Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de ianuarie februarie 2007 (6)


Recommended Posts

Alinuk un mare buchet de flori si multi pupici pt cuvvintele tale frumoase si Aelitei la fel. Lala, exact asa face si Lidia se duce singura la colt dar nu strange jucariile, si imi spune poti sa le strangi sa le pui sus ca eu oricum m-am saturat de ele si nu ma mai joc., ori eu nu vreau desert asa ca nu mananc mancare. Cum zici tu vrea sa faca totul singura insa are si momente de puturosenie sa o imbrac eu sa ii dau sa manance, vede ca ii acord mai multa atentie Laurei si se razvrateste, ma bucura faptul ca nu o bruscheaza si nu o bate pe asta mica e protectiva cu ea daca laura se duce la prize o deviaza si ascund eprelungitorul, ii mai scoate din gura cate ceva ce prinde asta mica, eu o laud si ii spun ca face fapte bune ca e o surioara bravisima... deh are momente bune. Liuda, merge aici la gradi de 3 luni, avem si noi petrecere pe 24 si-a facut prietene fetitele si multi baietei se bucura cand vine Lidia dimineata la gradi se aduna in jurul ei si ii vorbesc, rad impreuna, joia mergeam la piscina si mamica unui baietel a venit si intreba cine e Lidia ca a inebunit-o fiisu cu Lidia in sus si Lidia in jos si ala un cumintel si timid se lumina la fata cand o vedea, la inceput am avut o mica problema ca nu prea intelegea limba si o deranja ca nu putea comunica acum vorbeste 2 cuvine italiana doua romaneste si chiar daca in parc mai intreaba copii ca nu inteleg ea merge mai departe. ideea e ca are momente cand ea face numai ce vrea ea si rele si bune, o sa ma duc sa iau niste distonocalm ca eu ma enervez fte repede si de aici ies scantei. va pup si va multumesc ca imi sunteti alaturi. Ramona, lala am vazut pozele cu copii frumosi, Larisa ce tort frummos are cu clopotica, Robertino ce a crescut iar bolfi Iris o scumpa, Ana si Alice mi-au reamintit copilaria cand cutreiaram lanurile vara ce frumos si faca griji eram... si ce frumos canta Ana. pupam bebicii[pup] Nadiutapm mamica fericita de printese Lidiuta 08.02.2007 si Laura Elena 22.09.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele, ma bag in vorba si eu [:D] Si noi avem aceleasi probleme, ce coincidenta [alcool] Acuma eu cred ca o fi vreo faza la virsta asta, ceva cu constientizarea independentei. A mea face exact cum zici tu Lala de Alice: ii spun o chestie, gen nu ma lovi cu bita aia de baseball, ca ma doare ... si ea se uita in ochii mei si ride si mai da odata sa fie sigura [alcool] Ce merge la mine (nu intotdeauna, evident, citeodata ma apuca si urlatul dar asta e, oameni suntem [bang]) e sa o dau pe gluma, mai un gidilat ceva, sa schimb eu complet discutia si situatia. Bine, nu vorbesc de explicat si etc ca aia se subintelege. Si daca nimic nu merge ies si iau o gura de aer proaspat si in general o vad ca vine asa vinovata si ma intreaba una alta ca si cum nu s-ar fi intimplat nimic. si las si eu balta cearta ca e clar ca in ziua respectiva nu voi obtine mai mult. Culmea e ca a doua zi in general daca vorbim de ce s-a intimplat tinde sa imi dea dreptate si are micile ei explicatii - uneori destul de pertinente, de gen m-a suparat cutare lucru si eram nervoasa [alcool][alcool] Chestia la noi e si ca daca ea vede ca ce face nu prea are rezultatul scontat, daca am si eu mai multa rabdare si nu ma enervez oricite prostii ar face, o demobilizez si isi gaseste alta tinta. Mai complicat e ca si frat-su a preluat aceleasi obiceiuri deja si-s mai greu de "combatut". Liuda m-ai omorit cu titzele voastre [:-)))] Mami de doi [iepu] mici "If you believe everything that you read, better not read"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!! Cam somati, doamnelor![alcool] Biribu, vad ca mai toata lumea se confrunta cu asa ceva. Doar ca eu nu inteleg ce e de facut? Asteptam sa treaca?[alcool][bang] Ramona, super ca ati terminat. Ma duc sa vad pozele pe FB. Sper sa fii in lista mea.[pup] Alice azi iar n-a vrut la gradi si pt ca n-avea cine sta cu ea acasa, am luat-o cu mine la munca.[olala]Si am alergat-o rau ca sa ma asigur ca n-o sa-i placa,sa nu patesc ca Liuda.[:D]Pe la amiaza am mers sa mancam la un restaurant si acolo ii veni alta idee. Adicatelea "eu am muncit degeaba azi? Cat ma platesti?Ti-am dus dosare, am fost la banca, la notar, ti-am facut copii xerox..."[alcool]A spus ca daca o platesc ea vrea sa-si cumpere o cutie mov de bomboane in forma de inimioara.[:D]Acum doarme ca deh, dupa atata munca... De la 1 iulie vor merge cu gradi la inot si poate asa o sa vrea sa mearga.Ea zice ca ii place la gradinita in principiu dar acum e in vacanta si gata.[bang] http://community.webshots.com/album/568109497amcroS anna-rebecca-02.10.2008 alice-mihaela - 21.01.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Vad ca eu sting lumina aici, tot eu cu desteptarea, haha. Cred ca mi-a cazut fisa si m-am prins de ce face Alice asa: eu cred ca e plictisita![alcool]Cred ca o enerveaza sa faca mereu aceleasi lucruri.[bang]Si i se pare acum ca asa e viata ei.No action. Asta-i de la ta-su' ca eu prefer monotonia.[bang] Ieri am petrecut toata ziua cu ea si desi a mai avut cateva apucaturi violente cu Anna , se vedea tare de tot ca incearca sa se controleze.[asia]Si ieri n-am discutat nimic despre probleme, nu i-am facut morala, etc. Efecrtiv am facut munca mea de zicu zi apoi am luat-o pe Anna de la gradi la amiaza si ne-am culcat in oras ,iar cand ne-am trezit am facut un pic piata, am poposit la joaca vreo 3o min si am venit acasa.Ea oricum e o mare devoratoare de atentie...Dar nu cred ca a fost din cauza ca i-am dat mai multa atentie/importanta decat de obicei. Cred ca e plictisita pur si simplu. Si de aceea nu mai vrea nici la gradi.[bang] Hmmmm, asta e cam greu de impacat ca deocamdata am treaba multa si n-o pot tine acasa si oricum nu pot s-o plimb prea mult.[bang] Azi o sa o duc la gradi ca am inspectie la loturile semincere; de maine sa fac un plan ceva... http://community.webshots.com/album/568109497amcroS anna-rebecca-02.10.2008 alice-mihaela - 21.01.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza si de la noi azi vin cu o poveste trista Una din mamicile din gashcutza lui Andu are o relatare impresionanta pe blog. http://www.pediatricblog.info/2011/06/pentru-un-vis.html ideea e ca daca ajunge la cat mai multe persoane .... sansele cresc ca cineva sa ii intinda o mana. dau azi [cit][cit] Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani) [url="http://www.meseriademama.blogspot.com/"]cronica unei sarbatori marca DC [/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie rau, am o intoxicatzie... [bang] am mancat aseara in oras si... cam asta s-a intamplat! Bine macar ca Diana n-re nimic... ma doare carnea de pe mine, oasele, n-am dormit de greatza... Am mai citit si cele puse de Alinuk si... m-am pliostit de tot... Nici cuvinte nu am, uite asa te gandesti la viitor si niciodata nu iti da in cap ca un singur minut iti poate schimba tot in viatza! [8D] mac' sa ma intind oleak... aaa ca ziceatzi de tzitze... la gradinitza s-a facut un concurs de la BCR, (practic e o companie de promivare a asigurarilor lor ) ... si intreba o tanti toti copii care si ce vor sa fie... la astea mici n-a fost nici un raspuns relevant... adica inca nu sant constientzi, un baiat a zis ca vrea sa fie taximetrist, ca ii place taxiul, o fetitza a zis ca ea vrea sa fie mamica cand creste mare... - Diana tu ce vrei sa fii? - mmm... cand ma fac mare? Vreau sa fiu cu tzatze asaaaa mari!!!! [:D][:D][:D][:D][:D] deci la noi totul se rezulma in astaaaa... tzatze... Liuda, mami de [copil] Diana Maria (18.01.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine! Lala, ce povestesti tu acolo de Alice e uimitor. Pe de alta parte, avand in vedere ca ea oricum e ff inteligenta, probabil ca se plictiseste si ca are nevoie mereu de provocari, de ceva nou. Oricum, e bine ca ai gasit cumva explicatia, pacat ca nu prea ai cum sa jonglezi cu timpul pe care i-l aloci. N-as vrea sa fiu in locul tau azi, cand ai inspectia. S-a si anuntat o caldura nebuna, plus ca zici ca-s puse pe vazut cat de mult se poate. Nadia, Biribu, voi la fel... cu copii razvratiti. Chiar au perioade din astea si tu ca parinte te simti depasit de situatie! E clar ca multe din comportamentele lor au explicatii, dar e greu sa le gasesti si sa gasesti solutii potrivite pentru toata lumea! Nu pot decat sa va doresc sa fie cat mai rare si cat mai scurte aceste perioade! Alinuk, mi se pare atat de trista povestea pusa de tine. Doamne cat de cruda trebuie sa fie realitatea pentru sotie si fiica! Cat de repede se poate da peste cap soarta unei familii fericite, frumoase, cat de repede pot fi spulberate visuri! Cumplit! Ramona, ma bucur ca ati terminat in mare cu apartamentul. Mi-ar placea si mie sa vad pozele. Nu stiu daca am acces la ele, pe FB. Incerc… sper ca sunteti bine si voi. Noi suntem ok, copilul la statiune, e cu ai mei la Vatra Dornei. Le merge foarte bine, i-a aranjat mama si lui masaj, dar la el vine in camera femeia sa-I faca masajul. Se plimba, aer curat, parcuri frumoase, a hranit veveritele, i-au luat nuci din mana. Ii place foarte mult si sunt tare linistita stiind ca-i merge bine. Noi cu munca, cu smotru acasa, intram in toate cotloanele, mai trece timpul. Prefer sa fac acum lucruri la care renunt cand il am acasa pe Radu. Nu sacrific aiurea timpul pe care-l pot petrece cu copilul pentru a putea face curat. Cand e el acasa fac atat cat trebuie sa ne simtim confortabil. Cam asta despre noi, pupici! Lore, mama Raducului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liuda, sanatate multa! Ce mortala e Diana, am murit de ras! Bai ce important e pentru ea sa aiba tzatze, totul se invarte in jurul lor. Auzi, asa ca o gluma, cand vezi pe la TV atatea fete dornice de afirmare, toate au inaintari cum trebuie, o fi si asta vreo chestie, vreo conditie de afirmare! Lore, mama Raducului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore1980 poti sa vezi pozele si in albumul de la semnatura, le-am pus si acolo. [flo]Si da, suntem ok, incercam sa ne ocupam timpul cu ceva util. Liuda refacere rapida! Si aveti grija cu ce mancati pe caldurile astea, romanii vor doar profit. [pup] Diana e mortala cu dorinta ei de a avea tzatze mari.[:D] Lala spor la munci! Asa, e destul de greu sa tii ocupati copilasii inteligenti, sa le gasesti mereu ceva sa-i intereseze. Succes sa o poti tine ocupata pe Alice![:)] Alinuk trista poveste...asa e, un minut iti poate schimba viata. va pup! [flo] [url="http://community.webshots.com/user/ramonaa200"]Poze [/url] [mamica] Ramona si [copil] Iris+[ispita] Larisa + [roker] Robert
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heleeeeee la multi ani super mami!!!! sa ai parte de bucurii multe si de oameni buni si frumosi in preajma!! Aelita ce faceti,ne vedem in we?Ai vb si cu Anis? Lala fata treci la distrat copii sa nu se plictiseasca fa-le full program [alcool] ceva inot, parc, munca agricola....gasiti voi ca aveti vaste domenii pe acolo spor la munci! Liuda cum iti mai e? ti-a trecut indigestia? e dementiala Diana cu tzatzele ei... pe bune, ai grija sa nu faca o obsesie cine stie ce asteptari sa-si construiasca din asta si mai apoi sa aiba vreo dezamagire (nu'sh daca are cu cine seamana cu dotari impresionante) ... nemultumire, depresie etc explica-i ca nu totul se rezuma la tzatze[:D] bravo Lore cu timpul! stii cum e... ca sa fii echilibrat, atunci cand nu ai timp de praf, poti sa te bucuri ca poti scrie 'te iubesc' pe mobila [flo] super la Vatra Dornei Ramonaa am intrat la alb de la link si nu gasesc pozele cu apart Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani) [url="http://www.meseriademama.blogspot.com/"]cronica unei sarbatori marca DC [/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...