Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (25)


Recommended Posts

Corap aoleu, sanatate Anaisei! Cami sanatate Dariei, uneori mai exagereaza si astia la gradinite. Maria, Nati ne-a frecat un an intreg cu imbracatul si pieptanatul dimineata pe principiul "taaake yooooour tiiiiime", vad ca abia acum la spartul targului a bagat viteza. Nu mai e vorba de adaptare la noi ci de lalaiala pura si aratat ca face ce vrea ea nu ce vrem noi. Cu cat o zorim mai tare cu atat se lalaie mai mult, intentionat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Corap, sanatate multa Anaisei! [pup]
Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Corap aoleu, sanatate Anaisei! Cami sanatate Dariei, uneori mai exagereaza si astia la gradinite. Maria, Nati ne-a frecat un an intreg cu imbracatul si pieptanatul dimineata pe principiul "taaake yooooour tiiiiime", vad ca abia acum la spartul targului a bagat viteza. Nu mai e vorba de adaptare la noi ci de lalaiala pura si aratat ca face ce vrea ea nu ce vrem noi. Cu cat o zorim mai tare cu atat se lalaie mai mult, intentionat.
Exact asa face si Daria !!! O lalaie aiurea si eu firb in suc propriu, ca tre' sa ajung la 8 la serviciu. Multumim pentru urarile de sanatate! Cred ca o sa mergem si sa o vada doctorul, mai ales ca peste o saptamana plecam in concediu. [mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006) [url="http://lb5f.lilypie.com/xGThp2.png"]Cresc si iar cresc ... ![/url]
“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
[url="http://pixysstyle.blogspot.com/"] Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ... [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136018"] Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci mai sunt copii care la varsta asta nu vor la gradi..uu doamne am crezut ca este singura alexia mea, tipa ca din gura de sarpe ca nu vrea la gradi, nu s-a adaptat neam.Si la fel urla si vocifereaza de nu vrea sa se imbrace cu x, desi le pregatim de seara impreuna, ca nu vrea sa se spele pe dinti, ca nu vrea pantofii y, ca o doare parul ca...si motivele sunt diverse. si la fel ma apuca si pe mie disperarea ca tot la 8 intru la job si mereu intarzii din cauza alexiei.cand ies din gradi sunt lac de apa, epuizata de nervi. copii mei ma imbolnavesc la propriu, nu mai rezist urletelor lor, matei urla la fel de cand se trezeste pana se culca, fara motiv pur si simplu nu ii convine nimic. Si astept concediul si parca vad ca mai rau ma obosesc, vreau sa merg singura sa nu ii aud, sa nu stiu decat de mine.ma iertati dar asta simt, sunt la capatul puterilor. ina mie imi pare rau de tot ca nu ne-am vazut,serios vroiam mult sa va vad.[pup] bine ca ati ajuns cu bine acasa. lavi,coralia concediu placut! meemsy tare frumoase pozele voastre, si voi sunteti niste frumosi.Rianna a fost o scumpa in rochita [pk] Cum te mai simti? ti-ai revenit dupa weekendul acela ?[8D] corap v-a dat aerosoli cu adrenalina? ai mei au avut de atatea ori ca la mine este ceva normal.Abia ce si-a revenit matei de o zi dupa tratament. Alexia vad ca iar o ia cu tusea. Sanatate multa de tot! Roxana mami de Alexia si Matei. - Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina [pup] Bine ca ati ajuns cu bine inapoi acasa si ma bucur ca, in ciuda bolilor cu care v-ati confruntat in tara, ati reusit sa petreceti timp cu familiile si sa-i lasati pe cei dragi ai vostri sa se bucure de voi si de copii. Imi place ca ai vazut Romania intr-o lumina mai buna si ai putut aprecia partile pozitive. Imi pare rau insa ca nu ai apucat sa te intalnesti cu fetele de pe forum. Iar acum vad ca v-ati reintrat in rutina deja [:-)] Sanatate multa, multa pentru Anais si Daria! Coralia, spor la impachetat si sa aveti un concediu placut! Maria-Alexia, bafta pe ultima suta de metri, si o Anuca cooperanta. Noki, am vazut pozele ce le-ai trimis in contul comun, Sarah mi se pare asa de matura! Si e deosebita cu parul ei roscat care i-a crescut de numa’. Iar peste tine nu trec anii! Acus’ ti se va spune ca esti sora mai mare a Saralinei. Cami, eu pozele tale nu le vad in contul comun, probabil fetele le-au vazut pe FB. Roxi, pe unde te ascunzi? Ai primit rezultatele de la analize? [pup] Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meems, trimit din nou pozele in contul comun... cred ca am gresit adresa de mail.[bang] [mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006) [url="http://lb5f.lilypie.com/xGThp2.png"]Cresc si iar cresc ... ![/url]
“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
[url="http://pixysstyle.blogspot.com/"] Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ... [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136018"] Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, se pare ca am postat aproximativ in acelasi timp [:D] Da, mi-am revenit dupa weekend-ul ala petrecaret, nu am avut de-ales. Cami, gata, am vazut si eu pozele. Tare dulce Dariuca in rochita Albei Ca Zapada [olala] Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Acum chiar ca suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile [:D].Cristian nu prea stie el ce se intampla,dar andreea e in culmea fericirii,ne intreaba tot la minut cat mai este pana plecam [alcool]. Maria stiu ce inseamna imbracat de dimineatza cu asortat de haine juma' de ora [alcool][bang]...Andreea facea exact la fel,vreun an de zile,dar nu pentru ca nu vroia la gradi(chiar s-a adaptat bine de la inceput)...la ea erau piticii cu asortatul oriunde ieseam si o luam cu noi...Acum s-a mai potolit in sensul ca se imbraca singura si mai repede...dar tot sta vreo 15 min pana le alege si le potriveste.Mai rau e ca se imbraca , merge la oglinda si nu-i convine ceva apoi se dezbraca si alege alte haine [alcool].Atunci sa nu fii prin preajma mea ,cred ca imi ies aburi pe nas de nervi [bang]. Roxi si eu am momente de epuizare maxima cand imi doresc sa plec singura undeva sa nu mai aud urlete si tipete de copii...Am cat de cat noroc ca al meu Cristian e mai "neplangacios" fata de Andreea care si acum la 5 ani plange din orice nu-i convine...[alcool] Va multumesc tuturor pentru urari![pup] sper sa prindem temperaturi de maxim 25 de grade....ca anul trecut minimele au fost de 28 pe vremea asta...[:D] Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, mortale sunt cochetutele de colectie! La noi numai rabdarea vad ca a functionat, parca-parca acum se misca mai repede, poate pt ca e vara si are mai putine obiecte de pus pe ea. [alcool] Sa nu ne facem iluzii! Coralia, Roxi, la sa ca in concediu si copiii sunt mai cuminti pentru ca au chestii interesante si noi in preajma si voi mai relaxati ca nu aveti si treburi pe langa ei, o sa va intoarceti mai odihnite! Sanatate copilasilor bolnaviori!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...