani.

 

Feli, insanatosire grabnica soricelului!

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meems, au fost si 2 copii de 2 ani in serbare! nu au prestat prea artistic, dar erau simpatici:)) am promis ca pun pozele si filmul pe emailul comun cand o sa le primesc, dar mai asteptati. apoi o sa fiti convinse, stiu ca pare ca povestesc despre copii mai mari. a fost foarte pregatita serbarea.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am trimis in contul comun poze facute de mine la serbare desi nu au calitatea care-mi place fiindca stateam departe si am zoom slab la aparat. sunt cate 2-3 poze per email pt ca sunt mari ca dimensiune, nu-mi incap mai multe.

asa, sa va faceti o idee, desi filmul o sa va placa mai mult pentru ca fiecare tara/dans avea muzica foarte bine ritmata si aleasa, lucru care a contribuit la atmosfera super din sala. parintii dansau pe scaune, cu aparatele foto in mana.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anda77
meems, au fost si 2 copii de 2 ani in serbare! mama lui Nichita (09.12.2005)Look who’s talking: Nichita-Andreifilme cu puiutul meu, Nichita-Andreimontaj anualCalatoriile mele"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"
align="right" id="quote2">[wow] P.S. Multumesc ca ma organizezi in zilele cand voi fi in Bucuresti [pup]Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wooow, Anda, cred ca a fost o super serbare ! [cool] Ma bucur ca a iesit bine!

 

Am trimis si eu poze in contul comun - sunt multe, ca le-am pus pentru toti cei care au fost cu noi in grup ... id="size1">

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...id="size3">id="Times New Roman">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o raita prin contul comun.

 

Alinush, ce fete frumoase sunteti voi, care mai de care mai cochete si mai zambarete [olala]

 

Coralia, ce inalta e Andreea! Sau mi se pare mie doar din poze? Are alura de atleta. Iar Cristi e copia ta fidela.

 

Anda, impresionanta serbare!! Am si eu o curiozitate: costumele au fost confectionate/procurate de parinti, sau de gradinita? Foarte tare mi s-a parut totul.

 

Cami, mult relax si voie buna prin pozele voastre!

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Andaid="red">chiar ca e o serbare foarte pregatita,costumatii puse la punct,un adevarat spectacol.

 

Aseara am fost cu Andreea si cu niste prietene de-ale ei de la gradi la spectacolul de balet care m-a impresionat de-a dreptul.Mi-a placut fiecare dans dupa 2ore si ceva de spectacol nu-mi venea sa ma ridic de pe scaun si sa plec.A fost gala laureatilor la un concurs international de balet,au dansat cei care au luat premii,fiecare in parte au avut cate un numar,apoi perechi,a fost si profesoara Andreei si Gigel Ungureanu de la Bucuresti.

Daca l-as fi ratat, as fi regretat clar....tinerii balerini pe care i-am vazut aseara sunt cu adevarat talentati.

 

Laviid="red"> bine ai revenit si o cronicuta de vacanta chiar mi-ar insenina ziua,ca stii asa frumos sa povestesti despre locurile pe care le-ai vizitat [olala].

 

Meemsid="red"> cred ca esti printre putinii care imi spune ca Cristi imi seamana [:)],majoritatea zic ca e bucatica din Dan si mie mi se pare la fel.Andreea e slabuta(18 kg) poate de aia pare mai inalta...ca nu e ...are in jur de 115-116 cm,dar constitutie atletica a inceput sa prinda de cand ne tinem de sporturi [:)]

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...