Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (41)


Recommended Posts

Dastefa-sa-ti traiasca grasunica [olala]...lasa ca o sa scapati si de colici....eu vb...care acus intru si eu in paine [:D] nici eu nu stiu ce cadou sa iau la doamna educatoare...pt 8 martie ii iau un parfum si flori...dar pt 1 martie ce mai iau?[alcool] noroc ca are doar 1 doamna educatoare...e la program scurt [:)]duceti ceva si la ingrijitoare? Maya-[pup]te cred ca e greu...cand ne pui pozele de la sedinta foto?
Bamboletta[gravi] 13+ si [zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dbunny imi ingheta inima cu plecatul meu[:D]...sper totusi sa apuc sa traiesc pana cand Ana va fi suficient de matura sa treaca prin asa ceva, adik ea sa aiba vreo 50 de ani si eu 80 asa. Pozele nu le am inca, probabil mai dureaza pana intru in posesia lor. Azi am fost extrem de obosita, Ana a fost in priza rau de tot. Am dus-o si in parc tot sperand sa-si consume energia, nimic, parca s-a intors si cu mai multa. A venit si cumnatul meu pe la noi a ramas socat ca nu a vz asa ceva, se intreba cum rezistam la un asemenea specimen. Ea nu stie sa mearga normal, doar sa alerge cu viteza vantului si sa topaie, asa e oprirea. O inteleg pe nebuna de sub noi ca dispera, azi ca niciodata a sarit si a alergat non-stop. Am certat-o, i-am dat si la fund, nimic, mai rau a facut si culmea o amuza ca eram praf amandoi cu nervii. Am o presimtire ca maine iar vine la usa, prea a facut zgomot. Dar daca vine o trimit pe Ana la usa, sa vada si ea cum e sa tipe lumea din cauza ei. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bambo m-am bucurat sa aud vesti despre voi or sa treaca ele si greturile dar celelalte burticute ale noastre ce fac? Aelita ,Dayanara nu ne mai spuneti nimic de voi Dayanara tu mai ai doar un pic.Ce zice Ivan? Mihaela [copil] Miruna Elena-18.01.2010 si [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aud ca la Bamboletta in burtoc e un bebe cu prelungitor [:D], hai ca trec si greturile , ia spune: la Antonia ai avut pofte mai mult de dulciuri? Si acum? Am observat ca atunci cand ai fata, ai pofta de dulciuri, iar cand a fost "prelungitorul" prezent, am bagat la muraturi en-gros[:D], numai cand auzeam si incepeam sa [pofta] Dastefa, [pup], of, colicii aia, speram sa treaca si sa reveniti la nopti normale ( cat se poate de normale, tinand cont ca-i bebe in casa[:D]) Ptr colici iti aduci aminte: sticla cu apa calda pe burtica, feon... Maya, [pup] nu stiu ce sa-ti spun, eu am caseta de la nunta, de acum 16 ani aproape, cand mai ma uit si vad persoane care atunci erau pline de viata, iar acum nu mai sunt...am unchi, matusi, bunica din partea tatalui, prieteni de familie cu care am mers de multe ori in concedii...asta-i viata... In plus imi aduc aminte de altele, cum era si cum e acum...hai ca m-apuca si pe mine, prefer sa schimb subiectul ca ma bag in butoi si nu mai vreau...sunt chestii care nici prin gand nu-mi dadea ca se vor intampla, iar acum...asta este. Vineri am inceput sa scriu si v-am lasat cu ochii-n soare, scuze, dar n-a mai fost chip sa intru, voiam sa fac poze la martisoare sa vi le arat, dar nu stiu cand am timp, mai ales ca am nevoie de Marius sa le descarce ca nu stiu, poate la sfarsitul saptamanii. Bambo, intrebai daca se da si la ingrijitoare....se da, nu ca la educatoare, dar ....dai, la noi ea se ducea dupa ei la wc, ea-i spala pe maini...ii ajuta sa se imbrace/dezbrace...etc. Fug ca iar e Calin calare[:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea] fierbinte.... Am si eu o intrebare pentru mamicile cu pitici la gradi: Ce cadou luait de 8 Martie? Mie iar mi-a revenit sarcina de a strange bani si a,lua cadou si chiar sunt in pana de idei.... si de timp.... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata [cit] Azi noapte febra 38.8...tuse...toata noaptea am pazit-o si i-am luat febra...ne pregatim sa mergem la pediatra...[bang] Roxana-da la Antonia aveam pofta mai mult de dulciuri...acum la "putoi"[:D] am avut o perioada cand eram inebunita dupa seminte din alea cu sare...iar in perioada asta nu-mi vine sa mananc mai nimic [bang]nu-mi mai place nimic...mananc doar ca trebuie si sa nu-mi fie rau [alcool] deci dam si la ingrijitoare [alcool]nici nu stiu de ce am mai intrebat doar la craciun i-am dat si ei o atentie[:D] Iulia-eu la educatoare ii voi da un parfum,flori si un martisor...altceva nu stiu ce sa iau,la craciun i-am luat un set crema+demachiant...ce ma enerveaza atentiile si cadourile [bang] Aelita e bine...suntem colege de odisee iar [bis] de Kokorina chiar nu stie nimeni nimic? [q] Mirona? [pup] fug sa fac curat e casa ca dupa razboi[alcool] o zi buna
Bamboletta[gravi] 13+ si [zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt din ce in ce mai scarbita de gradinita unde a fost Ana. A fost sotul sa ia fisa de evaluare, ce credeti ca au notat doamnele acolo? Calificativ mediu, iar din multe punctaje reiese ca al meu copil e unul f inapoiat. Ana care sincer mi se parea daca nu prima, printre primii ca intelingenta si tot. In fine, o sa-i fac de kakao peste tot, niste comunisti imputiti care nu viseaza decat razbunare, oameni de 2 lei se trezesc peste noapte ca stiu ce inseamna o gradinita. Acolo e fabrica de distrus copilasi, m-am convins. Sunt f suparata, dar oricum nu am ce sa fac decat sa ma sterg laa fund cu fisa lor de evaluare. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bambo bine ai revenit. Am vazut pozicile voastre si sunteti tare frumoase. Multumim pt vestile despre Aelita si las ca trec ele greturile. Sper sa treaca repede febra si tusea[pup]. Cat despre cadou...si pe mine ma enerveaza si un parfum mi se pare un cadou baban. Dastefa super ca iti mai gateste mama. Si eu ma mai duc sa mananc pe la ea, ca ea o ia pe Eri de la gradi si ma duc sa o recuperez. Lacramioara si eu intrebam ce sa iau de 8 si 1 Martie. Habar nu am ca nici bani nu sunt... Maya nu te mai necaji ca sunt niste...Tu sti ca ai o fata desteapta si asa e[pup] Roxana mama da esti veterana in caznicie. Multi ani inainte. Dbunny si eu tot la raionul de copii ajung si tot ei ii cumpar, iar pt mine nimic[q] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool] V-am spus ca fiemea a tusit azi noapte de pe la 3 pana pe la 5. In rest nu a tusit deloc. Azi la gradi cica nu a tusit, da ii curge un pic o nara. Sper sa nu fie nimic...[q] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bambo ce face Antonia? Ati venit de la doctor? Lacramioara, am inteles bine sau nu: strangi banii de la parintii copiilor colegi cu Stefy ptr cadou de 8 martie ptr educatoare? In functie de cat anume veti strange, ii puteti lua: o geanta, un parfum, un set de bijuterii din argint,un ceas, o esarfa- daca mai raman bani, pe langa altceva.....depinde si de educatoare: e mai tanara, mai batrana, depinde... In urma cu cativa ani s-au dus 3 mamici sa cumpere cadou ptr educatoare , cand am aflat ce-i luase m-am crucit: o geanta , o pereche de ciorapi, un ceas si inca ceva [:D], nu mai retin, mai avea chiloti sa-i cumpere si gata, mai bine un singur lucru de calitate decat 7 rahaturi de 2 bani. Mai sunt si educatoare care prefera banii, dar mie mi se pare cam aiurea, merge de Craciun, sa zicem, dar de 8 martie parca nu prea. Anul trecut au fost mai multe evenimente cam unul dupa altul, asa ca s-au strans mai putini bani si am facut un buchet mare de flori: frezii, lalele, viorele....initial nu am fost prea incantata de idee, dar a iesit superb( a costat si undeva in jur de 60 lei), si am mai luat si o bratara de argint. La gradi de ex i-au luat intr-un an un serviciu de masa de portelan, acum depinde ....daca e mai in varsta cred ca-i place, daca e mai tanara...nu stiu. Te-am ajutat sau te-am bagat mai rau in ceata?[:D] Ank, ce face Erica? Voi nu strangeti bani ptr 8 martie? Pai anul viitor schimb prefixul, nu-s tinerica asa, ca voi, in septembrie implinim 17 ani de casnicie....( sa nu mai spun ca aveam 56 kg[bang]) Maya, ce jigodii! Nu te supara pe mine, dar eu una nu prea sunt adepta gradinitelor particulare, din 2 motive: 1- invatatoarea Anei are trecuti prin mana cateva serii de copii si a spus si ea ca educatoarele de la gradinitele particulare sunt in general calificate ca profesoare - de limbi straine marea parte- nicidecum educatoare, iar diferenta dintre un copil de la particulara si unul de la o gradi de stat e vizibila ptr invatator, in clasa I. 2- cand alergam ptr inmatricularea masinii - acum 3 ani- eram la un birou de copiat acte vis-a vis de o gradi particulara. Era cald afara, iar copiii erau in curte la joaca, in timp ce educatoarele stateau cu fundurile pe o bancuta la umbra- copiii erau in soare- si tipau la ei, ceva de genul" Maria, vino aici"...."Gigel, nu te duce acolo", asta pana si-a facut aparitia o mamica....in momentul ala si-au ridicat dosurile imediat si au inceput sa se joace cu copiii si sa organizeze jocuri. Parerea mea este sa te interesezi de o gradinita de stat , eventual cu sistem step-by-step, de multe ori sa stii ca nu coincid nici parerile parintilor, unii sunt multumiti, altii nu....eventual da dreptul cand o inscrii sa o bage la o educatoare buna, daca poti du-te chiar cu o cunostinta sa vb cu directoarea....asta-i parerea mea, ti-o dau ca unei prietene[pup] I-am luat o trotineta si ori n-am montat-o eu bine ori a rupt-o deja....ma duc sa studiez problema si daca mai am la ce...sa fac si poza[:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...