Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri26


Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ninia nu vom rata galeria, o astept de atata timp[pup]

ce este histerosonografie?ca eu nu am auzit pana acum.eu am facut histeroscopie si HSG, dar metoda asta cu sono nu cred ca era pe vremea mea.

ancadragoman multumim mult pentru urari[pup]ce fetita mare si frumoasa ai[olala]

consi, Andrei este cu 4 luni mai mare decat Vladut al meu, avem baieti de-o seama.si Vladut vorbeste toata ziua si poceste cuvintele, mor de dragul lui, e asa de haios cum ne povesteste el seara ce a facut toata ziua.Ma intorc rupta de oboseala de la munca, dar cand il vad asa de vesel si plin de viata trec imediat la joaca cu el, merg in 4 labe, latru, ne jucam pitita, avem petrecere in fiecare seara.

cristy74 multumesc frumos[pup]

Michelle il pup dulce pe Lukas[pup]abia astept sa vina concediul ca sa putem povesti iara, imi e asa de dor de zilele alea[pup]

 

Cristina,[mamica]fericita de baietel golanel Vlad-Stefan [bonjovi] si [gravired] 10+

 

Atat sunt de mare

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcrissa[pup]: Histerosonografia este cea mai moderna metoda ecografica, minim invaziva care permite identificarea cu mare acuratete a modificarilor de la nivelul cavitatii uterine si studiul permeabilitatii trompelor.NU necesita expunere la radiatii ionizante (radiatii X) comparativ cu metoda clasica, radiologica.

Ti-am dat explicatia de pe google...pt ca eu nu as fi stiut sa explic asa bine[:D]

Nu se face la toate clinicile din cate am vazut. Am mai cautat sa vad preturile (chiar daca eu o fac la Med Life ca acolo e medicul meu) si majoritatea nu fac aceasta analiza.

Eu o fac ca sa se asigure medicul ca am permeabile trompele (desi in timpul operatiei le-a verificat, atat cat s-a putut si mi-a zis ca sunt ok), dar vrea sa fie convins ca e totul bine.

Oricum eu am incredere in Dumnezeu ca ma ajuta si de data asta.

 

Visul nostru [ruga]

Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninia tin pumnii sa ai un rezultat bun la histerosonografie.eu am facut si HSG si histeroscopie, doare ceva, dar e totul suportabil, cel mai mult m-am bucurat ca am avut un rezultat bun[:D]

eu am racit rau de tot, probabil am luat o viroza.ieri nu am fost la munca, am stat acasa pe ceaiuri cu miere si lamaie, oscillococcinum si somnic alaturi de puiul meu.imi e asa de dor de zilele de concediu cand stateam toata ziua acasa cu Vladut si ne jucam impreuna, vorbeam, radeam.Initial am zis ca la bb2 voi sta acasa doar un an cu el, dar as pierde cele mai minunate clipe, asa ca deja m-am hotarat sa stau doi si cu bb2.

 

Cristina,[mamica]fericita de baietel golanel Vlad-Stefan [bonjovi] si [gravired] 10+

 

Atat sunt de mare

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...