Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

chiar nu pot sa cred...intru si eu din an in pasti si mi-e ciuda e mine ca pierd toate vestile frumoase...matzaila ma bucur enorm pentru tine... DD o sa fie cu tine si o sa ai un bb frumos si sanatos... fetelor vad ca apar cat mai multe aspirante ,dar si gravidute...ma bucur enorm pt fiecare din voi... bun venit fetelor noi si sa dea DD sa nu stati prea mult pe aici... matza poate vin si eu cu tine la odisee...[pup][pup][pup] problemele sotului s-au rezolvat in proportie de 50%, miha la bani am renuntat cu gandul...noi nu am zis ca renuntam,dar suntem mai mult ca siguri ca nu ii mai primim...asta e...de la 1 sotul merge in alta parte la lucru si daca da DD sa fie bine, in 2 luni iesim la suprafata... lore imi pare rau de candida... pt celelalte fete imi pare rau de certurile cu sotul...noi deja am ajuns sa nu mai avem chef sa ne certam...cat despre faza cu bebeii , barbatii astia nu cred ca vor fi niciodata pregatiti...dar ce conteaza..nici eu nu ma simt pregatita de un bb,dar mi-l doresc din tot sufletul... [pup][pup][pup][pup][pup] Vreau si eu un [bibe]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup cu drag sa va molipsesc, desi nu am mai intrat demult, ma gandesc mereu la acest loc de unde am plecat cu atata speranta. Asadar va pup cu drag si sper sa vi se implineasca visul de a avea cati bebei doriti. La noi a iesit si minunea 2 dupa 7 luni de cal cu manere, desi am polichistice si inca alaptez. Deci se poate. [flo][pup][olala] mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) [gica] si-a facut treaba, [gravi]11+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matzaila felicitari, o sarcina usoara si la termen iar bebe sa fie sanatos!!!!!!!!! Saptamana a inceput super sa auzim de liniute duble si cat mai multe. [majoreta][majoreta][majoreta] Acum iar vin cu o nedumerire dimineata mi-am facut testul si bineinteles dupa 10 min era negativ l-am aruncat la gunoi acum cand am venit de la munca am scormonit dupa el si are si a doua liniuta dar mult mai pala dar se vede bine ca este acolo este posibil sa se pozitiveze mai tarziu? Mi-am luat un test barza sa il fac maine dimineata, fetelor e cam vraiste prin capul meu, imi doresc atat de mult bb! Multi pupici la toate si va multumesc ca sunteti alaturi de mine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici. Eu astazi am absentat ca am facut smotru si acum m-am oprit ca iar ma sageata ovarul drept. Vai ce m-as bucura sa fiu gravi. La amiaza m-a luat un somn si am dormit vreo 1 si jumatate, dar somnul nu pot sa il bag numaidecat in simptome de sarcina ca am fost foarte obosita si cred ca s-a acumulat. Hai ca ma apuc de citit din urma ca ati fost harnicute astazi. Pe miercuri dimineata fac un test de sarcina ca am programare la doctorita homeopat. [pup][pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky82, poate fi sarcina sau poate fi linia de uscare. In principiu, daca e liniuat de saricna, ar tb sa aiba aceeasi grosime cu cealalta. Repeta miane dimineata si vezi ce si cum. Ai ceva simptome? Si cu simptomele e la fel de discutabil: uneori apar f devreme, alteori dupa cateva saptamani de sarcina. Eu am avut simptome la cateva zile de la ovulatie: greturi usoare, urinare frecventa si ceva tulburari intestinale, ca sa zic asa [:D]. Tin pumnii! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Ella, sa ne ajute Doamne Doamne pe amandoua. Eu am inceput sa primesc vesti de la spital de la parintii mei, primele analize sunt ok. Sa vedem de acum inainte ce va fi. Fetelor, pot sa ma lupt cu orice, sa indur orice dar nu cu suferinta sau pierderea cuiva drag.
Sa ai mult curaj si putere sa treci peste toate.E ceva foarte grav?[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Dragele mele, nu-mi vine sa cred, ceea ce a inceput ca o zi groaznica s-a transformat in ceva minunat. Nu am mai avut rabdare si am luat Sure check, alt test de la Sensiblue si amandoua sunt pozitive deci trei teste diferite arata ca sunt insarcinata. Nu-mi vine sa cred pur si simplu. Doamne Doamne nu m-a lasat.
Ma bucur foarte mult pentru tine. Felicitari, sarcina usoara cu bebe santos si la termen. Ce ma bucur ca a rasarit soarele pe strada ta. Vezi ca nu pleci singura la odisee ca fetele pana acum au plecat cate 2 de manuta sa te rogi la DD si sa ma tragi si pe mine dupa tine.Fetele eu am un gust ciudat in gura de 2 zile si la atingere ma dor sanii pe laterale.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Matzaila felicitari, o sarcina usoara si la termen iar bebe sa fie sanatos!!!!!!!!! Saptamana a inceput super sa auzim de liniute duble si cat mai multe. [majoreta][majoreta][majoreta] Acum iar vin cu o nedumerire dimineata mi-am facut testul si bineinteles dupa 10 min era negativ l-am aruncat la gunoi acum cand am venit de la munca am scormonit dupa el si are si a doua liniuta dar mult mai pala dar se vede bine ca este acolo este posibil sa se pozitiveze mai tarziu? Mi-am luat un test barza sa il fac maine dimineata, fetelor e cam vraiste prin capul meu, imi doresc atat de mult bb! Multi pupici la toate si va multumesc ca sunteti alaturi de mine!
Mai fa un test de sarcina maine dimineata cu prima urina si o sa vezi ce si cum dar sigur esti insarcinata. Felicitari si ce bine ca am inceput saptamana cu 2 vesti bune.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...