Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

IRMARIA si eu sunt in situatia ta, numai ca eu mai am mult de asteptat. Mi s-au intarit sfarcurile si ma dor la 2 zile dupa jap si eu gata am luat-o razna..... is atenta la toate [:-@] ma stradui sa ma controlez dar imi e foarte greu nu mai am rabdare [panic] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu ma lupt, sa stii. Nici nou nu stam f bine cu banii, dar oare vom sta bine vreodata? Nici parintii nostrii nu au avut de toate intotdeauna si uite ca am crescut mari. Si al meu are 30 de ani si avem si un nepotel superb cu care se joaca toata ziua, il invata diverse, e f atent cu el. Chiar sunt curioasa ce a patit de data asta. Si nici eu nu vreau sa mai astept, acum e timpul sa il avem. Daca nu acum, atunci niciodata. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Si eu ma lupt, sa stii. Nici nou nu stam f bine cu banii, dar oare vom sta bine vreodata? Nici parintii nostrii nu au avut de toate intotdeauna si uite ca am crescut mari. Si al meu are 30 de ani si avem si un nepotel superb cu care se joaca toata ziua, il invata diverse, e f atent cu el. Chiar sunt curioasa ce a patit de data asta. Si nici eu nu vreau sa mai astept, acum e timpul sa il avem. Daca nu acum, atunci niciodata. [pup]
Niciodata nu ai tot ce vrei sa ai si dupa spusele multora cu care am vorbit niciodata nu esti suficient de pregatit. Asa poti amana momentul pana te trezesti ca-i prea tarziu. [pup][pup][pup] Lasa ca o sa trecem si peste asta! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si am uitat sa iti spun de o fina de-a mamei mele care 28 ani. Anul trecut a fost operata de fibrom, i-au scos absolut tot si nu o sa mai poata sa faca copii never. Norocul ei ca are un baietel superb de 8 ani. Si dr i-a spus sa aibe grija de el ca de ochii din cap ca altul nu o sa mai aibe. Pai eu daca patesc asta raman cu buza umflata, fara bebe si cine crezi ca o sa isi ia papara? Acum m-am mai linistit, astept sa ajung acasa sa vad ce s-a intamplat si ce solutie gasim. Va [pup] pt sfaturi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele si eu am trecut prin asta.Ne-am casatorit in 2008 el avea 31 de ani si am zis sa mai asteptam un an.Am asteptat si cand ne-am apucat [:D]de facut copil si el atunci se gasea sa plece de acasa(cand eram eu in perioada fertila)si eu ma certam cu el si el nimic si asa au trecut 6 luni si apoi am zis sa merg si la control si eu si el.Am avut probleme de fertilitate am hotarat sa facem FIV, dar nu a mai fost nevoie. Nu trebuie sa-i obligam adica cum faceam eu in ziua cand eram la ovulatie i ziceam sa nu pleci ca asa si asa.Nu le mai spuneti cand sunteti la ovulatie faceti dragoste si apare si bebe. Eu am ramas graviduta in decembrie, cred eu pe 11.El pe 5 dec. a plecat in Germania sa-si cumpere masina a venit pe 7 apoi am inceput sa...fara sa ne mai gandim la bebe, eram doriti si bucurosi pentru masina.Unde dai si unde crapa.[:D] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Racheel&year=2011&month=9&day=4&babycount=1"]25+[/url] cu [fetita] Anastasia-Maria [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Da, in legatura cu bebe. Imi spune azi ca nu e pregatit pt bebe [q]. Deja am si plans o data pe ziua de azi, ma abtin cu greu sa nu plang incontinuu. Dupa ce iau acid folic de 2 luni, dupa vizite la dr si eco sa vad ca e totul bine, imi spune azi ca nu e pregatit... Nu imi vine sa cred, sunt daramata psihic in momentul asta [q]
draga mea...barbatii...chiar daca e vorba de barbatzii nostri sunt mai 'simpli' si, prin esenta...mai multumiti sa fii convinsa ca ei, inainte de a lua decizii nu se gandesc, ca noi, de 10 ori la implicatii de asemenea, sunt mai bolnaviciosi si tind sa se planga in continuu asa ca.....nu mai pune la suflet incearca sa ii explici logic si sa il faci sa se gandesaca si la tine... pune piciorul in prag cu duhul blandetii sau...cu forta !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am fost operata anul asta, in ianuarie, am plans de m-am prapadit si nu ca ma operau sau ca nu stiu ce se intampla sau ceva de genul asta. Am plans ca nu stiam daca o sa mai am ovar sau nu. Nu stiam daca va fi functional ovarul..... Cand m-am trezit din operatie primul lucru care l-am facut a fost sa urlu dupa doctor. Am stigat cat am putut sa stiu daca mai am ovar si daca mai e functional. Cand mia spus ca ma orereaza i-am spus ca bine dar cu o conditie ovarum meu sa raman acolo si sa fie functional. O noapte inainte de a ma opera vedeam numai bebelusi peste tot spuneai ca sunt drogata nu altceva, dar eu aveam un morcovvvvv si niste frunze de-mi ajungeau pana la poarta spitalului. Va pup! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui EllaR
Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Da, in legatura cu bebe. Imi spune azi ca nu e pregatit pt bebe [q]. Deja am si plans o data pe ziua de azi, ma abtin cu greu sa nu plang incontinuu. Dupa ce iau acid folic de 2 luni, dupa vizite la dr si eco sa vad ca e totul bine, imi spune azi ca nu e pregatit... Nu imi vine sa cred, sunt daramata psihic in momentul asta [q]
Dar e vorba de elemente financiare sau despre ce? Parintii sotului meu sunt despartiti. Te rog sa ma crezi ca acest aspect a pus amprenta foarte zdravan asupra lui. Niciodata nu e pregatit pentru bebe si ar prefera sa se trezeasca cu el in brate , dar nu sa faca anumite lucruri. Cat despre partea cu programatul jap jap e groaznic. Adevarul ca amandoi ne inhibam, dar nu se munceste sa treaca de loc peste moment si sa faca un moment mai ok. Sunt multe aspecte la care se gandesc, nu mai au libertate, au si mai multa responsabilitate....... ooooffffffffffffffffffff doamne! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
hmmm trebuie sa inteleaga ca e vorba si despre noi in ecuatie nu sunt singuri si daca au ceva de zis...ar trebui intrebati: te-ai gandit la asta inainte de a te casatori cu mine? sau ma faci sa cred ca acest gest a fost necugetat, negandit si acum imi jignesti inteligenta!!??!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Abia astept sa discutam fata in fata sa vad ce l-a apucat asa din senin. Adevarul este ca amandoi ne-am dorit bebe imediat dupa casatorie, dar ne-am mutat in casa noua, am mai dat bani pe ce mai trebuia cumparat si tot am amanat momentul. Si culmea e ca tocmai el mi-a propus in dec 2010 sa facem un bebe, ca sa avem si noi un oracaitor in familie. Iar eu sunt genul de om caruia daca ii promiti ceva trebuie sa ii dai (sunt mai rau ca un copil care plange dupa o bomboana). Eu m-am dus la analize, eu m-am dus la eco sa vad daca e totul ok acolo jos, eu m-am dus la 2 dr barbati sa ma consulte. Iar acum sa imi zica ca nu e pregatit [q] Si am plans si a doua oare de ciuda [q]
ehhhh asa sunt ei - uneori vorbesc fara sa gandeasca daca ii deschizi ochii se linisteste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...