Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

Buna seara fetele. Imi cer scuze dar chiar nu am putut intra. Testul de dimineata e clar negativ, dupa un timp parea o a 2 liniuta cand il miscam dar era doar in imaginatia mea. La doctorita homeopata ce sa zic cred ca bine, iau incontinuare vitex si ovaria.Ea e foarte multumita de ce a vazut la consultatie, zice ca e foarte bine acolo jos doar mucoasa de pe uter pentru ziua 29 de ciclu i se pare prea subtire. Luna asta mi-a recomandat sa fac o eco in ziua 13-14 sa vad daca ovulez si una in ziua 29 sa vad grosimea mucoasei si dupa mai vedem. Ea mi-a zis sa caut un doctor mai bun sa nu mai stau la mana doctorilor din Suceava ca nu am nici o problema dar ceva nu se leaga. Am hotarat cu sotul sa faca el spermograma intai si daca e in regula si la el atunci o sa incerc sa fac un efort financiar sa merg la iasi sau bucuresti sa vad ce se intampla. Ma apuc sa citesc din urma si va raspund pe parcurs.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetelor, m-am programat la HSG pe 08.06.2011, ora 07:30 [q] mi-e o fricaaaaaaaaaaaaa habar n-am cati bani imi trebuie deci, cine ma poate ajuta din nou cu info: ca sunt cam grea de cap se pare[:D] cate persoane sunt prezente in procedura? (in afara de mine [:D]) cam cat se da - la radiolog si cat se da la cine mai e pe acolo daca am trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat... platesc doar spagutzele de rigoare? cat, cui, unde? cand? [:D][:D][:D] cam am emotii...rau [q][q][q]
Multa bafta sa fie bine si fara durere.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Fetele, eu vin din pacate cu o veste trista, dupa primul control doctorita mi-a spus ca ea crede ca e extrauterina. Nu vede nimic in uter doar pe un ovar. Astept acum rezultatul de la bhcg. Nu vreau decat sa ajung acasa sa dorm.
Da nici nu are cum sa vada inca ca e prea devreme, eu asa zic.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankcta
Miky si eu sunt in butoi [q][q][q] , ma trezesc plangand si in timpul noptii, cand spun k am iesit nu ma tine mai mult de cateva ore si iar [q][q][q] de la capat. Nush ce m-a apukt, park am intrat in anul mortii [bang] [bang] [bang] o iau pe aratura rau de tot. Eu mereu spuneam k in august raman, dar nush de ce am ajuns in halul asta [q][q] Ancuta , in curand [gravired]
Rabdare ca mai este un pic pana in august.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele daca stie careva un doctor bun din Iasi va rog sa imi zice-ti si mie ca chiar as vrea sa mai incerc o parere. Gat plec si eu la culcare ca maine dimineata plec la cimitir la socru ca se da de pomana si astazi am fugit dintr-o parte in alta. Noapte buna.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne fereste-ne de medici ca de boli ne tratam si singuri fetelor am scos un nou proverb[:D] eu sunt la o prietena si mor de somn iar dimineata la 6 trebuie sa fiu la fundeni imi pare asa rau ca nu ne-am intalnit[q][q][q][q] matzaila, schimba repede dr ca nu e ok ce a vazut ea pe ovar se numeste corp galben si acesta creste pt a secreta progesteronul care te ajuta la mentinerea sarcinii pana se dezvolta placenta si ii preia functia pana la valoarea de 1000 unitati la beta nu se vede nimic oricat ar fi de bun ecograful tu acum linisteste-te si ai mai multa grija de tine ca bebe are nevoie va pupic dulce[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca o sa pot sa raman si maine ca cei de acasa mi-au zis ca socrul nu se stie daca mai apuca dimineata a inceput sa vomite numai sange si delireaza asa ca as vrea sa fiu langa sot cat mai repede chiar imi pare tare rau ca azi am stat in parc singurica aprox 5 ore pana la 10 seara cand a venit prietena mea de la serviciu sper sa avem ocazia alta data si cat mai curand va pupic pe toate si daca se intampla ceva intre timp si o sa plec direct la tara unde e socrul o sa va anunte moni sau mihaela va pupic [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matzaila, ma bucur tare mult ca ti-a iesit beta bun, de altfel ma si asteptam dupa 3 teste pozitive. Beta HCG nu are o valoare standard pt o varsta a sarcinii, variaza foarte mult de la femeie la femeie si de la sarcina la sarcina. Daca tot ti-ai facut-o repeta dupa 48 de ore, nu trebuie neaparat sa se dubleze si daca creste cu un 60% e bine, la fina mea a crescut cu 70% dupa 3 zile si acum e in 20 de saptamani bine-merci. Eu in locul tau as cauta un doctor bun, cu experienta, nu unul care sa se sperie de corpul galben si ca nu vede sarcina la 4 saptamani. Pe la 6-7 saptamani se va vedea clar ce e cu sarcina. Nu uita, in primul trimestru 25% din sarcini se pierd (din motive genetice de cele mai multe ori) asa ca pregateste-te psihic pentru oricare din variante, dar cu calm si optimism si speranta ca va fi bine. [flo] Lorena, imi pare tare rau prin ce treci, lasa ca va iesi soarele si pe strada ta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena multa bafta pentru astazi si putere sa treceti cu bine peste toate. Eu astazi ziua 30 si nici urma de rusi dar nu ii astept. Vai ce adormita sunt: BUNA DIMINEATA si Cristos s-a inaltat. Eu ma pregatesc sa plec la cimitir la socru si am un chef sa imi vad soacra de nu va imaginati, plus ca trebuie sa dau oale de pomana cu cozonac si altele si asta ma enerrveaza de mor. Sper sa fiu bine. Va invit la o cafeluta, eu nu beau dar o dau cu cea mai mare placere. va [pup][pup][pup]pe fiecare si va astept cu vesti bune. Cine se anunta a 2 graviduta? Doar matza nu pleaca singura nu?[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumesc de incurajari. M-am linistit de tot. Ieri am sunat mandrete de doctorita sa-i spun cat a iesit bhcg-ul si mi-a zis ca e ok si m-a chemat si in dimineata asta sa se mai uite din nou. Mi-a facut eco si dooooooh, nu a vazut nimic si am incercat sa-i spun ca doamna, da e prea devreme si a spus ca nu stie, ca ar trebui sa fiu in 5 saptamani de sarcina. 4 i-am replicat eu dar nu a parut ca ma asculta. Mi-a spus ca nu-mi ia bani pe eco de data asta si sa vin luni. Cand am fost la receptie sa intreb cat ar fi o eco mi-ai zis ca cu tot cu reducerea mea ar fi 250 ron. Am facut ochii cat cepele pentru ca la Sanador fara reducere sau abonament este 130. Evident ca nu ma mai duc luni. Astept sa ma includa pe abonamentul sotului la Sanador si ma duc la doctorita mea draga acolo. Sa-mi fie invatatura de minte ca m-am dus teleleu in alta parte. Singurul lucru pe care o sa-l fac este sa-mi repet vineri bhcg-ul dar asta fara sa ma mai stresez. Nu toti doctorii sunt buni, nu zic ca asta la care am nimerit eu o fi neaparat rea dar e panicoasa si imi strica o perioada frumoasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...