Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (73)


Recommended Posts

Lora, Pup sa treaca buba. Sanatate multa iti urez. Fetelor, mi-am amintit inca una simpatica cu ginecologi. O amica de-a mea, in vizita la ginecolog. Aici in Piatra-Neamt. Doctorul isi construia o ditamai vila, si cabinetul era la parter. In timp ce o examina, cioc cioc la usa cabinetului, intra un muncitor ca sa il intrebe ceva legat de constructie. Doctorul se opreste, incepe sa vorbeasca cu muncitorul, amica pe capra inca, si la un moment dat pleaca cu tot cu muncitor, lasand-o pe amica mea tot pe capra. Ea, nestiind ce sa faca, ramane acolo asteptand sa se intoarca medicul. La un moment dat, se deschide usa cabinetului si intra cineva. Cand se trezeste cu asa tablou in fata ochilor - respectiv amica mea rascracita, in asteptarea ginecologului - omul ramane in usa, se foieste, mai tuseste, pana la urma decide sa inainteze spre biroul doctorului si atunci amica mea da cu ochii de vecinul ei de pe scara - era unul din muncitorii care lucrau la vila. Tipul, surprins, dar totusi bine crescut, o saluta, scuzandu-se: "saru-mana, doamna X, nu v-am recunoscut. Ce mai faceti ?" [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] "Unii oameni vãd lucruri care existã si întreabã "De ce?". Alti oameni viseazã la lucruri care nu au fost niciodatã si întreabã "De ce nu?". Unii oameni se duc la serviciu si nu au timp de toate astea." http://loredanadinu.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dinubebe, m-ai terminat!!![:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] Saraca fata.... Imi aduc aminte cand am fost cu Cristila una dintre primele ecografii cand eram insarcinata. La inceputul sarcinii dr imi facea numai ecografii intravaginale, pana bebe a crescut si nu-l mai vedea bine asa si a trecut la ecografii normale. Buuun, il iau pe Cristi cu mine, ii explic ca o sa fiu in pozita cutare, dr o sa-mi bage sonda acolo, etc. Intru singura in cabinet, incepe dr ecografia, eu nu-i spusesem ca sunt cu sotul. La un moment dat vad eu pe bebe, ma emotionez toata si-i zic doctoritei...stiti, e sotul meu pe hol, poate sa vada si el? Si dr mi-a zis, da, cum sa nu, de ce nu l-ati adus de la inceput...si cum nu era nicio asistenta in cabinet, se duce dr sa-l cheme, ma pune sa tin eu sonda respectiva care era bine introdusa...inchipuiti-va fata lui Cristi care intra pt prima data intr-un cabinet de genul ala, ca am vedea intinsa acolo, tinandu-mi singura instrumentul de vizualizat bebe... Intra el timorat, trece peste soc, vede pe bebe, emotionat si el tot, dupa care dr ii verifica bataile inimii si da drumul la boxe care pana atunci erau inchise. Bineinteles ca erau la maxim si au inceput sa se auda bataile inimioarei lui pui mic, Cristi se sperie, tresare, darama suportul cu pixuri si multe clame de pe biroul doctoritei si uite asa m-am distrat eu pe seama lui multa vreme. Totul a fost frumos, am apucat sa ma imbrac, sa vorbesc cu doctorita, sfaturi, treburi, iar Cristi inca aduna clame de pe jos...A fost fun . [url="http://picasaweb.google.com/Iulia.Ciurea"] Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009) [/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Uff,ca am reusit sa intru si eu,am fost singura cu Razvanel si nu am avut timp de nimic. Mama,ce mult ati scris... Dinubebe-mortala povestea cu dr.Adonis[:-)))][:-)))] Uliiasi-am vazut pozicile cu David,e o scumpete[pup] Laura25-am citit aseara "cugetari gemene",bestiale,mai ales cea ca cu Zeanzesh nale alipi,super tare[pup] http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421756930342221410] Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mor de nervi.Noi acum locuim la parintii mei la Raucesti,si app o ora juma nu am avut lumina[bang][bang][bang],abia adat-o.Era asa de curios bebe cand a vazut ca nu mai este becu...[pup][pup][pup] http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421756930342221410] Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Am avut ceva de citit,nu gluma [:D] Dinubebe - vai,ce-am mai ras...[:-)))][:-)))][:-)))]imi dau seama cum s-a simtit prietena ta [bang]mai ales ca o si cunostea muncitorul ala [alcool] [:D].ufff. CARMEN E - eu sunt bine acum,abia mai tusesc un pic ,dar daor la schimbarile de temperatura,am scapat,dar cel mai important este ca nu s-a imbolnavit si bebe .[pk] Edi ce mai face ?Nu ne-ai mai spus nimic de el.[pup] Tare as vrea sa ajung la intalnire si eu dar nu stiu daca voi putea.Sa vedem ce fac cu baietii LORA - eu, inainte de a naste ( prima data ) am spus ca voi face tot posibilul sa nasc la Bacau pt ca auzisem si eu " cat de bine " este aici la noi si deja ma luase frica.Dar bebe a venit si noi nu reusisem sa strngem bani suficienti pt nasterea de la Bacau si pana la urma am nascut aici,dar spre surprinderea mea ,a fost totul bine ( la nastere ) In schimb am avut probleme cu alaptatul ( ca tot se vorbea desre sistemul nostru sanitar ) nici o asistenta nu a reusit sa ma invete cum sa fac copilul sa pape ( pt ca Razvanel nu vroia sa traga de nici o culoare ) Si am plecat din maternitate si copilul nu sugea la piept. A trebuit sa trec pe lapte praf, il mai puneam la san dar papa f putin ,caci deja se invatase cu biberonul...De asta am incercat acum tot posibilul , ca sa nu fie nevoie sa intrerup cu alaptatul,cand am fost bolnava,pt ca acum bebe papa f bine ! Acum la a doua nastere,pot sa zic ca a fost super ok.De la moasa ,asistenta pana la dr.Conteaza foarte mult orice gest,veneau la mine,ma tineau de mana,imi umezeau buzele...culmea ca dupa ce am nascut una din asistente s-a dus si mi-a adus telefonul si a inceput sa-i face poze lui bebe fara sa-i cer eu asta( in momentele alea numai la poze nu ma gandeam eu )Deci totul a fost bine aici pt mine,imi aduc aminte ca atunci cand m-am internat era ora 22 si una din asistente dormea[alcool],a venit colega ei si a trezit-o si a spus ca eu ma internasem...s-a uitat la mine cam crucis,mi-a pus cateva intrebari si s-a culcat la loc,atunci am zis ca " am pus-o "...am crezut ca se va purta urat ,pt ca nu poate dormi din cauza mea...dar uite ca m-am inselat,a fost totul ok.Aaaaa si nu le-am dat absolut nimic inainte,dupa le-am dat pt ca , chiar au meritat. Vai ce m-am lungit si eu...si eu care venisem de fapt la calc ...sa invat ... Noapte buna ! http://community.webshots.com/user/allexa06 allexa,mami de Razvanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata si de la mine. Imi pare rau si mie ca nu pot ajunge azi[q][bang]As putea de la 20 dar stiu ca e cam tarziu[alcool] Data viitoare ne vedem cu siguranta.Azi chiar nu pot sa ajung la 18 ca imi sare familionul in cap [iartama] Tare rau ma simt din cauza asta[q]Eu care eram prima la intalneala acum nu mai vin[bang] Va pup si va doresc o zi cat mai buna[pk][pup][flo] [si-eu] Mihaela,mami de ingeras Cosminiq[bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Fetele care nu pot veni azi, imi pare rau ca nu o sa ajungeti. [pup] Deci hai sa facem strigarea. cine vine azi la intalneala sa spuna 'prezent!' Incep eu:"PREZENT!" urmatoarea ...?
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146490"] Bazar pentru Robi[/url]
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...