Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc ( 8 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 335
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, mamicilor! Am si eu nevoie de o informatie....aveti idee in ce an e nascut Catalin Haiduc? Am pus un pariu despre ce varsta ar putea avea si vreau sa vad daca sunt aproape :).....cu asta ma ocup daca tot stau acasa :) Multumeeesc! P.S. Imi trimiteti si mie, va rog, PM tarifele proaspete?:) ( adelinap82@yahoo.com )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari[flo][flo]pt bebe cand ai timp poate mi spui si mie cum a decurs cezariana , ce fel de anestezie ti a facut , ce calmate iei, ce ti treb in bagaj cand faci cezariana.... eu se pare ca trebuie sa nasc prin cezariana pt ca bebe e prea mare si nu prea mai are loc si nici o sansa sa se mai intoarca sunt in sapt 36 ....eu vroiam sa nasc natural dar asta e ..mi e cam frica de anestezie sanatate ...doamne ajuta[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistica ca esti pe maini bune. Dr. Haiduc mi-a facut o operatie de cea mai mare frumusete[:)]. Acum , dupa o saptamana aproape ca nici nu ma mai doare[:D]. Nu stiu ce sa iti zic despre bagaj.... eu am nascut la Sanador si nu am avut nevoie de nimic.. absolut nimic...pana si chilotii i-am folosit de la ei[:D]. Anesteziei mi-a facut in spate : dupa cate am discutat cu anestezistul mi-a facut o peridurala cu rahie... bineinteles la inceput mi-a facut anestezie locala sa nu simt rahia [olala]. Calmante mi-au bagat in perfuzii... nu stiu exact ce mi-au dat ,,,dar mi-au facut un coctail molotov pe cinste [:)]..stiu sigur ca imi bagau si ketorol. Imi puneau perfuzie seara si la cerere(eu am ceriut doar in prima noapte si a doua). Si eu trebuia sa nasc mai devreme... pana si dn-l doctor sa- mirat ca am ajuns la sata stabilita[:)]. Fii increzatoare ca totul va fi bine. Iti doresc mult succes si recuperare rapida [pup]
Citat:
citat din mesajul lui miakarmand
felicitari[flo][flo]pt bebe cand ai timp poate mi spui si mie cum a decurs cezariana , ce fel de anestezie ti a facut , ce calmate iei, ce ti treb in bagaj cand faci cezariana.... eu se pare ca trebuie sa nasc prin cezariana pt ca bebe e prea mare si nu prea mai are loc si nici o sansa sa se mai intoarca sunt in sapt 36 ....eu vroiam sa nasc natural dar asta e ..mi e cam frica de anestezie sanatate ...doamne ajuta[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Mando ! Sa iti traiasca minunea si sa fiti sanatosi si fericiti ! miakarmand - si eu am nascut prin cezariana la Filantropia. Eu am intrat in cezariana dupa ora 22, la 22.45 s-a nascut steluta noastra si dupa ora 00 am iesit si eu din operatie (din cauza unor complicatii), iar dimineata la 9 eram in picioare. Nu mi s-a facut nici un fel de calmant in afara de perfuziile din timpul operatiei si de ceva injectii impotriva coagularii parca, nu mi s-a dat apsolut nimic. Eu sunt supraponderala iar cezariana este impecabila. Dupa 2 saptamani nu am mai simtit-o deloc. Are o mana fosrte buna Dr Haiduc la operatii. Ca anestezie mi s-a facut in spate , rahie sau cum se numeste si am amortit instant de la mijloc in jos. Oricum iti da si o stare de somnolenta sau la mine asa a fost. Ca bagaj iti trebuie ce scrie pe site adica : Pentru mama: doua camasi de noapte (de preferat cele care permit alaptarea), doua prosoape de corp si unul de maini, sapun si periuta de dinti, tampoane igienice, un pachet de vata medicinala, lenjerie intima de schimb, papuci, sosete de schimb, halat. Pentru copil: pampers = 6buc/zi (numarul mediu de zile petrecute in spital 2-3 zile), 1 tub de unguent fesier de tip BEPANTHENE (ideal sa contina dexpanthenol), un pachet de servetele umede, haine pentru momentul externarii, care trebuie sa fie spalate chiar daca sunt cumparate noi din magazin (body sau camasuta, costumas subtire de bumbac, caciulita si paturica). In cazul ca externarea se face in anotimpul rece va mai recomadam sa aduceti si un costum si o caciulita groasa. Acte necesare pentru internare: buletinul sau cartea de identitate a mamei, adeverinta de la locul de munca care sa certifice plata asigurarilor de sanatate si mie mi-au mai cerut trimitere de la medicul de familie pentru internare. Si din ce am mai auzit eu ideal este pentru cele ce stiti ca veti face cezarian sa beti cu o saptamana inainte ceaiuri de anason cu chimen pt stimularea lactatiei. Eu nau am baut pt ca credeam ca o sa nasc natural. Am baut in schimb din dimineata de dupa nastere [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161270"] Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase [/url] [url="http://lb2f.lilypie.com/yY0ep2.png"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are. Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...