Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc ( 8 )


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mando
Vai ce urat!!!![:(!] sa le fie rusine!!!!asa ce ma revolteaza nesimtirea asta!!!de asta mi-a fost cel mai frica cat am luat in calcul nasterea la stat. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit: sunt sigura ca Filantropia este un spital exceptional, insa unii oameni nu merita sa lucreze acolo!!! Cum sa te conditioneze in timpul travaliului?? Cred ca mi-asi fi iesit din pepeni[bang]. Albinutza multumesc pentru urari; voi reveni cu detalii cand ma intorc acasa[:D]
Citat:
citat din mesajul lui yellowella
Citat:
citat din mesajul lui Albinutzzza
bebe__strumfnu cred ca sunt niste tarife exacte. Dai cat vrei si in primul rand cat poti. S-a mai scris, dar repet, daca nasti natural, la moase dai dupa, nu inainte. Stai linistita, lumea se comporta ok. Sa dea Doamne Doamne sa ai o nastere usoara, un copil sanatos si muuuult laptic, restul nu mai conteaza. Mando multa bafta luni, sa ne povestesti experienta.
mie mi-au cerut moasele in timp ce nasteam. mi-au zis ca ele trebuie sa iasa din tura si ce facem, continuam?eu aveam dilatatie 9!cam ce putea sa raspund?le-am cerut geanta si le-am dat. asa ca sa fiti pregatite cu banutii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 335
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

m-a intrebat cum a fost si i-am zis. n-a fost forte surprins si a zis ca e important ca i-am spus pt ca directorul e impotrva acestor practici. din pacate n-am retinut numele moaselor.era una blonda frumusica si slaba si cealalta bruneta sau roscat inchis si mai corpolenta.eu am fost fericita ca s-a terminat nasterea cu bine si n-am mai stat sa fac scandal. am nascut la 36 de saptamani asa ca toata atentia mea s-a canalizat asupra copilului. ca sa nu va mai spun ca m-au lasat singura in sala de travaliu pana la dilatatie 9.eu m-am internat la 17.30 si ele la 19.00 ieseau din tura. probabil s-au gandit ca oricum nu vi naste cu ele, ca va dura foarte mult travaluil si nu s-au deranjat sa vina. le-am chemat eu la un momemt dat, le-am zis ca ametesc si ca imi vine sa vomit si mi-au zis ca e normal si s-o asteptam pe dr. de garda-Militaru. A venit aproape de ora 19.00, a constat ca am dilalatie 9 si m-au dus in sala de nasteri. la 19.15 am nascut.noroc ca a aparut Haiduc ca altfel nasteam cu ele.Iar daca mai intarzia dr de garda nasteam singura in sala de travaliu. si nu exagerez. eu m-am bucurat ca am nascut repede, copilul a fost bine si nu m-am mai gandit la ceea ce s-a intamplat la nastere. de retinut ca turele pt moase si asistente sunt de 12 ore: incep la 07.00 si se termina la 19.00. ca sa stiti cand si cui sa dati spaguta. daca mai fac un copil il aleg tot pe Haiduc ca doctor, dar in privinta spitalului ma mai gandesc. Nasteri usoare, ca a mea, si personal atent va doresc!
Citat:
citat din mesajul lui Albinutzzza
mie mi-au cerut moasele in timp ce nasteam. mi-au zis ca ele trebuie sa iasa din tura si ce facem, continuam?eu aveam dilatatie 9!cam ce putea sa raspund?le-am cerut geanta si le-am dat. asa ca sa fiti pregatite cu banutii. Ce nesimtite! FFFFFFFFF urat. Rusinica! Doctorului i-ai zis de faza asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Fetelor, oficial de maine si eu ar trebui sa ma consider mamica, numai k puiul meu nu vrea sa vina de bunavoie pe lume, asa ca doctorul mi-a spus k daca pana maine nu se intampla de la sine, va trebui sa vin pregatita la spital... probabil ca imi va induce nasterea si nu sunt prea incantata, insa daca asa e cel mai bine pentru mine si pentru bebe, asta este.... S-a mai confruntat cineva cu o asemenea situatie? Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mikymirror si mie trebuia sa imi faca acealsi lucru, doar ca fi-miu a venit pe lume cu o zi inainte de provocare. A tinut cu mine. [:D] Din cate stiu eu, iti pune perfuzii cu oxitocina si iti face injectii cu calciu; doare mai tare decat un travaliu normal si trebuie sa fii pregatita si cu moralul sus sus. Multa bafta maine! Sa dea Doamne Doamne sa ai o nastere usoara si bebe sa vina repede! Pup burticile si mamicile! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! va vine sa credeti : nici acum nu a venit bebele meu[bang] m-a trimis acasa dl. dr. k a zis ca nu exista conjunctura potrivita unei provocari a nasterii, astfel ca il mai lasam pe bebe, poate se hotaraste sa vina pe lume singurel. Oricum, luni m-a chemat din nou la spital, de data aceasta clar pentru internare, daca nu se naste pana atunci, avand in vedere ca data limita era astazi.[pk] Va pup pe toate! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...