Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (169)


Recommended Posts

Mi-au mai venit cateva idei: - exista cosmetice minus 417 la Canada? - se gaseste leustean? - ce vaccinuri sunt obligatorii? Daca noi le-am facut pe cele romanesti pana acuma, continuam cu celelalte? Sau o sa le intepe completand grila? Noi nu suntem fan vaccinuri deloc, desigur, cu cateva exceptii, dar putine. Elizei i-am facut Varilrixul, si a facut o varicela asa usoara, incat pe langa varicela Erikai as spune ca a fost o placere. La Erika, nu m-am gandit nici o secunda ca va face asa repede varicela, altfel as fi vaccinat-o. La noi, Varilrixul este optional, ca si Havrixul, Hiberixul, Pneumo32 sau cum il cheama la voi... varianta cealalta... Prevenarul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anca, pe noi au incercat la scoala sa ne convinga ca ne mai trebuie un "booster" la nustiuce vaccin si am zis ca nu facem; La pediatru asistenta a zis ca nu suntem vaccinati ptr meningita si am ajuns acasa si am cautat insa suntem, avem un hexavalent (facut cu rapel de vreo 4 ori) care e si ptr un anumit fel de meningita; si urmatorul se face de-abia la 12 ani parca. Grila lor nu o stiu; Ioana, [comoara]Philip 6ani, [cavaler]Yann 6ani, [8**]Sabina 26+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportez o noapte nedormita, dar gata, am aflat cistigatorul: eu am luat-o![vom] Dar copiii sint mai bine parca... adica nu am mai strins dupa ei de la 4 dimineata si dimineata au mincat toti biscuitei sarati si citeva linguri de supa concentrata de pui si vad ca au trecut vreo doua ore si sint in regula. In schimb, eu sint varza si singura cu ei![bang]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Nelia, sanatate multa. Pot sa te ajut cu ceva? Orice, daca pot. Roxana sanatate multa Isei [pup] Arturici [s] La Multi Ani gemenilor, sa fie sanatosi si veseli [s]. Arata tare yummy torturile iar baietii sunt frumosi foc (si Sabina cu siguranta, din cate s-a vazut in dupa eco [:D]) Anca eu nu am vazut cosmetice -417 aici. Daca ai ceva ce preferi si cu care te intelegi bine, e bine sa iti aduci, macar pentru inceput, pana te dezmeticesti (eu de ex. cer mereu din Romania anumite condimente si Nivea Intimo-sapun lichid intim, este singurul cu care ma inteleg si aici am gasit numai porcarii). Din pacate, abia dupa ce ajungi aici iti dai seama ca era bine sa iei unele chestii si sa fi renuntat la altele. Cristina (cge), Roxana intrebasem si eu de Zumba: unde mergeti voi, cat va costa, daca stiti cand se mai fac inscrieri. As vrea si eu din aprilie, dar nu stiu daca sa aleg ceva in Laval sau mi-ar fi mai comod in Mtl. Dati-mi si mie un link daca aveti sa ma informez [pup] Mi-am recuperat masinuta aseara, este frumoasa si arata ca noua. Nu se vede deloc ca ar fi fost lovita, au facut o treaba grozava cei de la garaj.
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of nelia , ce rau e sa ai copiii bolnavi. sanatate multa! arturicii sa-ti traiasca baietii! frumoase torturi ankalaura leustean se gaseste daca-ti aduci. sau la magazinele romanesti unde costa de parca ar fi aur. schema de vaccinare difera de la o provincie la alta (available pe internet). tu oricum completezi la inscrierea la scoala ce vaccinuri are facute, si daca e ceva ce lipseste, te anunta ei de cosmetice habar n-am
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arturicii frumoase tare torturile baietilor! monicutza eu merg la mine pe insula si-i cam departe de tine. Intreab-o si pe mimitete ca ea merge in CSL, parca, deci mai aproape de centru. Da si un google si vezi poate gasesti in Laval totusi, sigur trebuie sa fie undeva si mai aproape de casa. Dar haideti sa mai discutam la nou capitol [url="http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=147906"]170[/url].
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...