Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

buna fetelor eu iar am dat de ghinion[q][q][q][q] de joi am observat o mancarime si ursturime in zona intima dar am zis ca trece pai e din ce in ce mar rau, rosu, ma mananca de imi vine sa rup carnea de acolo si azi dimineata aveam o tona de secretie albicioasa....deci=CANDIDA am niste nervi de mor cum am facut-o sau de unde am luat-o[bang][bang][bang][bang] acum incerc leacuri babesti ca tratament nu pot face pana nu stiu sigur daca s-a prins ceva pe acolo si apoi daca nu e nimic trebuie sa astept sa treaca cm si apoi sa fac tratament offff si cum rezist cu mancarimile astea ca imi vine sa ma urc pe pereti iar luna viitoare e iar compromisa ca tratamentul cu antifungice nu e compatibil cu sarcina[bang][bang][bang][bang] offff parca toate trag la mine ce am facut de sunt asa de aspru pedepsita[q][q][q][q][q][q] va pupic pe toate[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

didisor, multa sa sanatate si implinirea dorintei de a avea cel putin un bebe La multi ani!!!!!! Daca ne citesti sa stii ca suntem alaturi de tine [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Lore, imi pare rau....asa e, cand se prinde cate o boala de noi, apoi parca vin toate.... Si Stefanul meu are iar muci galbeni si tuseste..deci operatia 90% e compromisa. Sper sa ne interneze dr orl-ist in spital, sa il puna pe picioare in cateva zile si apoi sa il opereze. diana [gravired]10+ si mami de [tren]IANIS STEFAN 14 mai 2007 [url]http://www.lumeadianei.blogspot.com[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev353pr___.png"]Buburuza[/url] [url="https://picasaweb.google.com/dianalaura.musat"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata gagici, asa mai pe la amiaza ca eu m-am culcat la 6 dimineata ca am fost la o nunta. Didi la multi ani si sa fii sanatoasa, iubita si sa ai tot ce iti doresti tu. Lorena imi pare asa de rauu pentru tine, incearcasa te speli cu bicarbonat ca trec mancarimile, mie asa mi-au trecut pe moment ca sa poti sa te linistesti un pic si sa faci tratament.[pup][pup] Va doresc sa aveti o zi buna.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cateva zile cand sunt mai obosita ma inteapa ovarul drept, cand merg mai mult, cand urc scarile de multe ori, ma doare putin si dupa trece, oare ce poate fi ca ovulatie sigur nu ca sunt in ziua 26.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele aspirante optimiste Am citit mesajele voastre si m-am intristat, am si eu aceesi situatie ca si voi dar nu indraznesc sa mai comentez pentru ca deja eu am un pici si se pare ca dupa sot trebuie sa renunt definitv la bebe2... acum cand l-ai facut mare iti mai trebuie alta corvoada? urlete in miezul noptii, pampersi etc.? Anul trecut nu stiu cine din familie s-a bucurat cel mai mult ca am pierdut pe bebe2... dar numai conteaza singura problema este ca nu reusesc deloc sa ma impac cu ideea sa raman doar cu piciul si atat! [bang] Cum sa fac sa renunt la bebe2 nu stiu... asa ca va inteleg perfect sotii si dilemele voastre. Si ar fi culmea sa raman accidental acum graviduta... si voi la fel... reactiile nu ar fi cele mai ideale cred. asa ca fetele va urez rabdare putere si sa fie bine la final! Mami de nazdravanel [bonjovi]vladut-stefanut Niciodata sa nu spui niciodata sau definitv
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmen_vlad
Buna fetele aspirante optimiste Am citit mesajele voastre si m-am intristat, am si eu aceesi situatie ca si voi dar nu indraznesc sa mai comentez pentru ca deja eu am un pici si se pare ca dupa sot trebuie sa renunt definitv la bebe2... acum cand l-ai facut mare iti mai trebuie alta corvoada? urlete in miezul noptii, pampersi etc.? Anul trecut nu stiu cine din familie s-a bucurat cel mai mult ca am pierdut pe bebe2... dar numai conteaza singura problema este ca nu reusesc deloc sa ma impac cu ideea sa raman doar cu piciul si atat! [bang] Cum sa fac sa renunt la bebe2 nu stiu... asa ca va inteleg perfect sotii si dilemele voastre. Si ar fi culmea sa raman accidental acum graviduta... si voi la fel... reactiile nu ar fi cele mai ideale cred. asa ca fetele va urez rabdare putere si sa fie bine la final! Mami de nazdravanel [bonjovi]vladut-stefanut Niciodata sa nu spui niciodata sau definitv
Buna carmen. Eu cred ca daca tu iti doresti asa de mult pana la urma sotul tau o sa se imbuneze, ca nici al meu nu vroia si de ziua mea in 2009 mi-a propus el deci lasa-l nu il presa ca o sa fie bine.[pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Carmen, si eu am un pici de 4 ani acasa si am avut divergente de opinie cu sotul in legtura cu bb2. Ba ca nu e momentul, ca nu stam bine financiar, etc. Eu am inceput atacul de Revelion, il bombardam destul de des cu fraza: eu mai vreau un bebe, mai vreau bebe...ne-am certat destul de urat, vreo cateva zile nici nu ne-am vorbit. M-a intrebat ca ce m-a luat asa dintr-o data, ca daca a facut vara-mea bb2 acum tre sa facem si noi - eu i-am intors pastila: daca sor-ta vrea sa ramana numai la un copil, asa tre sa faci si tu?!. In fine, ne-am mai ciondranit, l-am mai luat cu binisorul...i-am pus in vedere ca din februarie eu nu mai iau AC si cu prezervativ nu vreau sa fac...i-am explicat ca eu mai vreau un bb pentru ca nu ma simt implinita numai cu 1 singur copil (daca nu mai puteam face din cauze medicale, era altceva), ca am un gol in suflet, si m-am saturat sa fiu cea care spala, calca, face de mancare...pentru asta isi poate lua o menajera, iar o gaura in care sa se elibereze gaseste pe toate centurile, asa ca daca vrea sa fim o familie fericita si implinita, sa faca bine sa tina cont si de sentimentele mele. Daca nu il intereaza ce simt eu, atunci nu ma iubeste cu adevarat, si atunci la revedere taica si noroc...mai bine ne despartim acum cat suntem tineri si ne putem reface viata, decat sa mai stau 10-15 ani in care sa ma umplu de frustrare si amaraciune. Iar din punct de vedere financiar, iarasi nu are ce sa zica, da, intr-adevar, avem rata la apartament, dar stam in apartamentul nostru singuri, da, nu ne-am schimbat usile si nu ne-am facut modificari in casa -dar poti compara un copil cu o mobila?! Iar Stefan pe viitor cand va creste, si noi nu vom mai fi, sa nu aiba pe nimeni langa el - o sora, un frate...da, exista prieteni - dar sangele apa nu se face. Si eu ma certam cu sor-mea, dar la o adica, ma ajuta si o ajut si eu pe ea, ca suntem surori. Si uite asa incet incet s-a dat pe breazda sotul meu, ca a vazut ca nu exista cale de intoarcere si trai bun cu mine daca nu se conformeaza. La inceput se ferea cand termina, dar pana la urma nu a zis ca isi doreste copil, dar si-a dat acordul tacit, nemaiferindu-se. Na, ca va srisei un roman intreg! [:D] diana [gravired]10+ si mami de [tren]IANIS STEFAN 14 mai 2007 [url]http://www.lumeadianei.blogspot.com[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev353pr___.png"]Buburuza[/url] [url="https://picasaweb.google.com/dianalaura.musat"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele! Poftiti la cafeluta[cafea] Didi La multi ani multa sanatate si fericire Fetelor am fost ieri la manastirea Ghighiu poate o stiti este aproape de Ploiesti am lasat acatist si v-am trecut pe toate dar in listuta de acatis nu sunt adaugate cateva fete, eu le-am trecut in acatist sper ca am procedat corect: Monique 77, EllaR, Dreambaby, Irmaria, am venit linistita de acolo. Si acum dati-mi si mie un sfat: mie trebuia sa imi vina menstruatia sambata dar nici astazi nu a venit, mi-am facut test si este negativ, este posibil sa intarzie de la tratament eu facut stimulare dupa care Pregnyl dupa care utrogestan, nu mai ma dor sanii de vineri credeam ca o sa vina rusii, alte simtome nu prea am de graviduta mai am seara un usor disconfort si niste borboroseli nustiu cum sa descriu dar cred ca ati inteles. Sa merg sa imi fac analiza beta hcg, sa-mi sun dr sau sa mai astept si sa mai imi fac un test de sarcina? Va pup si o zi cat mai frumoasa!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...