Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

buna fetele urez succes fetelor care urmeaza testarea, sunteti cateva[pup] DIDI ma bucur foarte mult ca te vad si mult mai optimista[pup][pup][pup], iti tin pumnii ,pe toata perioada tratamentului sa ai cele mai bune rezultate si la final sa fie [bebic]pe care mami il doreste f. mult si are atata dragoste sa-i ofere[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draguta multumesc, stiu ca te-ai mai gandit la mine asa cum si eu m-am gandit de multe ori la voi si speram sa va vad in titlu. Asta este, mergem inainte. Sunt fff optimista si de data asta sunt convinsa ca-mi iese figura. Katy draga am si eu niste zile cateodata de-mi vine sa bat pe toata lumea. Incearca sa te linistesti putin, fa ceva ce-ti place si stii ca te calmeaza - citeste, vezi un film... [pup][pup][pup]ici sa treaca starea proasta Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fetelor, ce usor poti trece de la agonie la extaz....Azi am avut o programare la ecografie la dr. Arash H.. in afara de faptul ca a intarzit o ora ca nush ce problema a avut cand se puse sa vada la ecograf- nu se vedea decat sacul gestational!??? Cum naiba? zic eu in mintea mea: ca sapt trecuta (la alt medic si ecograf) am vazut si sacul Yolk (vezicula vitelina - prin care se hraneste bebele) si -mi spune ca nu e nimic, ca nu vede embrionul! Ca sa speram ca nu e nimic grav ca ar fi trebuit sa se vada! pai da, stiu si eu asta! apoi incerca sa spuna ca la unele femei se vede mai greu! In mintea mea era un haos total: de ce cu exact o sapt in urma vazusem mai mult decat acum: din cauza ecografului? din cauza medicului care nu se uita cu atentie?ideea e ca nici eu nu am vazut nimic...poate trebuia sa dea zoom. Am plecat cu sufletul plans, indoit...Imi spun sotul care incepe sa bombane sotul si zice: azi tre sa mai faci o eco!poate trebuie facut ceva!In fine, am sunat la mai multe centre private si am gasit la medicover pe dr. Karina Puiu. fugi la munca, spune ca tre sa pleci, pleaca de la munca...Ajunsa acolo din nou cu picioarele rascracarate dna dr dadea zoom si vede sacul gestational, sacul yolk si embrionul care are 3 mm! Puiul meu are 3 mm!. Deocamdata nu are activitate embrionara ca are doar 6 sapt conform ecografului dar peste 7 zile o sa avem si inimioara! Deci pt dna dr Karina Puiu am cuvinte de lauda - a avut rabdare si s-a uitat atenta!Am trecut prin atatea stari azi de-mi vine sa plang: sunt fericita ca am vazut puiul, sunt nervoasa pe medici....offf....cate trebuie sa induram! acum e bine...ma duc sa ma linistesc putin! Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! [gravired]6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Elenusht, ce inspirat a fost sotul tau! E si vina doctorilor ca nu au rabdare, dar si a ecografelor. Eu am patit ca la doua ecografii pe aparate diferite, facute de medici diferiti, varsta embrionului sa difere cu...o saptamana! Unul imi zicea ca e cam mic sacul si va fi un copil grasut (!), celalalt imi zicea ca e ok sacul, nu are nimic...si e o aiureala chestia cu copilul grasut! Deci intotdeauna trebuie rabdare si ceruta si a 2-a opinie! [flo] si [pup] ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor aspirantelor!! Trebuie sa spun FELICITARI [pk][pk][pk][pk] lui KITTY!!! Noi ne stim mai de demult, de cand eram si eu aspiranta!! Bravo iubita!! Ma bucur mult!! Acum urmeaza si Katty!! Felicitari pentru inspectie!! Camcris, paulafrida, cixinica, Lorena, Gaby, offf si toate fetele!! Multa bafta va doresc la bebe!! Eu sunt pe vine cum se zice!! Mai am doar 6 saptamani si ceva!! Dar nu stii niciodata cand vine bebe. O fata care avea DNP pe la inceputul lui iulie, a nascut ieri!!!! Deci nu stii cand vine bebe!!Voi mai pune niste pozici pe contul aspirantelor sa mai atrag niste gravidute!![pup][pup] MHegarty [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty?locked=true#5538026330122092210"]TestPozitiv[/url] Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt [gravired]33+ cu [fetita] [i] Imogen Tara [i] [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty#5562817327832776034"]13saptamani si 2 zile[/url] Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami. AMR 47 ZILE!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebelu, tu ce mai faci? Ce mai face bubulina? Creste? Ai pozici cu ea?[pup][pup][pup] MHegarty [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty?locked=true#5538026330122092210"]TestPozitiv[/url] Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt [gravired]33+ cu [fetita] [i] Imogen Tara [i] [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty#5562817327832776034"]13saptamani si 2 zile[/url] Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami. AMR 47 ZILE!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, draguta [pup][pup][pup]!! MHegarty [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty?locked=true#5538026330122092210"]TestPozitiv[/url] Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt [gravired]33+ cu [fetita] [i] Imogen Tara [i] [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty#5562817327832776034"]13saptamani si 2 zile[/url] Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami. AMR 47 ZILE!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didisor [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] miha H [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] fetele sunt foarte fericita, nu imi vine sa cred[olala][olala][olala][olala][olala] am fost la dr la fundeni, acum am si rezultatele analizelor de dupa tratament si sunt foarte bune mi-a scazut homocisteina si mi-a zis ca pot face linistita bebe doar ca in momentul in care am testul pozitiv sa o si sun sa imi zica ce anticoagulant sa fac, deci o sa-l incep imediat ce se confirma sarcina eu va pupic pe toate ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...