Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bucurii de sept - oct 2006 (5)


Recommended Posts

Beatrix, sa inteleg ca sotul este solidar cu tine si greturile tale. Auzi, vorbesti cu toaleta. Au o imaginatie barbatii astia! M-am hotarat pentru Eforie de cand am auzit de la 3 persoane diferite si ca varsta ca, din toate statiunile in care au fost, Eforie le-a placut cel mai mult. Sper sa ne faca aceeasi impresie buna. Lilina, puteam sa stau deoparte? Pe caldurile astea? Numai ca am avut niste emotii cand m-am apucat din nou![:I] Oricum, am invatat ceva dupa crampele astea. Mananc mai putin, mai multe legume si mai multe fructe. Nu-i de joaca. Si cantitatea de suc am redus-o. Daca ai ponturi pentru un tiramisu reusit, share![flo] La 31 grade cate sunt acum afara, cineva bate un covor![alcool] [nani] de pranz usor! La ce caldura e in casa, sper sa reusesc sa o adorm pe Maria. [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061009_-8_My+child+is.png"]Asa creste Maria Diana[/url] [url="http://swlf.lilyslim.com/7M5Xp3.png" width="400" height="80" border="0" alt="LilySlim Weight loss tickers" /></a>"]My weight[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

gety, reteta mea de tiramisu e simpla, insa nu stiu cum am nimerit cantitatile de data asta[:D] desi nu am avut cana gradata pt.zahar. A iesit suficient de dulce si gustoasa. Mi s-a parut o idee buna pe caldurile astea, pt.ca nu se coace la cuptor. Am folosit mascarpone de la Prodlacta (mie imi place foarte mult la gust), cafea Amaroy si piscoturi savoiardi, cacao si esenta de vanilie Dr Otker, frisca lichida Hulala si 5 galbenusuri de ou. mai fac saptamana asta o tura, ca nu m-am saturat [pk]
Lilina & [bat] fulgerul Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor, iaca revin si eu cu scrisul. in ultimul timp am avut parte de vesti nefericite, asa incat nu am avut chef nici sa intru pe forum. acum 2 saptamani am aflat ca un fost coleg, de 33 ani, a murit intr-un accident stupid de motocicleta. o masina nu i-a dat prioritate si a murit... plecase spre casa de la serviciu , a facut vreo 800 m si a murit... era un om care se casatorise de vreo 2 ani, era plin de viata, ii placea sa faca scuba diving, sa traiasca viata din pli, isi facuse apartamentul, acum cumparase teren sa faca o casa la tara... si intr-o clipa totul dispare... iar joi auzeam la tv o stire despre 2 femei care au murit intr-un accident de masina, dupa ce in urma cu cateva luni le murisera sotii. m-am gandit atunci ca sper sa nu aiba copii. am aflat a doua zi ca una dintre femei era prietena cu o cunostinta de-a mea si i-am aflat povestea. are un baietel de 8 ani. le-am vazut pozele pe facebook, o familie minunata, o femeie extraordinar de frumoasa, in toate pozele erau toti fericiti, radeau, erau in vacante, se mandreau cu baietelul lor. acum nu mai este decat baietelul, care si-a pierdut tatal in noiembrie si mama in iulie... este sfasietor, nu imi pot imagina ce e in sufletul micutului, cum vor putea bunicii sa il faca sa treaca peste aceasta tragedie fara margini. astfel incat am avut un weekend in care am incercat sa profit de fiecare secunda in care i-am avut alaturi pe copii, pe tudor. luam totul ca si cum ni se cuvine si uitam sa multumim uneori pentru ce avem. sunt inca socata si nu pot spune mai mult. sunt atatea tragedii si, cu toate astea, unii se incapataneaza sa fie rai, nu invata ca e zadarnic si ca e pacat sa traiesti viata incrancenat, cand ai una singura si nu stii niciodata cand se va sfarsi. imi doresc sa traiesc fiecare zi ca si cand ar fi ultima din viata mea si sa nu uit niciodata cand ma despart de copii sa le spun ca ii iubesc. ma scuzati ca sunt atat de ... nu stiu nici macar cum sa spun, mi-e greu sa-mi revin. Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Un licurici m-a invatat sa traiesc frumos[ruga]
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana- D-zeu sa-i odihneasca pe toti! Despre cele 2 femei din accidentul de masina am auzit si eu- au anuntat la stiri. Exact asta mi-am propus sa traiesc clipa- alaturi de familia mea si sa nu las sa ma mai supere nimicurile. Ca urmare ieri am fost la concurs de biciclete. A fost foarte frumos. La sectiunea triciclete unde a participat Victor a iest pe locul 4 pentru ca din pacate a pierdut startul - se uita dupa pasarele si nici nu era foarte convins ca vrea sa participe[:D]. Nu este un sportiv trebuie sa ma obisnuiesc cu asta. Dragos a avut si el ghinion era pe primul loc si ia cazut lantul de la bicicleta iar apoi a fost greu sa recupereze. Din 17 copilasii a iesit pe locul 9- a fost tare dezamagit dar organizatorul a mers la el si l-a felicitat si i-a spus ca a facut treaba buna si la intrebat daca vrea sa mearga la el la club sa faca ciclism. Apoi am fost la niste prieteni si ne-am racorit in bazin. Gety- sa stii ca are dreptate Lilina - un pic de cola strange burta. In cazul crampelor eu am in casa mai tot timpul No-Spa, iar in cazul in care ne merge burta am eridiarom. Lilina- mi-ai facut pofta de tiramisu- dar o pun in cui ca de azi sunt la cura de slabire.... Beatrix- am iesit din greva cel putin deocamdata:). Sper sa treci cu bine peste perioada greturilor si sa ai o sarcina usoara.[pup] lui ERIC. Cristina mamica lui Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata Cris, tare povestea cu concursul de ciclism. Vlad nu stie sa piarda si face crize rau de tot cand il intrece cineva, ma intreb ce-ar face daca ar participa la un astfel de concurs[:D] Roxana, am auzit povestea (am citit pe facebook) si m-a intristat foarte tare, este socant, Dumnezeu sa-i odihneasca si sa aiba grija de copilul care a ramas fara parinti. Ceilalti 2 copii ai celeilalte mame, stiu ca sunt mai mari (peste 20 de ani)... e greu si pt.ei dar e mai tragic pt.cel de 8 ani. Groaznic destin :(
Lilina & [bat] fulgerul Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, Cris, si noi traim clipa, dar uneori ma consum pentru nimicuri si mi-e ciuda. felicitari pentru micii sportivi! cum ai spus tu despre victor, asa o vad pe daria: mai ... cu capul in nori, dupa pasarele, floricele, frunzulite... in schimb victor al meu e combativ ca dragos. Ieri in parc se lupta cu vreo 5 baieti de 8-9 ani, care aveau pistoale cu lumina si il tinteau pe el. asa incat si-a luat un bat si le dadea peste pistoale si ii alerga in tot parcul. el era jumatate cat ceilalti si tot aia mari veneau la mine sa se planga ca ii bate victor! [pk] ce pot sa spun, nu e sanatos, dar nu l-am apostrofat deloc... ca doar nu victor incepuse sa-i tachineze... in plus victor e foarte protectiv fata de daria, o apara de orice copil care vrea sa-i faca vreun rau, asa ca prefer sa las lucrurile sa curga in aceasta directie, fara a-l lasa sa fie el initiatorul prostioarelor (el doar riposteaza [:D]). nu v-am spus, am inceput lectii de inot cu amandoi. am avut mari emotii, caci nici unul nu este prieten cu apa, dimoptriva. la mare n-au intrat decat in piscina pt copii si au stat numai langa mal. nimic nu i-a convins sa intre cu noi la apa mai adanca, cu toate ca aveau colac, aripioare... la prima lectie au plans amandoi foarte putin, la a doua lectie victor a plans toata ora, iar la a treia lectie au iesit amandoi super incantati, daria a inotat singura (cu colacul si cu bara) si victor a invatat sa inoate pe spate, tot in colac. m-am bucurat tare mult ca le-a trecut spaima de apa. fac lectii la grupa restransa (adica numai ei 2), caci la grupa de 15 copii n-ar fi rezistat. sper sa ne ajunga banii sa reusim sa continuam cat mai mult orele de inot, mai ales ca dariei ii sunt recomnadate in artrita. am hotarat sa renuntam la un weekend la mare, cum ne propusesem vara asta, ca sa scoatem cateva ore in plus de inot... ma intorc la treaba, pup Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Un licurici m-a invatat sa traiesc frumos[ruga]
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna diminetata! Lilina- cred ca si Victor de aceea nu avrut sa participe pentru ca nu-i place sa piarda si pe langa asta cum am spus nu e pasionat de sport, Dragos in schimb e super atlet si ii place competitia. Lilina- eu cred ca le face bine sa participe la astfel de concursuri cand au ocazia si mai cred ca nu e le face bine sa castige tot timpul. Un baietel de la concurs care are 4 ani jumate si care a participat la sectiunea copii sub 6 ani pe doua roti a pirdut si el startul si cred ca vreo ora nu a mai putut fi potolit - mai castigase locul 1 de vreo 2 ori la aceeasi sectiune, dar alte etape ale concursului. Rox-felicitari micilor inotatori! Noi inca anul asta nu am apucat sa mergem la curs de inot si-mi pare tare rau. Sincer inca mai avem timp si cred ca vom incepe si noi cat de curand. Sa stii ca nici eu nu intervin de fiecare data intre baieti- ei se cearta pe nu stiu ce motiv eu nu sunt de fata si nu pot lua decizia corecta si ii las pe ei sa-si rezolve conflictele, daca nu se poate atunci ii separ si le dau la amandoi aceeasi pedeapsa. Ieri mi-am luat o zi libera de la servici si am fost cu baietii la Cojocna- un strand cu apa sarata in apropiere de Cluj. Ne-am distrat foarte bine, apa a fost calduta iar baietii nu ar mai fi iesit din apa. Daca vremea tine cu noi vreau sa repet zilele astea miscarea. Lexi, Gety- sper sa aveti parte de vreme frumoasa la mare si va doresc distractie maxima. Cristina mamica lui Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, buna ziua! La noi e o caldura de te topesti! Maria doarme, am fost ieri si azi la niste bai locale sa ne pregatim pentru mare. Chipurile de maine la Iasi se raceste, vin si niste ploi, asa ca speram ca ultimele 2 nopti petrecute in Iasi sa fie mai suportabile. [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061009_-8_My+child+is.png"]Asa creste Maria Diana[/url] [url="http://swlf.lilyslim.com/7M5Xp3.png" width="400" height="80" border="0" alt="LilySlim Weight loss tickers" /></a>"]My weight[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://good-times.webshots.com/photo/2119918770101880753vpDPKw"]4 pozici recente cu Maria[/url]. Cea de la serbare e mai vechiuta. Sper sa vin cu poze frumoase de la mare! [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061009_-8_My+child+is.png"]Asa creste Maria Diana[/url] [url="http://swlf.lilyslim.com/7M5Xp3.png" width="400" height="80" border="0" alt="LilySlim Weight loss tickers" /></a>"]My weight[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gety, la noi s-a racit deja, au fost niste ploi si furtuni de au rascolit tot Clujul- adica copaci cazuti, acoperisuri smulse sincer nu am mai vazut asa ploaie. important ca la noi acasa nu a batut deloc gheata si gradina e inca in picioare. Gety- am vazut pozele cu Maria. Pot spune ca seamana cu o papusa si cu rochita aia e minunata. Camd eram mica era o papusa care semana cu Maria - intotdeauna mi-am dorit-o.[pup] pentru amandoua. Cristina mamica lui Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...