Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui EllaR
Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Abia astept sa discutam fata in fata sa vad ce l-a apucat asa din senin. Adevarul este ca amandoi ne-am dorit bebe imediat dupa casatorie, dar ne-am mutat in casa noua, am mai dat bani pe ce mai trebuia cumparat si tot am amanat momentul. Si culmea e ca tocmai el mi-a propus in dec 2010 sa facem un bebe, ca sa avem si noi un oracaitor in familie. Iar eu sunt genul de om caruia daca ii promiti ceva trebuie sa ii dai (sunt mai rau ca un copil care plange dupa o bomboana). Eu m-am dus la analize, eu m-am dus la eco sa vad daca e totul ok acolo jos, eu m-am dus la 2 dr barbati sa ma consulte. Iar acum sa imi zica ca nu e pregatit [q] Si am plans si a doua oare de ciuda [q]
te rog sa ma crezi ca al meu face 32 de ani si inca nu se simte pregatit. Si asta nu ca nu-si doreste, dar is mai multe aspecte pe care le-am insirat + partea financiara..... De cativa ani eu m-am straduit sa-l iau cu "zaharelul" in acea perioada, dar nu s-a intamplat pana acum. Acum ne-a pus dr. sa-l facem, pentru binele meu, sanatatea mea. Acum trece asa pentru mine dar imi vine de o gramada de ori sa-l [mai][mai][mai][mai]. Totul e bine si frumos pana la impus. In fine sunt multe feluri de reatie si fiecare e diferit. Eu stiu care e solutia la mine indarjirea mea de a ma lupta cu toate. Si cu greu se fac toate. Va pup .... se pare ca si eu mi-am spus oful acum.[pup][pup][pup] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
hmm Fostul meu prieten (cu care eram deja de vreo 4 ani grei si plini de lupta) avea atunci 32, eu avand 30 dupa atata amar de vreme, amenintat ca il parasesc, a decis de gura mea sa se insoare..cu mine abia atunci mi-am dat seama ca nu o face decat pt mine, ca e de moment, ca e de teama decizia si ca va fi la fel de rau ca si pana atunci si l-am parasit gandindu-ma ca mai bine o fac atunci, la 30 ani, fara eventual un copil, fara sa am teama ca raman pe drumuri singura si parinte singur am facut bine nu si-a revenit nici acum eu am 33 ani jumate el are 35 nu s-a schimbat nimic la el e la fel de distrus si eu ma bucur in fiecare zi ca am luat decizia corecta gandind ca merit ceva mai bun asta apropos de propozitia ' eu nu sunt pregatit'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Monique, ai vb f frumos [:D]. Multumesc mult de incurajari, deja incep sa si zambesc [asia]. Nu am cum sa il pacalesc, mai ales ca folosim prezervativ pana imi fac toate analizele posibile. I-am spus si lui cat de importante sunt. [flo]
fi atenta - un ac mic si o impunsatura in varf si daca se face franjuri va vedea dupa [:D][:D][:D] Ooops ia uite s-a rupt ce tare ne-am mai iubit sotziorule!!! n-are cum sa te acuze [pk][pk][pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa se gandeasca si la mine, la visele si iluziile pe care mi le-am facut ca anul viitor voi fi mamica. Si mie mi-e tare frica sa nu patesc ceva si sa nu mai pot face copii never ever. Iar asta a fost una dintre primele intrebari, daca isi doreste copii, daca vom face unul. Si normal ca raspunsul a fost da... Sa vedem ce va fi... [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici Va [pup] pt urari. Am reusit sa ma destind un pic la scoala. Nu va spun ce ma astepta in clasa, pe catedra , pe pereti. Mititeii [8D] Imi scrisesera tot felul de urari, flori...ca de altceva nu se pune problema la ei. Pe perete , deasupra tablelor aveam o inima mare din petale de trandafir si inauntru scria La multi ani doamna. Tabla plina de urari , floricele, inimioare [olala] Ancuta , in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O alta urare, mult mai lunga....aveau cate un biletel, cum le fac eu cand le dau anumite responsabilitati in cadrul grupelor, pe fiecare biletel scria cate un cuvant sau semn de punctuatie, m-au pus sa asez cuvintele si sa refac fraza.....[pk] Ce mai?! Am cei mai tari copii! [olala] Ancuta , in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankcta
O alta urare, mult mai lunga....aveau cate un biletel, cum le fac eu cand le dau anumite responsabilitati in cadrul grupelor, pe fiecare biletel scria cate un cuvant sau semn de punctuatie, m-au pus sa asez cuvintele si sa refac fraza.....[pk] Ce mai?! Am cei mai tari copii! [olala] Ancuta , in curand [gravired]
ce scumpishori [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asa a vrut DD sa-mi arate ca a ramas ceva in urma mea, toate acestea sunt rezultatul muncii mele. Acesti copii nu primesc educatie decat la scoala, acasa parintii nici nu observa daca lipsesc , doar dak au nevoie de ajutor [bang] Stiu ca nu trebuia sa spun ca dak mor maine nu ramane nimic in urma mea, dar voi stiti la ce ma refer, la un suflet nascut din mine [q] Ancuta , in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citesc pe net despre capsuni (ca doar e sezonul lor acum) si nu stiam ca sunt interzise in sarcina pentru ca pot provoca alergii. eu am mancat ieri si de aseara mi-au aparut blande pe mani care ma mananca destul de tare... si imi plac atat de mult!!!! viitoare [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...