Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (25)


Recommended Posts

Ioana super!!![olala]O excursie de genul asta copii-less cred ca e binevenita pentru toata lumea o data pe an [:D]. Noi de 1 iunie am mers la Ambient ca au anuntat ca vine Marian Ralea si organizeaza ceva jocuri pentru copii.A fost cam aglomerat...desi dupa ce nu a mai plouat si au iesit toti copii afara s-a mai luminat atmosfera [:D].Andreea a insistat sa mearga cu prietena ei de la gradi si inot Ioana asa ca am organizat chestia in comun cu mama Ioanei.Pana la urma a iesit totul ok,desi la un moment dat Andreea s-a pierdut printre copii [alcool]. Ma grabesc sa termin ceva sa plec si eu mai repede acasa..[8D] Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Frumoase petrecareli de 1 Iunie [olala] Am vorbit aseara cu Rianna, imi spunea ca s-a simtit bine in oras, la pizza si la joaca. Bineinteles ca e rasfatul in floare pe la ai mei pe-acolo! Bic, stiam de pasaport, tocmai ce l-am reinnoit si noi pe-al Riannei, primul era facut la 4 luni ale ei si deja expirase. Noi a trebuit sa le refacem si pe-ale noastre ca expira in vara, nici nu vrei sa stii cat ne-a costat toata afacerea [alcool] Acum mi-e groaza sa ma apuc de reinnoirea pasaportului romanesc... In alta ordine de idei, ma bucur ca Sma e mai bine. Ioana, sa va fie de bine vacanta!! Bineinteles ca vrem poze! [pup] Noki, tu nu ai poze de la concertul Roxette? Intre pozele ce le-am trimis eu in contul comun sunt cateva la inceput si de la graduarea Riannei, insa mi-a murit bateria la camera exact cand ea primea diploma... Are taica-sau facute pe telefon, dar nu am reusit sa le incarc in album, sper sa o fac azi. Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am trimis in contul comun pozele din Bulgaria, acum 2 week-end-uri. Noki, nu m-am uitat pe bon ca am luat doar o Polly pt Silvia, DVD-ul cu Rapunzel si alte chestii non-jucarii. Asa ca daca am "impuscat" vrei reducere a fost doar pt Polly care si asa se nimerise una ieftina. Dar era moarte de om la jucarii, acum imi explic. Bravo Sarei pentru inot! Ocazie cu care am mai dat si eu prin contul comun! Coralia, uau, ce frumusel e Cristian! Cred ca nu il mai vazusem in poze de bb! Amandoi sunt frumosi si scumpi, sa va traiasca! La fel Matei al lui Roxi, super frumusel baiatul, seamana cu Alexia parca tot mai mult! Trebuie sa mai fac o fetita ca se pare ca are de unde alege cavaleri de pe aici! [;)] Meems ce eleganta a fost Rianna la absolvire, de fapt tot timpul voi sunteti foarte cochete si frumoase amandoua! Misto pozele cu prietenii si peisaje americane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02 Meems ce eleganta a fost Rianna la absolvire, de fapt tot timpul voi sunteti foarte cochete si frumoase amandoua! Misto pozele cu prietenii si peisaje americane.
Saru-mana, esti o draguta [asia] Am reusit sa incarc vreo doua poze de pe telefon, cele in care isi accepta diploma si da mana cu educatoarele. Intru acuma sa vad si eu pozele din Bulgaria. Editez: am vazut pozele, frumoasa mini-excursia voastra! Ruinele romane mi-au adus aminte de cele "de la mine din vatra", de la Sarmizegetusa. Mi se pare mie, sau Silvia s-a inaltat mult in ultima vreme? Si Natiliciului i-a crescut parul. Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, meems si mie mi-a adus aminte de ruinele de la tine "din cartier" ca sa zic asa, mi-e tare draga zona aia, sa vad cand vom ajunge din nou. Nati da, i-a crescut parul si nici nu vreau sa le tund pana in august ca sa le mai creasca :) desi li s-a stricat un pic parul de la piscina. Silvia s-a schimbat/inaltat cam in ultimul an; n-am mai prea pus poze cu ea can de mult, in cele de la Disneyland era mai mult Nati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise stie toate literele mici si mari de tipar (scris+citit) si o parte din literele de mana. De 1 iunie a primit 2 carti scrise cu litere de mana[:D]. In schimb sta cam prost la capitolul exprimare, inca face greseli desi tot timpul o corectez (a lu' cine e papucul...), uneori isi gaseste greu cuvintele. Oare sa-mi fac pb? Noi am gasit in biblioteca bunicilor Aventurile lui Habarnam, citim cu drag din ea si ne amuzam copios. Mai are niste carticele mici, special pt copiii care au invatat sa citeasca, pe alea le citeste singura. De 1 iunie am participat la [url="https://picasaweb.google.com/negaracristina77/Luna12#5613190991533088898"]parada[/url]. Dupa cum spunea si Maria, mare stres. S-au simtit bine copiii de scoala generala si liceu, cei de gradinita... vai de capul lor. Educatoarele numai cat au tipat la ei, ii trageau de maini ca trebuia sa mearga in sir, cate 4, iar ei, mititeii, nu stiu sa mearga decat cate 2[bang]. Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna vad ca suntem pe pagina 2 sa incepem cu cele frumoase. D.a fost marti in prima lui excursie cu gradi la gra diham.trebuiau sa mearga la ferma animalelor in schimb am mai pus 10 lei si s-au dus la munte. a fost super, era tare incantat si la plecare, s-a trezit fara comentarii la 7 fara 10( de obicei il duc adormit la baie si bombane in timp ce face pipi), nu au fost incidente, educatoarele s-au intors cu zambetul pe buze, a decurs totul minunat. marti avem serbarea la gradi, d. este pirat.daca aveti nevoie de costum after,il cedez.e funny, are un material care il pui pe mana si da impresia de mana tatuata. am vazut si eu poze din contul comun, tare frumusei sunc copii nostri si ce mult au mai crescut. tot marti l-am ingropat si pe tata, nu mai dau detalii, ultimele lui zile au fost ...horror. si casa schimb subiectul, in ultima sapt din iunie merg doar eu cu d. la mare la eforie, s. ptr. ca de abia s-a angajat nu poate merge, sper ca vom merge in septembrie impreuna, acum doar face pe soferul.v-am spus ca printre toate cele a stat si 2 luni fara job?hai ca iar am stricat atmosfera.cum scrie Corap? eniuei? abia astept marea si plaja la debarcader. va pup. Mirela si David - 23.12.2005 [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=44fbab57549e149baae5bc&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url "]ce baiat frumos are mama![/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44d498b9dd2483973e9125&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]David in decembrie [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miri condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau! [flo] Succes sotului tau la noul serviciu, cat despre excursii la fel fac si fetele, n-am probleme sa le trezesc cand e rost de plecare in excursii, mai greu e zi de zi, pentru scoala si gradi. Crissy tare dragute pozele de la parada, cea mai mortala a fost bineinteles Beatrice in mijlocul situatiei :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miri, condoleante! [ruga] Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe tatal tau! Noi am avut serbarea la gradi vineri si Dariuca a fost Alba ca Zapada. Trimit acum poze si in contul comun. Crissy, foarte frumoase pozele de la parada! Foarte frumusele printesele tale![flo] [mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006) [url="http://lb5f.lilypie.com/xGThp2.png"]Cresc si iar cresc ... ![/url]
“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
[url="http://pixysstyle.blogspot.com/"] Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ... [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136018"] Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...