Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc ( 8 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 335
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! M-am gandit ca e la indemana pentru proaspetele paciente ale doctorului Haiduc sa gaseasca aici cabinetele/zilele unde da consultatii. Asa ca daca aveti informatii in plus, adaugati si voi la cele de mai jos (eu despre cabinetul doctorului Peltecu nu stiam, daca aflati ce si cum scrieti in lista). Euroclinic: luni 15.30 - 20.00; tel. pt. programari: 0219220; 0212006800; Medical City: marti 15.30 - 20.30; joi 13.00 - 20.00; tel. pt. programari: 0212221770; 0212221781; Filantropia: miercuri e de garda si in fiecare dimineata, dupa ora 8, la vizita; tel. centrala spital 0213188930. Va doresc sarcini usoare si copilasi sanatosi! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcineea, Roxana - eu sunt pacienta profesorului Peltecu (gravida 25 de saptamani) si stiu de la dansul de la cabinet ca si dr. Haiduc da consultatii acolo. Ca si dr. Alina Veduta, care in rest nu face ecografii dacat la spital la Filantropia. Cabinetul este undeva in Floreasca, pe strada Bizet, dar nu am acum adresa si nr de telefon, sa le treceti in lista... daca este nevoie revin. Am si o rugaminte... poate ma puteti ajuta voi cu informatii recente despre nasterea la Filantropia? Tocmai am incercat sa activez un subiect special despre asta, dar nu prea am primit raspunsuri... Precizez ca eu sunt pentru nasterea naturala (sincer, din toata inima [:)]), inteleg ca din acest punct de vedere ma potrivesc cu Filantropia, dar mi-e teama sa nu fie foarte aglomerat acolo, si personalul prea ocupat (din ce am vazut eu prin spital, pare ff aglomerat). Voi ce stiti? Multumesc! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ivanca78, spui ca esti pacienta profesorului. El iti urmareste sarcina permanent? Te va asista la nastere? Din punctul meu de vedere nasterea la Filantropia este o alegere foarte buna, pentru ca spitalul e curat si bine dotat. Cel mai important insa mi se pare sa nasti cu medicul care iti urmareste evolutia sarcinii, si de fapt el iti poate raspunde la intrebare - daca ai ales locul potrivit. La ce te referi cand spui ca e foarte aglomerat? Nu te uita nimeni pe culoar nebagata in seama, mai ales daca esti pacienta profesorului. Asistentele sunt ca peste tot, daca esti atenta cu ele sunt f dragute, vin chiar sa te caute, sa te intrebe daca mai ai nevoie de ceva. La neonatologie e cam strict regimul, dar daca vrei sa stai cu bebe poti incerca sistemul rooming-in. Profita de faptul ca esti pacienta profesorului! lumea ii cam stie de frica pe acolo. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ivanka esti norocoasa ca dl. profesor e doctorul tau. Nu o sa ai probleme la spital pt ca este seful clinicii de gineco..de aici rezulta numai avantaje. Daca Doamne fereste va trebui sa faci ceza..nu o sa astepti o vesnicie pt obtinerea aprobarii - asa cum se intampla de obicei. Nu stiu daca peltecu e adeptul nasterii naturale - eu am auzit ca practica de multe ori ceza pt pacientele lui. De fiecare data cand am fost dimineata la spital era acolo..nu stiu cum e la clinica.. Cand am nascut eu, haiduc l-a adus sa ma consulte si mi s-a parut f pedant, m-a intrebat daca ii permit sa ma consulte si apoi a facut-o. E un doctor f bun, din cate am citit aici sotia lui haiduc a nascut ambii copii cu el. Cum a spus si Roxana, spitalul e f ok..fata de altele. Iti doresc sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos la termen. Daca ai o intrebare anume despre spital..te asteptam. Pup mamicile si burticile![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iana, eu cred ca tu te-ai speriat pt ca nu mai ai sanii tensionati si crezi ca nu mai ai lapte. e normal sa nu mai fie tari...s-a reglat lactatia dupa nevoile puiului tau. Sa stii ca faptul ca plange dupa ce suge, nu inseamna neaparat ca nu s-a saturat. Poate sa planga si pt ca atunci cd sta la san, de declanseaza peristaltismul intestinal, si il doare burtica/chiar se sperie. Ca sa-ti dai seama dc el mananca suficient trebuie sa urmaresti urmatoarele: -uda cel putin 5 scutece -ia in greutate CONSTANT, nu scade!!! -se dezvolta motric corespunzator varstei (adica incepe sa-si tina capul, te urmareste cu privirea, etc...nu stiu ce varsta are bebele, ca sa-ti spun exact) Nu mai pleca urechea la binevoitorii cre-ti spun ca infometezi copilul. Laptele nu dispare de la o zi la alta, asa, fara vreun motiv serios. Si dc se intampla ceva si dispare, sunt f multe metode de relactare. Intra pe forumul de alaptare si citeste acolo. A...primul 'dusman' al alaptarii este LP. Daca tot ii dai completare seara, incearca sa te mulgi atunci, ca sa stimulezi. Trebuie sa intelegem ca alaptarea functioneaza pe principiul cerere-oferta. Daca tu seara ii dai completare, bebe nu mai 'cere' sanului sa produca, si scade automat productia. PS: A. a fost alaptata cu succes un an, trei luni si jumatate, cd eram deja insarcinata si nu am mai putut continua. P. are 9,5 luni si inca se bucura de lapticul meu. ambii puiuti s-au trezit de n-ri/noapte si tentatia unui biberon cu LP e mare, dar nu cedez. (am 3 ani de cd nu mai dorm noptile) ========== Corina Mami de[zana] Arianna Maria (18.11.2008) si [bebic] Patrick Stefan (16.10.2010) [url="http://picasaweb.google.com/corinagheorghe2005"]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) Multumesc mult pentru raspunsuri! Dr. Peltecu m-a urmarit cu totul pana acum... stiu ca pacientele dansului nasc mai mult prin ceza... dar am o prietena buna care a nascut anul trecut cu dansul, natural fara epiziotomie... mi s-a parut cool! Numai ca la ea s-a nimerit sa fie la o ora rezonabila, ziua... oricat as fi de optimista, nu cred ca vine profesorul chiar oricand, noaptea etc... mai vedem :) Multumesc inca o data, mult de tot! Poate mai vorbim, daca ma mai primiti si pe mine [:)] [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iana, da-i lapte de la san bebelusului pentru ca daca el creste in greutate inseamna ca ai destul si de calitate. La inceput productia este mare, apoi scade pt ca nu-mi imaginez cum ar face fata bb unui san de 200ml la 2 ore. Pe masura ce va creste si cererea va fi mai mare, sanii vor fi mai grei. Pe Ozi am alaptat-o integral pana la 5 luni cand am inceput diversificarea, dar am intarcat-o deabia la 2 ani. Pe Dudu l-am alaptat integral 7 luni si pana la 2 ani si 3 luni a papat tzitzi. Se poate! Eu am nascut baiatul cu dr. Cata si daca ar fi sa mai vina si bb3,4,... am incredere ca ar avea curaj - oricum este ginecologul meu preferat! Conditiile de la Filantopia sunt bune dar conteaza f. mult si echipa de la neonato care este bine pregatita. "Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...