Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata fetelor!eu ma simt bine...am fost sambata de dimineata sa cer si parerea unui alt medic: dr Horhoianu Valeriu. stiti problema mea: beta hcg creste si progesteronul sacde...Fetelor, nu va sfatuiesc sa mergeti la acest medic. Am mers la el sa-mi spuna de ce scade progesteronul meu si ce sa fac...aveam analize facute cu o zi inainte si nu a vrut sa se uite: sa le repet la laboratorul la care lucreaza el la privat! ok, le repet, dar ce fac pana atunci?pai nu pot sa-ti spun, tre sa repeti si la alt laborator! si gata- asta a fost toata consultatia! Noroc ca nu mi-a luat bani!Si mai venise o fata de la 300 de km si avea programare si nu a mai vrut sa o primeasca ca avea si el sotie care-la astepta acasa! mi s-a parut asa....urat din partea lui...si eram la privat!am stat vreo 2 ore sa stau sa intru la el, desi aveam programare....in fine!m-am dus acasa,m-am intins si m-am odihnit tot week-ul!am mai luat in plus cu o doza de arefam si azi mi-am repetat din nou progesteronul si sper sa fie bine si trebuie sa fie bine! eu ma simt ok!o sa revin cu vesti! [pup][pup][pup] Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! [gravired]6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Luciana DPO am 15-16 zile iar prima zi de menstr a fost pe 30.04.2011 si astazi sunt a 31 a zi, Doamne ajuta sa nu vina rusii.
Pai mai incearca un test maine dimineata , poate se pozitiveaza mai geu. Iti tin pumnii sa vezi dublu [pk][pk] Elena imi pare rau ca ai dat de un astfel de doctor [bang][pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, multumesc mult de acatist, Elenusht, tin pumnii sa fie totul ok. Eu una sunt cu moralul la butoi. Acum am amandoi parintii in spital si stau cu sufletul strans. Mi se pare un cosmar si nu ma pot linisti deloc. Nu vreau decat sa-i vad sanatosi acasa. Nimeni nu-mi spune nimic iar doctorii ridica din umeri. Nu mai pot sa dorm, nu mai pot sa mananc. Pe langa asta nu-mi vin rusii. Miercuri am facut testul de sange pentru sarcina ca sa-mi dea antibiotice si a iesit o concentratie de 1,2 deci negativ de sarcina totusi din week-end sanii au inceput sa ma doara cumplit si inca nu a venit. Daca am ovulat tarziu este posibil ca hcg-ul inca sa nu fie crescut??? M-am dus cu capul, ma agat de orice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky82 - La nasa mea nu a iesit pozitiv testul cand ea era pe la 3 luni de sarcina. Depinde de fiecare organism cum reactioneaza. Multumim de acatist si multumim ca ne-ai trecut pe acatist! Elena - imi pare tare rau ca ai avut o astfel de experienta. Sunt si doctori cretini si lipsiti de umanitate. Multumim de cafea!!!! Sa aveti toate o saptamana minunata!!![pup][pup][pup][pup][flo][flo][flo] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Miky, multumesc mult de acatist, Elenusht, tin pumnii sa fie totul ok. Eu una sunt cu moralul la butoi. Acum am amandoi parintii in spital si stau cu sufletul strans. Mi se pare un cosmar si nu ma pot linisti deloc. Nu vreau decat sa-i vad sanatosi acasa. Nimeni nu-mi spune nimic iar doctorii ridica din umeri. Nu mai pot sa dorm, nu mai pot sa mananc. Pe langa asta nu-mi vin rusii. Miercuri am facut testul de sange pentru sarcina ca sa-mi dea antibiotice si a iesit o concentratie de 1,2 deci negativ de sarcina totusi din week-end sanii au inceput sa ma doara cumplit si inca nu a venit. Daca am ovulat tarziu este posibil ca hcg-ul inca sa nu fie crescut??? M-am dus cu capul, ma agat de orice.
Sa nu iei inca antibiotic!!!!!! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, si eu sunt ca tine.La mine prima zi de menstra a fost 29 aprilie doar ca saptamana trecuta mi-am facut testul de sange si a iesit negativ. Nici nu mai stiu la ce sa ma gandesc. Eu sunt o persoana mai tare, mai pozitiva si chiar daca o mai iau spre butoi foarte rar ajung pe el in schimb astazi o sa cad closca pe el. Am nevoie de speranta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky82 multumesc de acatist si doamne ajuta sa fie bebe la tine in burtica si din cauza asta sa iti intarzie menstra [pup][pup][pup] Matzaila_81 daca se poate fara antibiotic ar fi de preferat sa nu il iei pana nu se lamureste situatia Mie nu mi-a venit ieri desi mi-a fost cumplit de rau de dimineata, greturi, ameteli, frisoane... m-am speriat si mi-am facut un test si a iesit bineinteles negativ. Azi sunt ziua 26 dupa CM. Mi-am luat iar temp bazala si a mai scazut un pic fata de ieri. In continuare astept CM-ul... sunt destul de suparata, dar asa cum ati zis si voi pana nu vad rosu in fata ochilor o sa ma tin tare. Va doresc la toate o saptamana minunata si la toate care urmati sa va testati sa fie cu 2 liniute! viitoare [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...