Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cosmetice pe care le cumparam mereu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uleiul de cocos este bun si ptr par si este ca untul, eu l-am cumparat ptr ca incepusem sa fac matreata si am vazut pe youtube o tipa creola  care vorbea in romana si spunea de uleiul de cocos si beneficiile lui. Nu stiam ca trebuie sa-l incalzesc, eu pur si simplu rupeam bucati din el cu lingura, ce ma mai chinuiam!!! si apoi le aplicam pe par, in prealabil le incalzeam-bucatile- in maini.

 

Dar a fost o adevarata aventura pana sa gasesc acest ulei. M-am dus la farmacie si am intrebat, iar farmacista mi-a zis ca ea  nu a auzit de asa ceva. Eu i-am raspuns:- Doamna, azi am vazut pe youtube, este ca untul acest ulei!!!

Farmacista:- Doamna, eu nu va contrazic! Incercati la magazinele naturiste.

 

Merg la un magazin naturist din zona si intreb daca au ulei de cocos si aveau. Vanzatoarea imi zice:- Daca nu gasiti pe acest raion, puteti merge la raionul alimentar ca avem si acolo.

Eu:- Dar eu cumpar acest ulei sa mi-l aplic pe par!!!

Vanzatoarea: Nu conteaza la ce vreti sa-l folositi, este acelasi ulei de cocos. [:)]

 

Administratora blocului unde stateam era o romanca si pot spune prietena cu mine, si-a cumparat si ea ulei de cocos si isi daduse cu el pe cap si astepta apoi sa se spele. Fiind mai blondina nu mi-am dat seama ca parul devine mai uleios, ea imi zice:

- Mi-am luat ulei de cocos si mi-am dat cu el pe par!

Eu:- Ti-ai dat cu el pe par? (eu am fost surprinsa cu nu vedeam diferenta, ptr ca parul devine uleios cand iti aplici produsul)

Ea(mirata-speriata): Cum, nu trebuia sa-l pun pe par?

Eu: Ba da, dar nu mi-am dat seama ca ai ulei de cocos dat pe par. [batcap]

 

Si asta este aventura mea cu uleiul de cocos...deci, folositi cu incredere uleiul de cocos ca este bun nu numai ptr par dar si ptr ten. [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...