Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

mi se pare ok textul cu locuinta, adica daca eu inchiriez apartamentul pentru cineva, doar nu v-a face acolo o mini-gradinita, chiar daca e la ea acasa, cum se spune. si aici exista persoane care ingrijesc copii la domiciliu, dar trebuie sa respecte niste norme de igena , structurale, etc. adica nua re un singur wc pe care il folosesc membrii familiei ei si inca vreo 4=5 copii, sa nu culcii copii in hol, pe niste fotolii sau saltele de 20 de ani, sa nu ai vesela ciobita din care sa ,manace si copii si sotul tau, etc cat despre actele care dovedesc sanatate si celelalte, mi se par corecte, asa stii cui lasi copii, si cred ca medicii nu v-or semna asa usor acele hartii. in caz de vreo boala ascunsa, care se paote transmite copilului, clar ca bona v-a spune ca medicul a dat ok sa lucreze, si nu cred ca e nimeni nebun sa dea ok unor probleme grave de sanatate, sau care ar pune in pericol copii. iar despre munca la negru nu e corect ca tu sa fii in pensie si sa mai ai si un venit cat ai pensiei sau chiar mai mare fara sa platesti impozite statului.ca doar de undeva trebuie si statul sa plateasca ajutoarele sociale si pensia celor care chiar traiesc din ea doar. asa te obliga si pe tine ca angajator sa ii platesti o carte de munca celui care lucreaza pentru tine, are si angajatul niste drepturi, cum ar fii concediu de odihna, si altele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...