Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

Matzaila, senzatia de durere ca la menstruatie e normala in sarcina. Si balonarea, la fel. Nu-i musai sa ai trombofilie, stai linistita. Ca sa fii linistita iti poti face niste analize, doar ca te costa un picut. Hai, fii linistita, bebe are nevoie de liniste :). ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lia iti doresc tot binele din lume [pup] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Racheel&year=2011&month=9&day=4&babycount=1"]26+[/url] cu [fetita] Anastasia-Maria [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magddalena, sunt multe analize care determina existenta trombofiliei: unele clasice si altele care depisteaza mutatii genetice si de care au auzit putini doctori (valabil si pentru strainatate). Daca ti-a dat aspirina pentru copii, inseamna ca au depistat ceva legat de trombofilie. Stiu asta pentru ca si eu am si fac acelasi tratament + vitamine pregatitor pentru sarcina, iar in sarcina voi face tratament anticoagulant injectabil. Mutatia genei PAI provoaca oprirea in evolutie la orice varsta a sarcinii. Pentru mai multe informatii, cine vrea poate citi topicul "Trombofilia, o cauza a infertilitatii". ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Matzaila!!![pup][pup] sarcina usoara si bebe sanatos legat de presiunea pe care o simti, sa nu te ingrijorezi..e normala, asa am simtit si eu..daca e prea intensa poti lua no-spa..la nevoie practic..maxim 3 pe zi pt eco eu am asteptat pana la 6 sapt ca sa se vada bine si tot atunci am auzit si inimioara am vazut titlul acum si doar capitolul asta l-am citit frumos..ca va dati intalnie..sper sa fie cald si frumos maine in bucuresti va [pup][pup][pup][pup][pup][pup] pe toate de molipsire [gravi]12+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...