Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc ( 8 )


Recommended Posts

Mandoincearca sa stai linistita, chiar daca va veni mai devreme bebelina ta va fi bine. Probabil ca ti se va recomanda mai multa odihna/repaus pentru a mai amana cateva saptamani nasterea. La Filantropia am ajuns o singura data la Urgenta, era intr-o sambata si ma simteam rau. Din fericire dr. Haiduc era de garda. L-am sunat si a venit imediat sa ma vada; din ce imi amintesc nu am platit nimic pentru consultatia aceea. Cat despre nasterea la privat parerea mea este urmatorea: intentionez sa nasc natural, dar daca la momentul respectiv doctorul va considera utila cezariana sa aiba libertatea sa ia aceasta decizie fara sa depinda de semnatura cuiva care este sau nu in spital, sau care considera ca politica unui spital(referitor la sustinerea nasterii naturale) trebuie pastrata cu orice pret.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 335
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc pentru raspunsuri. M-am descurcat [:)]..nu a fost asa de greu[:D]. Era mare aglomeratia acolo... dar am reusit sa vb cu dr Haiduc: m-am mai linistit un pic.Mi-a dat tratament, si acum stau cumintica in pat; gata cu plimbarile, gata cu curatenia, gata cu gatitul .... Trebuie sa o mai tin pe bebelina la copt: sa se faca mare si voinica [bibe]. +33[gravi][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!!!!!!! Eu stiu ca dr haiduc nu recomanda cezariene asa aiurea asa era in 2009 cind am nascut eu.Eram disperata sa nasc prin cezariana si el imi spunea "mai vedem noi epidurala la dilatatie 4 si gata nu mai simti nimic" innebuneam cind il auzeam.Si cind m-am dus la ultimul control mi-a spus "v-ati pus impotriva mea facem cezariana"[:D]aveam 40 sap si nu dadea nici un semn bb nici col deschis nimic nimic, el trebuia sa plece din tara si am facut cezariana. Bafta mult nasteri usoare si bb sanatosi Va astept cu intrebari daca aveti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivanca78 cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cinstit cu dr tau la urmatoarea consultatie, sa-i spui ca tu iti doresti f mult sa nasti natural, si daca crede totusi ca te poate asista. Sarcina usoara si un copil sanatos!!! Imi inchipui ce trebuie sa fie in sufletul tau dupa experienta nefericita pe care ai avut-o.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, Miky [flo] Mando, imi pare bine ca ai vesti bune si ca te-ai mai linistit! Am retinut din ce ai spus ca si tie ti s-a parut aglomerat la spital, la Filantropia - aglomeratia este semnul meu de intrebare despre Filantropia. Ma gandesc ca, daca este inghesuiala la consultatii asa cum se vede, e foarte probabil sa fie la fel la sala de nasteri si la sectia de copii. Mi-e teama, ca oricat ar fi de binevoitori, daca sunt foarte aglomerati nu pot fi atenti chiar la toate detaliile - parca Roxana ma incurajase, mai de mult, ca e totusi OK. Daca mai are si altcineva informatii... In rest... cred ca este o idee buna sa am o discutie sincera cu dr meu despre cum vreau sa nasc si despre cum poate sa ma ajute. Mutatul la dr Haiduc era unul din gandurile mele doar... dar asta nu inseamna ca nu mi-ar face placere sa mai vorbesc cu voi, daca ma mai primiti. Merci! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ivanka, Nasterea naturala nu are riscurile ei atat ptr tine cat mai ales ptr bebe. Si eu am fost fan nastere naturala si mi se parea cezariana un fel de fitza. Dar in timpul nasterii pulsul lui bebe a scazut f mult,nu mai vroia sa coboare si risca sa intre in suferinta fetala,adica lipsa oxigen catre creier si implicit putea sa devina un copil handicapat.Asa ca a trebuit sa fie scos cu forcepsul dupa ce mi s-a facut o taietura cat gura la sac.Nu am cuvinte sa spun prin ce am trecut in momentele acelea si cat am regretat alegerea facuta. Multumesc lui D-zeu si doctorului ca nu are nimic copilul. Exista un procentaj foarte mic de astfel de complicatii dar mi-am zis eu nu o sa patesc nimic,sunt genul sportiv,m-am miscat mult si in sarcina,m-am ingrasat in limite normale,nu mi-e frica de durere o sa nasc lejer dar uite ca tocmai mie mi s-a intamplat. Daca ar fi sa o iau de la inceput as alege fara ezitare cezariana cu toate complicatiile ei cu tot si asa voi face la urmatoarea sarcina. Povestea mea nu e o pledoarie ptr cezariana ci doar o experienta personala. Nastere usoara viitoarelor mamici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, ma poate ajuta cineva sa iau legatura cu Dr Haiduc....o recomandare sau un nr. de tel. sunt in saptamana 31 si doresc sa nasc cu DR Haiduc dar nustiu daca domnul doctor accepta sa ma asiste tinand cont ca sarcina e mare ma gandeam sa ma duc la Filantropia cand e de garda si sa l rog sa ma asiste la sarcina sau e nevoie de o recomandare de la o pacienta ??? in fine ..am avut mari probleme cu sarcina ...varicela ...pareri pro si contra...amniocenteza cu rezultat bun ...eu am ales sa renunt sa ma mai duc la doctorul care m a urmarit pana acum de frica sa nu mi dea vesti proaste....de o luna de zile nu am mai facut nici o eco si m am linistit psihic...acum sunt gata sa merg iar la doctor ...dar vreau sa merg la Dr Haiduc va rog sa ma ajutati daca puteti multa sana tate!!!!!1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cstanca, imi pare rau pt experienta ta. eu am nascut de 2 ori spontan, desi prima nastere m-a determinat sa-mi doresc ca la urmatoarea sa fac cezariana. D-nul dr. Haiduc m-a incurajat sa nasc natural si a doua nastere a fost f usoara, am avut o experienta f placuta. Imi amintesc cu drag. a fost genul ala de nastere care desi a fost dureroasa, m-a facut sa ma simt in al noualea cer, sa simt ca 'dau viata' unui pui de om. Prea usor se fac cezariene la noi. Si legat de ce spunea cineva, cu nastere 'eleganta'. eu am nascut la privat, dar tot natural am ales si dr. a fost ce care m-a incurajat, sustinut, etc, desi si eu vroiam la un moment dat, de frica, si la sfatlu multor 'binevoitori' sa fac cezariana. ========== Corina Mami de[zana] Arianna Maria (18.11.2008) si [bebic] Patrick Stefan (16.10.2010) [url="http://picasaweb.google.com/corinagheorghe2005"]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miakarmand - si eu am ajus la Dr haiduc la o varsta inainta a sarcinii. 30 de saptamnai si m-a primit Eu zic ca cel mai bine iti faci o programare la euroclinic sau la medical city sau und emai lucr5waza sa ai timp sa vb cu el si iti faca si eco sa iti zica ce si cum Ecografele din garda de la Filantropia sunt cam inapoiate. [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161270"] Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase [/url] [url="http://lb2f.lilypie.com/yY0ep2.png"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BraveGirl multumesc ptr compasiune. Asa mi-a zis si mie dr Haiduc ca a 2-a nastere e mai usoara si ca putin probabil ca si bebe nr 2 "sa faca" ce a facut primul,sa fiu linistita ca va fi bine si mult mai rapid. Eu o tin una si buna cu cezariana dar pana atunci cine stie. Si pe puiul meu il cheama pe jumatate ca pe al tau [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...