Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (73)


Recommended Posts

Dana vii maine sa vb cu Mirela? Lora sa stii ca si eu aveam pofte aproape la fel ca tine[:D][pk][pup] Untul cu gem,lapte cu orez si amestecam gem de capsuni in el[olala]dar cel mai tare am disperat pe toata lumea ca voiam in fiecare zi compot de piersici.Cred ca de asta acum nu pun gura pe nici un fel de compot[:-)))][:-)))][:-)))]In schimb Cosmi adora compoturile de orice fel(mai putin ala de struguri) Sigur e un baietel[olala][olala][pk][gravired] Multa sanatate si sa ai o sarcina usoara[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura am uitat sa iti spun ca la Cosmin ceaiul de busuioc a dat rezultate.Am incercat in prima faza sa ii fac din busuioc crengute ce aveam si eu prin casa dar nu la baut ca era prea aromat[:D]Am cumparat vrac de la Plantavorel si e mult mai bun[olala]Am baut si eu ca e bun pt digestie[olala] Gata.. ma duc sa pregatesc patucurile pt somnic[nani][nani] O seara placuta la toata lumea si somnic dulce[nani][pup] [si-eu] Mihaela,mami de ingeras Cosminiq[bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosminiq, ce pastilute i-a dat doctorita lui Cosmin? Si eu tot cu ceai de busuioc (eu am pus din ala uscat din pliculet de condimente care practic contine frunze maruntite si uscate) cu miere in el si lamaie il tratez. Plus vitamina C, plantusin, trachisept cu miere si propolis. Am luat sa-i pun in nas si niste colargol. Oricum era mult mai bine dupa-amiaza. Sa vad cum se trezeste dimineata, dar cred ca-l duc la gradinita totusi. El nu e genul (chiar si atunci cand e racit un pic) care sa stea cuminte si linistit, sa se joaca in liniste si sa ma lase sa lucrez. Si de obicei lunea se trezesc sefii si clientii cu chef de treaba si am tot felul de conferinte si prezentari pe net. Ar fi cam nasol ca in mijlocul unui meeting sa se apuce Rares de strigat ca vrea si el la calculator sau cine e ala de vorbeste, ca vrea si el sa vorbeasca (mi-a facut asa intr-o zi cand a venit de la gradi si eu eram inca in niste discutii tehnice pe skype cu seful de proiect. Noroc ca ala e de gasca si stia ca e ora la care vin kinderii de la gradi si nu s-a suparat deloc). Deci, daca vad ca e ok, chiar de mai tuseste un pic, il trimit la gradinita.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146490"] Bazar pentru Robi[/url]
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://laurasn.shutterfly.com/gemeniirb"]Fotografiile noastre[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Hai curaj, treziti-va , dati-va jos din pat si infofoliti-va bine. E un frigggg, brrr. Dar va astept eu cu o [cafea] firbinte sau un ceai. Si Alessia a inceput sa tuseasca mai tare. Dupa amiaza ma duc la dr sa imi dea homeopate ca nu as vrea antibiotic. Criss [mamica] de [copil] Alessia si [zana] Andrada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, E gata cafeaua si la mine. Eu am inceput saptamana pe dos, de dimineata m-am boscorodit cu copiii de la prima ora. Motivul ? Ca de obicei, mocaiala de dimineata care ne aduce in criza de timp. La gradi, hai ca nu e asa grav, ca ei mananca la 8,30, dar la scoala deja tre' sa fie la 8 fara zece in clasa si noi abia atunci plecam de acasa. Noroc ca azi intarziasera mai multi si mai erau parinti pe langa doamna sa ceara nu stiu ce informatii, asa ca ne-am furisat si noi. Plus ca am descoperit si ca nu si-au taiat ieri unghiile. [batcap][batcap][bang] De frica gerului si a poleiului m-am imbracat ca Baba Dochia si ma dureau picioarele cand am ajuns acasa (mi-am luat sosete groase, doua pulovere, etc.). Mi s-a cam luat de iarna asta, sper sa nu imi iau suturi de la cei care adora acest anotimp. Va doresc o saptamana frumoasa si calduroasa si sanatate multa. "Unii oameni vãd lucruri care existã si întreabã "De ce?". Alti oameni viseazã la lucruri care nu au fost niciodatã si întreabã "De ce nu?". Unii oameni se duc la serviciu si nu au timp de toate astea." http://loredanadinu.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza de la - 22 grade! Bem o cafeluita fierbinte, sa ne mai incalzim! O saptamana excelenta! Elena_adina, bine ai venit! M-am uitat si eu pe pozele voastre, sunteti o familie frumoasa! Lora, ma faci sa devin melancolica [:)]. Eu mancam prajituri "magura", cutii intregi si plangeam mai mereu, tot asa, cyum spunea adina mai sus, pe la filme, pe la reclame, din senin [:D]! Stefan vad ca e bine deocamdata, am stat in casa wk asta si tot imi zicea ca se plictiseste. Aseara mi-a zis, de am crezut ca ma prapadesc de ras ca, de la atata plictiseala il doare creierul si-mi arata "mama, ma doare creierul de aici" - si-mi arata fruntea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura ,eu am mers pe siropurile care le stiam:plantusin,siptolin,sinupret,salbutamol,pastile de supt propolis cu vitamina c,trachisept cu miere si lamaie si sirop cu echinaceea si propolis[bang][bang]Ceai si miere cu lamaie la greu[pk] Nu a mers cum trebuia si Cosmin tot mai tusea din cand in cand .Il vedeam cum nu poate expectora.El nici nu stie sa scuipe[q] Am mers la Horia care ia dat Kalium Bichromicum 9 CH,HOMEOGENE 9 DE SUPT 3 PE ZI (timp de 5 zile), Hepar Sulfur 30 CH,Spongia Tosta 9 CH si siropul Imunoroyal Junior.[:-@] Sper sa ii treaca cu astea[:)]Dimineata la gradi a inceput sa tuseasca de credeam ca ma duc cu el inapoi acasa..[:D][bang] O sa vedem cum e in cursul zilei ca daca vad ca se simte naspa o sa il mai tin acasa o perioada. Avem si noi cod galbem la ger pana miercuri[q]Apoi incepe iarasi sa ninga[*][*][*][*][*][*] Astept primavara[olala][pk]Imi place si iarna dar totusi[:D] Cica din '84 nu a mai fost asa vreme geroasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...