Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

Mi s-a intamplat ceva ciudat si deja imi fac o gramada de griji. Sunt la munca si mai devreme m-am ridicat brusc de pe scaun si am simtit o sageata puternica in ovarul drept. Am stat un pic pe loc crezand ca o sa imi treaca durerea dar acum a coborat pe picior. Nu mai am nici un simtom de nimic. Nu tu greata, nu tu durere de burta, nimic... si dupa intepatura asta deja nu mai sper nimic. Mai am 5 zile de asteptat pana la CM Z1.[V] viitoare [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Mi s-a intamplat ceva ciudat si deja imi fac o gramada de griji. Sunt la munca si mai devreme m-am ridicat brusc de pe scaun si am simtit o sageata puternica in ovarul drept. Am stat un pic pe loc crezand ca o sa imi treaca durerea dar acum a coborat pe picior. Nu mai am nici un simtom de nimic. Nu tu greata, nu tu durere de burta, nimic... si dupa intepatura asta deja nu mai sper nimic. Mai am 5 zile de asteptat pana la CM Z1.[V] viitoare [gravired]
Ei, greturile nu apar de pe acum [:)]si la sarcina sunt aceleasi simptome ca la menstruatie.Pana nu vezi rosu, stai linistita [pup] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Racheel&year=2011&month=9&day=4&babycount=1"]25+[/url] cu [fetita] Anastasia-Maria [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihacour - ma bucur ca e mai bine! Ma bucur nespus de mult. Katy - felicitari ca ai dovedit bestia! Anka - LAMULTI ANI! Sa dea Dumnezeu la anu pe vremea asta sa tii inbrate [bibe].[flo][flo][flo][flo] Va [pup] pe toate si va doresc si voua cat mai curand sa fiti [bibe] la[alap]. [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, in legatura cu bebe. Imi spune azi ca nu e pregatit pt bebe [q]. Deja am si plans o data pe ziua de azi, ma abtin cu greu sa nu plang incontinuu. Dupa ce iau acid folic de 2 luni, dupa vizite la dr si eco sa vad ca e totul bine, imi spune azi ca nu e pregatit... Nu imi vine sa cred, sunt daramata psihic in momentul asta [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Da, in legatura cu bebe. Imi spune azi ca nu e pregatit pt bebe [q]. Deja am si plans o data pe ziua de azi, ma abtin cu greu sa nu plang incontinuu. Dupa ce iau acid folic de 2 luni, dupa vizite la dr si eco sa vad ca e totul bine, imi spune azi ca nu e pregatit... Nu imi vine sa cred, sunt daramata psihic in momentul asta [q]
Dar e vorba de elemente financiare sau despre ce? Parintii sotului meu sunt despartiti. Te rog sa ma crezi ca acest aspect a pus amprenta foarte zdravan asupra lui. Niciodata nu e pregatit pentru bebe si ar prefera sa se trezeasca cu el in brate , dar nu sa faca anumite lucruri. Cat despre partea cu programatul jap jap e groaznic. Adevarul ca amandoi ne inhibam, dar nu se munceste sa treaca de loc peste moment si sa faca un moment mai ok. Sunt multe aspecte la care se gandesc, nu mai au libertate, au si mai multa responsabilitate....... ooooffffffffffffffffffff doamne! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Da, in legatura cu bebe. Imi spune azi ca nu e pregatit pt bebe [q]. Deja am si plans o data pe ziua de azi, ma abtin cu greu sa nu plang incontinuu. Dupa ce iau acid folic de 2 luni, dupa vizite la dr si eco sa vad ca e totul bine, imi spune azi ca nu e pregatit... Nu imi vine sa cred, sunt daramata psihic in momentul asta [q]
Am trecut si eu prin momentele astea acum 3 ani cand mi-am facut o gramada de analize, bani dati aiurea pt ca imi lasase de inteles ca vrea sa facem un copil. Timp de 7 luni s-a fofilat ca sa evite momentul in care as fi fost eu fertila. M-am suparat si eu si am plans si mi-a trecut si m-am suparat iar si iar si cand nu am mai putut i-am spus ca vreau sa ne despartim ca eu nu stau langa el daca isi bate joc de mine asa. Ca eu vreau copii si daca el nu vrea sa isi gaseseasca fericirea langa altcineva pt ca eu nu voi putea sa i-o ofer daca nu am copii. A inceput sa isi doreasca copiii cand toti in jurul nostru aveau copiii, cand si-a dat seama ca trece timpul pe langa noi si ca muncim si visam la o casa a noastra care daca va fi goala mai bine sa nu fie... Imi doresc din tot sufletul sa treceti peste acest moment urat. Fruntea sus si sa stii ca lucrurile nu se vor rezolva cu cearta si tipete sau amenintari. viitoare [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui racheel
Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Mi s-a intamplat ceva ciudat si deja imi fac o gramada de griji. Sunt la munca si mai devreme m-am ridicat brusc de pe scaun si am simtit o sageata puternica in ovarul drept. Am stat un pic pe loc crezand ca o sa imi treaca durerea dar acum a coborat pe picior. Nu mai am nici un simtom de nimic. Nu tu greata, nu tu durere de burta, nimic... si dupa intepatura asta deja nu mai sper nimic. Mai am 5 zile de asteptat pana la CM Z1.[V] viitoare [gravired]
Ei, greturile nu apar de pe acum [:)]si la sarcina sunt aceleasi simptome ca la menstruatie.Pana nu vezi rosu, stai linistita [pup] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Racheel&year=2011&month=9&day=4&babycount=1"]25+[/url] cu [fetita] Anastasia-Maria [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Rational stiu asta dar si la cel mai mic semn de greata avut deja visez [baietel] ... Stiu ca imi induc singura diverse stari... Daca as putea sa nu mi le mai induc ce bine ar fi :) viitoare [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa discutam fata in fata sa vad ce l-a apucat asa din senin. Adevarul este ca amandoi ne-am dorit bebe imediat dupa casatorie, dar ne-am mutat in casa noua, am mai dat bani pe ce mai trebuia cumparat si tot am amanat momentul. Si culmea e ca tocmai el mi-a propus in dec 2010 sa facem un bebe, ca sa avem si noi un oracaitor in familie. Iar eu sunt genul de om caruia daca ii promiti ceva trebuie sa ii dai (sunt mai rau ca un copil care plange dupa o bomboana). Eu m-am dus la analize, eu m-am dus la eco sa vad daca e totul ok acolo jos, eu m-am dus la 2 dr barbati sa ma consulte. Iar acum sa imi zica ca nu e pregatit [q] Si am plans si a doua oare de ciuda [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Abia astept sa discutam fata in fata sa vad ce l-a apucat asa din senin. Adevarul este ca amandoi ne-am dorit bebe imediat dupa casatorie, dar ne-am mutat in casa noua, am mai dat bani pe ce mai trebuia cumparat si tot am amanat momentul. Si culmea e ca tocmai el mi-a propus in dec 2010 sa facem un bebe, ca sa avem si noi un oracaitor in familie. Iar eu sunt genul de om caruia daca ii promiti ceva trebuie sa ii dai (sunt mai rau ca un copil care plange dupa o bomboana). Eu m-am dus la analize, eu m-am dus la eco sa vad daca e totul ok acolo jos, eu m-am dus la 2 dr barbati sa ma consulte. Iar acum sa imi zica ca nu e pregatit [q] Si am plans si a doua oare de ciuda [q]
te rog sa ma crezi ca al meu face 32 de ani si inca nu se simte pregatit. Si asta nu ca nu-si doreste, dar is mai multe aspecte pe care le-am insirat + partea financiara..... De cativa ani eu m-am straduit sa-l iau cu "zaharelul" in acea perioada, dar nu s-a intamplat pana acum. Acum ne-a pus dr. sa-l facem, pentru binele meu, sanatatea mea. Acum trece asa pentru mine dar imi vine de o gramada de ori sa-l [mai][mai][mai][mai]. Totul e bine si frumos pana la impus. In fine sunt multe feluri de reatie si fiecare e diferit. Eu stiu care e solutia la mine indarjirea mea de a ma lupta cu toate. Si cu greu se fac toate. Va pup .... se pare ca si eu mi-am spus oful acum.[pup][pup][pup] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...