Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

Matzaila_81, sunt printre cele mai sigure, Barza si Minut detecteaza o cantitate mica de HCG (20 de mIU/mL), pe cand SureCheck detecteaza 100 de mIU/mL, deci se pozitiveaza mai tarziu. Fetele ma sfatuiau sa incerc First Response care detecteaza la 7 zile dupa ovulatie, respectiv 5 inainte de intarzierea menstruatiei. Mai fa-ti unul dar nu Sure Check! Doamne ajuta, eu cred ca esti insarcinata! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Am asa emotii, am facut un test barza care a iesit....POZITIV!!!!!! A doua liniuta e pala dar se vede bine. Sa mai iau un test????? Nici nu mai stiu ce sa fac...cat de sigure sunt astea barza????
FELICITARI MATZAILA !!! [olala] Cel mai bine ar fi sa iei un alt test, alta marca si sa-l faci maine cu prima urina. Daca nu este, nu apare nimik, dar la tine daca a aprut o liniuta, chiar pala, inseamna ca este.... Bravo...ai reusit.[flo] In a cata zi dupa ovulatie esti? ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] cu un [bibe] sanatos...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu clar ca trebuia sa ovulez ca s-a vazut la ecografie! Si dr. dragutul de el ma trimis acasa la prestat. "Azi prestezi si poimane si 100% ai nimerit ovulul! Numai baieteii sa fie harnicuti!" Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Da, ar fi a 6-a zi dupa ovulatie. Ai putea sa iti faci maine un test de sarcina, ai sanse mai mici la cele din urina, dar nu e imposibil. Totul depinde de cat de repede a fost fecundat ovulul dupa ovulatie cat a durat pana s-a prins. Ai putea incerci sa ii faci beta HCG. Mi s-a intamplat si mie sa am asemenea simptome si chiar eram insarcinata (primul test cu a 2-a liniuta foarte vaga, dar care era totusi prezenta a fost in a 7-a zi dupa ovulatie. Stiam clar cand am ovulat pentru ca am folosit teste de ovulatie si imi luam si temperatura. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Multumesc frumos de raspuns! Maine ma duc sa fac HCG-UL! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti teste mai ieftine in Carrefour si Kaufland. Mai sunt unele mai necunoscute numite Alinta care sunt OK, si ele decteaza tot cantitati foarte mici de hormon. In general, am observat ca testele banda sunt mai bune decat celelalte. Cumnatei mele i s-a pozitivat dupa 10 minute si era insarcinata cu intarziere de 4 zile, deci, chiar daca se coloreaza a 2-a liniuta dupa intervalul respectiv, totusi poate fi pozitiv, important e ca liniuta sa aiba o grosime sa nu fie doar ca o zgarietura subtire ca atunci poate fi linia de uscare. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EllaR, dar ti-am zis, poate fi totusi devreme, sunt sanse sa iti iasa pozitiv, dar la fel de bine poate iesi negativ, dar sa fii insarcinata, doar ca ai facut testul prea devreme...E foarte bine ca esti sigura ca ai ovulat! Eu imi verific temperatura cu ceva timp inainte de ovulatie si apoi pana cand apare menstruatia sau...nu...Am observat ca daca nu sunt insarcinata, temperatura dupa ovulatie este 37, cand am fost insarcinata, era 37.2 si practic stiam ca sunt gravida inainte sa fac test :). Bafta multa fetelor! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][bum][bum][batetoba][harp][harp][harp][colegi][comoara] matzaila, felicitari mamico vezi ca a venit si la tine bebe offf si ce mult te-ai stresat sarcina usoara si bebe la termen ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D][:D] buna fetele [iartama][iartama][iartama][iartama] ca desi va citesc mereu nu mai am chef de vb ca lata data multi pupici tuturor[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Am asa emotii, am facut un test barza care a iesit....POZITIV!!!!!! A doua liniuta e pala dar se vede bine. Sa mai iau un test????? Nici nu mai stiu ce sa fac...cat de sigure sunt astea barza????
Sa dea Dumnezeu sa fie asa , mai refa un test de alta marca , astea barza au faima pt fals pozitiv , am patit-o si eu [pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...