Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

analize hormonale


Recommended Posts

sal. Abia m-am inscris pe forum si as avea nevoie de un pic ajutor, sunt preocupata pt analizele hormonale pe care abia le-am facut. Am un ciclu f scurt, 22,23 zile si trebuia sa le fac in a11-a zi. LH 12,3 FSH 5,2 Progesteron 2,1 Estradiolo 939 Testosterone 1,3 Am facut si un test de fertilitate si a 11-a zi era chiar prima zi de ovulatie (acele teste care se gasesc in farmacie) Voi ce credeti? valorile sunt prea mici?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

sunt ok pentru faza ovulatorie, dar din pacate nu arata si daca vei avea ovulatie sau daca organismul secreta suficient progesteron pentru a sustine o sarcina. nu stiu de ce ti-au fost date la mijlocul ciclului de facut aceste analize, dar daca vrei sa afli daca ai ovulatie sau nu, va fi nevoie sa faci cateva ecografii de monitorizare foliculara. daca nu ai posibilitatea aceasta, atunci incearca sa faci o analiza a progesteronului in ziua 18. dozarile hormonale in legatura cu fertilitatea, pentru a avea o semnificatie se fac in zilele 2-3, respectiv FSH, LH, Estradiol, TSH, prolactina. Iar testosteronul se "masoara" daca exista suspiciuni de PCOS.
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...