Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc ( 8 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 335
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pentru cele interesate :
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=165458"] Concurs Töpfer - 100 de premii pentru voi ! Pe forum.desprecopii.com[/url]
[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161270"] Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase [/url] [url="http://lb2f.lilypie.com/yY0ep2.png"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Am intrat repede sa vad ce mai e nou si cine a mai nascut?!:) noi cu bebe parca ne cunoastem ceva mai bine, nu prea domim ziua mare lucru, noaptea e mai bine apucam sa dormim chiar si 4-5 ore cateodata (foarte rar cei drept). Am o singura neliniste inschimb, icterul de la nastere de pe nasuc tot nu a trecut......si mai avem si niste bubite mici care in weekend sau cam extins pe tot corpul 9ininte avea doar pe fata...) , sunt ca niste cosuri mici cu varful galben unele din ele......nu stiu ce sa fac......le tot dau cu betadine (iod) dar paraca degeaba....acum ar trebui sa-l dau din cap pana in picioare ca sa le acopar pe toate......ce ma fac??? poate cineva sa-mi zica daca e grav, trec de la sine, sun la med. de familie, pediatru, etc???? pediatra noastra e in concediu acum din pacate..... ma gandeam poate ca in apa de baita sa nu-i mai pun niciun gel de dus, doar apa curata cu infuzie de plante...?/?? astept sfaturi de la mamici trecute prin asa ceva!! multumesc din suflet, iana va pup mamici si burtici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele. am revenit: mai avem si dureri de burtica cam multe, cel putin toata ziua sa screme saracu copil se face colac, mai face el cate un part si cate un caca dar foarte greu.....i-am dat picaturi pentru colici "bonnisan" de trei ori pe zi a cate 10 picaturi, dupa picaturi se linisteste un pic dar cred ca din cauza ca este dulce siropul asta....e normal asa sa fie din prima luna cu colici??? poate mananc eu ceva ce nu trebuie??? incerc doar lactate, ceriale cu fructe uscate, mere, banane, ciai de anason si chimenm, supa fara niciun gust, iaurturi.......uff...... mamici ziceti si voi unde gresesc?? multumesc mult de tot, Iana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baietelul meu a avut bubite doar pe fata.nu i-ama dat cu nimic si au trecut intr-o saptamana. nu stiu ce sa-ti zic despre cele de pe corp.poate ar fi bine, totusi, sa intrebi un dctor. pe fata stiu ca aproape toti fac in primele saptamani. despre colici...sa nu exagerezi cu bananele;mere mi-au zis asistentele sa nu mannanc-eu le coc la cuptor; iaurt sa mananci fara fructe si la fel sa nu exagerezi, adica sa mananci 1-2 pe zi nu mai multe. asa am fost si eu sfatuita.am mancat intr-o zi 2 felii de pepene galben si a doua zi l-a durut toata ziua burtica. poti sa renunti la mere si banane cateva zile sa vezi daca se simte mai bine. si eu mananc la fel ca tine, mai putin mere. mi-e foarte greu as manca si eu pepene, piersici, nectarine, dar cand vad ca-l doare burtica imi vine sa nu mai mananc nimic. daca nu poti sa renunti la mere mananca-le fara coaja, ca ea fermenteaza. nu stiu ce sa te mai sfatuiesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Sunt si eu o proaspata viitoare mamica. Am 11 saptamani si momentan sunt sub supravegherea unei doctorite de la Medlife. Din pacate nu imi permit sa nasc intr-o clinica privata asa ca m-am pus pe cercetari, si am gasit despre domnul doctor Catalin Haiduc numai cuvinte de lauda. As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o informatie va rog. Cum imi pot face o programare la domnul doctor in cadrul maternitatii Filantropia? Multumesc anticipat![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele, Asa mai merge...imi place cu activitate. Sa o luam pe rand: Dulcineea, cel mai bine ar fi sa iti faci o programare la Medical City; acolo haiducu are mai mult timp si puteti povesti. Gasesti informatiile daca dai un search pe Google. Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos la termen. Iana, poti incerca si alte picaturi de colici. la noi au functionat de minune Sab Simplex. Cu mancarea, trebuie sa o iei usor. Compoturi, supe, mancaruri usoare. Fara cruditati si alte minuni. Incet incet poti introduce un aliment nou, putin la inceput, ca sa vezi cum reactioneaza. daca te tine bugetul, exista niste picaturi colief se numesc..dar sunt cam 80 de lei.Pe bubite nu da cu nimic in mod special. Poti incerca cu apa termala. Mult succes in continuare! va pupam dulce dulce! yellowella..[pup][pup][pup] Noi suntem bine..fi-miu a facut 6 luni.. e un baietel mare si frumos, sanatos si cuminte..gata cu laudele.[alcool][alcool] Pupam mamicile si burticile![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...