Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc ( 8 )


Recommended Posts

Buna dimineata!!!!!!!!Eu am nascut in 2009 cu Haiduc a fost super ok am nascut prin cezariana pt ca aveam deja 40 de sap si trebuia el sa plece din tara. A fost super ok nu am stiu ce sunt durerile contractiile etc pe masa 2 injectii in coloana si gata,chiar am si avut un dialog cu el si anestezista in timpul operatiei ii placea anestezistei culoare parului meu [:D] si a uitat sa-mi spuna sa trag aer in piept si ca o sa simt un gol in stomac [:D] oricum as mai naste cu el fara probleme. Ivanca nu vreau sa te sperii dar cu mine la reanimare era o tipa care se chinuia de vreo 14 ore sa nasca si peltecu nu vroia sa-i faca cezariana si dupa a fost groaznic vreo 2 zile cit am stat eu in spital dupa nu mai stiu ca tipa nu vroia sa plece si tipau asistentele pe acolo ca nu pleca dar era saraca vai de capul ei. Oricum bafta multa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 335
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am nascut si eu natural cu dr Haiduc la Filantropia acum cateva luni.Dr si moasele sunt ok,in schimb dr Grecu de la neonatologie si o parte din asistente mi s-au parut dezintersate sau depasite de nr copiilor. Pe bebele nostru nu l-a examinat cum trebuie,nu a vazut ca avea limbuta legata saracutul si nu putea sa suga si uite asa am ajuns la urgente cu el ptr ca slabit ingrozitor si plangea tot timpul. Nu mai mentionez stafilococul auriu primit cadou la ambii ochi tot in sectia de neonato (care nu iesea la analizele lor nicicum,desi bebita avea ochii plini de secretii)si ptr care ne-a recomandat niste picaturi total nepotrivite,spun nepotrivite ptr ca la spitalul de copii m-au intrebat din start unde am nascut ca sa stie cu ce germen este infectat. Nastere usoara viitoarelor mamici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

castanca - super tare faza. Nu am stiu ca in filantropia au si cadouri cu care sa pleci acasa. La noi la cezariene era o neonatoloaga ok. Nu am ce sa ii reprosez.Chiar a vut sa faca un act de caritate ca in martie 2010 era lipsa vaccinul BCG si a venit o doamna cu un bebe mai amre care adusese o fiola din ungaria sa ii faca copilului ei si mai erau inca 9 doze si nici una din mamici nu a vrut, zici ca erau speriate de bombe. Daca femeia i-a facut copilului ei inseaman ca era ok si transportat cum trebuie. Pe mine nu m-a intrebat ca deabia venisem si ala se face la 3 zile sau al iesirea din spital, dar eu i-as fi facut. Dupa aia am umblat de am innebunit. pana la urma l-am facut la 3 luni la constanta la o clinica privata. [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161270"] Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase [/url] [url="http://lb2f.lilypie.com/yY0ep2.png"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Stie cineva la cat se ridica din punct devedere financiar nasterea cu dr. Haiduc intr-o clinica privata? De ce inainteaza varsta sarcinii, imi creste teama de nasterea naturala, si cum stiu ca la Filantropia nu se face cezariana la cerere as incerca sa nasc in sistemul privat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Valeria, si mie mi s-a intamplat acelasi lucru[:D] pana pe la 6 luni am fost tare viteaza si m-am batut cu pumnii in piept ca nasc natural la Filantropia, si acum nu stiu pe unde sa mai scot camasa sa nasc la privat prin cezariana[:D]. Preturile difera de la un spital privat la altul: la regina Maria/ Euroclinic preturile sunt la fel, la Sanadore doar o idee mai ieftin. Difera decontul de la CASMB la Regina Maria e 28 mil si la sanador e 3000 sau 3100. Difera pretul in functie de ce vrei: cazare, insotitori etc... Orice decizie ai lua, iti doresc mult succes [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MultumescMando! Am sase luni si jumatate si am inceput sa citesc diverse forumuri. Nu ma inspaimanta durerile suportate 1-2 -6 ore, dar ma inspaimanta gandul ca pot avea un travaliu de 10-12 ore in care sa depind de semnatura unui anumit medic, care este sau nu in spital, sau care considera ca ma pot incadra sau nu la cezariana. Nu stiu daca am dreptate dar cred ca daca o viitoare mama sta si indura dureri 10-12 ore, greu de crezut ca viitorul bebelus nu are de suferit. Oricum trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa il intreb pe dr. Haiduc care este parerea lui despre nasterea in sistemul privat, asta chiar daca nu ma dau banii afara din casa. In cazul in care s-a mai hotarat cineva sa nasca cu dr. Haiduc in sistemul privat, rog sa-mi dea mai multe detalii. Sanatate multa tuturor mamicilor si bebelusilor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca la mine a fost foarte deschis in ceea ce priveste nasterea la privat - implicit cezariana. Mi-a zis ca e o natere comoda, elegamta si cu mai putine riscuri pentru bebelus.M-a incurajat si mi-a zis ca eu trebuie sa imi aleg modalitaea de a naste si sa fiu impacata cu alegerea mea. Este adevarat ca e foarte scump..dar ne bazam pe "prietenul nostru" - cardul de credit [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mando
Sa stii ca la mine a fost foarte deschis in ceea ce priveste nasterea la privat - implicit cezariana. Mi-a zis ca e o natere comoda, elegamta si cu mai putine riscuri pentru bebelus.M-a incurajat si mi-a zis ca eu trebuie sa imi aleg modalitaea de a naste si sa fiu impacata cu alegerea mea. Este adevarat ca e foarte scump..dar ne bazam pe "prietenul nostru" - cardul de credit [:D]
Ai idee daca se poate naste cu el si la Medlife? Eventual care sunt preturile si acolo?(exista reduceri?). Eu in principiu as alege cheltuielile minime in sistemul privat, adica as prefera sa stau intr-o rezerva cu 2 paturi, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! de 5 luni urmaresc acest forum, avand o implicare moderata, insa am urmarit toate discutiile si tocmai aceste discutii m-au convins sa merg la Filantropia si sa nasc natural cu dl. dr.Haiduc. Citind in ultimele 4-5 saptamani, m-a inspaimantat faptul ca foarte multe din cele care laudau spitalul si-au schimbat parerea. Ce s-a intamplat? Scuzati-ma, nu vreau sa fiu inteleasa gresit, fiecare dintre noi este libera sa aleaga ce considera ca este mai bine pentru ea si pentru bebelusul sau, dar...ce s-a intamplat intre timp? Eu personal nu-mi permit sa schimb locatia nasterii, mai ales ca nu mai este foarte mult pana la ziua "Z", astfel ca stresul este in crestere tocmai cand ar fi trebuit sa ma obisnuiesc cu ideea si ar fi trebuit sa ma mai linistesc.... Ajutati-ma cu ceva sfaturi.... Va multumesc. Nasteri usoare tuturor viitoarelor mamici! [pup] +34[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...