Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari Matzaila!!!


Recommended Posts

Pai vezi Gaby, inca nu a trecut a doua luna. oricum se spune chiar ca e mai bine sa nu ramai in luna in care ai facut HSG, sa lasi sa treaca o luna. Deci peste 2 sapt. avem pe cine felicita[:)] Ne dorim mult un [bb] . Doamne ajuta-ne sa-l avem curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele stiu ca poate nu procedez corect dar eu mi-am pus toate sperantele in laparo. E ultimul lucru pe care il pot face. FIV sau IA nu am de gand sa fac. Asa ca ar fi ultima solutie sa descopar de ce la mine nu vine bebe. Ma agat de procedura asta ca de un colac de salvare si sincera sa fiu chiar am nevoie de incurajari. Ne dorim mult un [bb] . Doamne ajuta-ne sa-l avem curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matza, te asteptam cu vesti bune! Si eu m-am speriat la inceput ca e extrauterina, dar a zis dr ca in primele 10-12 zile poate sa fie inca in trompe, si daca ai ovulat mai tarziu...Eu m-am dus la 4s si o zi si nu s-a vazut nimic, si am asteptam o saptamana si la 5s si o zi mi-am vazut bebelul in uter (cu sonda intravaginala). Asa ca nu te speria. Si pentru hcg, ma gandesc ca si daca ar fi extrauterina pana la urma tot ar iesi mare, ca stiu ca se detecteaza hormonul asta de sarcina, nu iti precizeaza unde e situata sarcina. Zic si eu, nu am cunostinte medicale. Banuiesc ca poti banui o extrauterina cand esti prin saptamana 6, fara nimic un uter si cu hcg mare! diana [gravired]11+ si mami de [tren]IANIS STEFAN 14 mai 2007 [url]http://www.lumeadianei.blogspot.com[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev353pr___.png"]Buburuza[/url] [url="https://picasaweb.google.com/dianalaura.musat"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce am mai citit si eu si mi-au spus si medicii pentru beta hcg avem asa: - daca se dubleaza la 48 de ore este sarcina normala (ea se dubleaza la inceput la 48, apoi cu cat creste sarcina in 72 de ore) - daca nu se dubleaza, dar creste e posibil sa fie extrauterina - daca creste prea mult intr-un timp scurt (48 de ore), poate fi sarcina molara sau gemelara. Sper sa fie bine pentru tine Matzaila! sa ne spui rezultatul! Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! [gravired]6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa mine, una sunt bune rezultatele! eu am plecat cu 533, dar normal era intre 200- 225000, d-aia te intreb care sunt valorile de referinta ale laboratorului! acum ar mai trebui sa te duci vineri si sa repeti beta hcg si ar trebui sa fie dubla! Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! [gravired]6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Hai ca iar incep sa vizitez butoiul. [pup] fetele, mai vorbim. Ne dorim mult un [bb] . Doamne ajuta-ne sa-l avem curand!
Katy, e mai bine ca faci laparo, nu HSG ca daca ai si alte alea ti le si rezolva [:)] las' ca scapam noi de toate cele rele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...