Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc ( 8 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 335
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mando
imi pare rau Valeria, dar nu am informatii despre Medlife. insa daca mai intrebari despre Sanador, iti raspund cu mare placere[:)] I-am stresat la maxim pe cei de la sanador sa fiu sigura ca am toate detsliile necesare[:D] +33[gravi]
Mi-ar prinde bine cat mai multe informatii si despre Sanador. Cat costa si ce contine pachetul ales de tine?(informatiile la ei pe site sunt aproape inexistente). Banuiesc ca varianta Sanador este agreata si de dr. Haiduc. Ai idee daca se fac ceva deduceri pentru gravidele salariate? Maine seara sunt programata la consultatie si voi deschide si acest subiect. Iarta-ma, daca te asaltez cu prea multe intrebari...as mai vrea sa te rog sa-mi spui unde ti-ai facut/la ce dr ecografia de 30-32 de saptamani. Primele doua ecografii morfofetale eu le-am facut la Filantropia la dr. Veduta, dar am inteles ca aceasta nu se mai face la ea. Merci mult pet bunavointa si timpul tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Ma mai tineti minte?... burtik care cauta informatii despre Filantropia, pt ca vrea neaparat sa nasca natural? Vreau atat de mult acest lucru, incat as fi dispusa chiar sa renunt la medicul meu, de care altminteri sunt foarte multumita (Profesorul Peltecu), ca sa imi cresc sansele sa nasc natural! Mikymirror, nu te descuraja, nu cred ca ai de ce! Pot sa iti spun din experienta mea ca la Filantropia serviciile (in general) sunt la fel ca la spitalele bune din strainatate... nu stiu despre nastere, insa, din pacate... poate ca, atunci cand imi va fi mai usor sa vorbesc despre asta, am sa spun mai pe larg povestea mea. Concluzia mea, in urma unor experiente tare neplacute, a fost ca doar daca NU ai probleme serioase, daca totul e in regula, e OK sa te duci la privat... altfel e mult mai safe Filantropia, si se pot rezolva mult mai multe lucruri acolo, decat la privat... si gratis (sau macar fara sa ti se pretinda ceva - asta tot din experienta mea, nu pot sa vorbesc pt toata lumea). Ca sa nu ma mai lungesc chiar atat... si eu sunt curioasa care sunt exact conditiile, dar nu as renunta la ideea de a naste normal la Filantropia. Bafta si multa incredere ca poti sa nasti, Miky! [flo] De fapt, m-am hotarat sa mai scriu pentru ca ma doare sufletul sa vad atatea mamici simpatice si istete, care sunt dispuse chiar sa plateasca pentru o nastere mai... invaziva, cum este cezariana (o operatie!), in loc sa aleaga varianta de a naste normal. Cezariana este mai stresanta pt bb decat nasterea naturala! Eu va pup pe toate [pup]... si nu vreau sa va supar cumva... vreau doar sa inteleg ce si de ce se intampla cu cezarienele astea la noi. In Vest aproape toata lumea naste natural, in orice caz nimeni nu VREA cezariana daca poate naste normal... la noi ce se intampla? Eu cred ca este in mare masura interesul medicilor - lor le este mai simplu sa faca cezariene, si la noi sistemul le permite sa faca asta (mai ales in privat). Sincer, stiu asta si despre dr meu - prefera sa faca cezariene pt ca este foarte ocupat. Dar eu nu vreauu [q]..., si ma gandisem chiar ca Dr. Haiduc ar fi o varianta pt ce vreau eu, intelesesem ca incurajeaza nasterea naturala... dar din citatul cu "nasterea eleganta", ce sa mai inteleg?!... uff... Este insa un lucru pe care l-a spus fbine... ca fiecare ar trebui sa nasca cum i se pare mai confortabil, pentru psihicul ei... poate acesta este raspunsul la toata discutia. Pupici [pup] Multumesc ca ma tolerati cu un mesaj asa de lung. Cred ca am sa astept cu nerabdare raspunsuri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Valeria, stai linistita intreba-ma ce vrei si cat vrei, atat timp cat o sa stiu sa-ti raspund e ok [:D] Pachetul de nastere prin cezariana cu medic primar este 8200 RON la care se aduga cazarea pe noapte care incepe de la 500 ron pana la 750 ROn. Din suma totala se scade deducerea de la CASMB(datorita faptului ca esti angajata) in valoare de 3100 ron. Dr Haiduc mi-a zis ca nu are nicio problema sa vina la Samador sa ma asiste la nastere. Cat despre morfologia de trim III, am facut-o la DR. Bohaltea, o bomboana de femeie, tot la ea am facut si morfo de trim II , dar ambele le-am facut la Medical City. azi am facut si eu morfo , si din pacate nu prea am primit vesti bune[q] Beblina mea e bine, dar e foarte jos, si se pare ca vrea sa vina mai devreme... maine la prima ora ma duc si eu la Filantropia la Dr Haiduc sa vedem ce-mi zice. Unde trebuie sa ma duc la Filantropia? Cum se plateste acolo? Nu am fost niciodata[q] sunt asa de suparata si data peste cap ca nu mai stiu nimic [q][q][q] +33[gravi] Mi-ar prinde bine cat mai multe informatii si despre Sanador. Cat costa si ce contine pachetul ales de tine?(informatiile la ei pe site sunt aproape inexistente). Banuiesc ca varianta Sanador este agreata si de dr. Haiduc. Ai idee daca se fac ceva deduceri pentru gravidele salariate? Maine seara sunt programata la consultatie si voi deschide si acest subiect. Iarta-ma, daca te asaltez cu prea multe intrebari...as mai vrea sa te rog sa-mi spui unde ti-ai facut/la ce dr ecografia de 30-32 de saptamani. Primele doua ecografii morfofetale eu le-am facut la Filantropia la dr. Veduta, dar am inteles ca aceasta nu se mai face la ea. Merci mult pet bunavointa si timpul tau! [/quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mando - daca ai trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat, nu platesti nimic la Filantropia. Daca nu ai, ti se spune la camera de garda (cea de pe stanga, cum intri) cat costa consultatia, si ti se da o chitanta pentru ce platesti. Eu, de exemplu, prefer varianta a doua pt ca preturile nu sunt mari si mi se pare complicat sa ma duc la medicul de familie etc - mai ales daca e urgenta! Nu pot sa iti spun, din pacate, si cum il gasesti pe Dr. Haiduc - dar nu e chiar asa de greu sa te descurci pe acolo (nici de ajuns nu e greu, spitalul e chiar in Piata Victoriei, pe 1Mai langa cladirea BRD). Si poate reusesti sa repeti si eco la Filantropia sau ceva. Oricum, nu te necaji prea tare pana maine - uneori sunt si alarme false. Iti doresc sa ai vesti bune maine! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor si burticilor :) as vrea sa va intreb daca voi ati nascut natural inainte de termenul prevazut la ecografie (fara a fi vreo complicatie care sa cauzeze acest lucru)...Situatia mea e urmatoarea : termenul de nastere ar fi 28 sau 31 decembrie si e f. posibil ca in aceasta perioada dr. sa aiba concediu. Stiu ca in acest caz, dl. dr. ma va lasa in grija altcuiva, dar nu as vrea sa nasc cu cineva pe care nu il cunosc. In acest caz, fie merg inca vreo luna-doua cu dl.dr si vad care va fi programul lui de concediu, fie ma reorientez...:( Pe parcursul sarcinii voastre, termenul s-a mai modificat? La noi a fost 27-30 dec la inceput, iar in ultimele 3 luni 28-31... Va pup si somn usor pentru toti :) [gravi]20
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Valeria ,stiu ca dr Haiduc merge si la Medlife.Nu cunosc tarifele. Alinush,sa stii ca daca dr. Haiduc este in concediu nu-si lasa pacientele de izbeliste.Este la Filantropia un dr la fel de bun (si dragut)pe mana caruia dr Haiduc isi lasa pacientele daca este plecat.Cat am stat la Filantropia am cunoscut paciente ale dr Haiduc ce au nascut cu dr de care iti vorbeam.Au avut numai cuvinte de lauda despre ei. Sarcini usoare si aveti grija de voi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! pentru ivanca: multumesc mult pentru incurajari, in ultimul timp simt k am nevoie...sunt cam pe ultima suta de metri si mi se pare ca nu ma mai pot misca si nu-mi mai pot realiza indatoririle, astfel ca linistea psihica este foarte importanta.Mie mi-a placut spitalul, fata de ceea ce avem in Pitesti, si eram contrariata de tot ce se scria aici.Inca o data, nu vreau sa supar pe nimeni, fiecare dintre noi este libera sa faca ce crede ca este mai bine pentru ea, mai ales daca isi permite sa plateasca "putin" mai mult.[:D] pentru cele care ati nascut deja de curand cu dr.Haiduc, v-as ruga sa ne impartasiti cate ceva din experienta voastra, cum au inceput durerile, cum ati stiut ca bebe e gata sa vina si cum a fost nasterea...si mai ales cum s-au purtat asistentele, de care sa ne ferim etc[:I] Va multumesc.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...