Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste,Felicitari Mihaelafalt!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui camcris
buna dimineata fetele[:D] ia poftiti la un [url="http://i477.photobucket.com/albums/rr136/liuta/DFG0.gif"]ceiut[/url] Mihaelafalt multumesc pentru sfat, ai spus ca ai luat cate 7 zile din fiecare adica 5 granule din fiecare timp de 7 zile? sau 5 granule de candida ch7 timp de 7 zile apoi alte 7 zile candida ch9 si alte 7 zile candida ch15= 21 zile de tratament? scuze ca sunt asa cicalitoare dar vreau sa stiu coerct cum trebuie sa le iau ca vreau sa le cumpar pot incepe tratamentul din prima zi de CM? [pup][pup][pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Am luat cate 5 granule din ch7 timp de 7 zile, apoi nu mai ai nevoie de ele, iei ch9 7 zile si tot asa, deci 21 de zile in total. Scuze cred ca m-am exprimat gresit. Doamne iti multumesc ca mai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am osarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaaaaaaa, ar trebui sa ma duc si eu la eco? Eu nu stiu daca e aranjat bine sau nu, m-am programat la eco abia peste 9 zile pentru ca am mai fost la doua saptamana trecuta si nu s-a vazut nimica nimic. Ma gandeam ca daca mai astept putin ii vad si inimioara si vad si daca e unde trebuie, impusc doi iepuri adica [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
buna fetele! Mihaelafalt inca odata felicitari!cum e sa fii graviduta[olala]? gaby bafta! peste cateva zile sa ne dai vestea cea mare[flo] Luizza nastere usoara iti doresc, iti multumim ca ai intrat f. des si ne-ai incurajat[flo], abia astept sa ne povestesti despre bebe Matei DIdi[pup]hai ca scapati voi de crocobauri[:D], important e sa fie oute de calitate si sa se fecundeze nu?? in ce stadiu esti cu tratamentul?esti asa aproape de minunea ta..[flo]
Draguta e bine. Astazi l-am sunat pe sot sa ii zic ca am fost la un restaurant in mol si am mancat un meniu ce era la oferta ca era sa cad pe strada de foame si dupa ce am scapat la mancare nu ma mai puteam satura, iar dupa imi era rau dar nu vomit inca, doar greturi si mici pofte. Iar el mi-a zis ca tot spuneam ca sa imi fie rau numai sa fiu gravida, na ca ti-a dat DD si gravideala si rau asa ca trebuie sa te gandesti bine ce iti doresti. Multi [pup][pup][pup]de molipseala si multumesc din suflet tuturor fetelor care ati fost si sunteti alaturi de mine.[pup][pup][pup][pup] Doamne iti multumesc ca mai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am osarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui redbluemiki
Buna fetelor, am si eu o intrebare desi s-ar putea sa fie offtopic. Eu am ciclul regulat si de 4-5 luni ma "chinui" cu sotul meu sa avem un bebe. Ciclul luna aceasta trebuia sa imi vina pe 6 iunie,insa a intarziat si suntem in 8. Eu cu disperare mi-am facut chiar pe data de 6 un test de sarcina,dar a iesit negativ si m-am intristat,apoi o colega mi-a spus ca dr. ei ginecolog i a spus ca testele de sarcina se efectueaza cu cel putin 7 zile dupa ce menstruatia a intarziat. Asa sa fie si oare am sanse sa fiu insarcinata? Va multumesc ca ati citit mesajul si daca puteti sa imi da-ti un raspuns,un sfat,parere,v-as fi recunoscatoare!
Testul meu a iesit foarte-foarte putin pozitiv in a 5 zi de intarziere.[pup][pup] Doamne iti multumesc ca mai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am osarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Redbluemiki, nu e o regula, se poate pozitiva la 7 zile de la ovulatie sau dupa cateva zile de la intarzierea menstruatiei...mai incearca si maine dimineata, la primul pipi. Pozitivarea testul de sarcina depinde de momentul ovulatiei (daca a fost tarzie, se decaleaza), de cata durat pana la fecundare si apoi, pana la implantare. Hormonul sa se secrete dupa implantare. Din experienta, s-au pozitivat repede (inainte sa imi intarzie) testele Minut, Barza si Alinta. Fetele mi-au recomandat First Response dar nu am apucat inca sa il folosesc, luna asta il incerc[:)]. Pe el scrie ca da rezultate cu 6 zile inainte de intarzierea menstruatiei. Iti tin pumnii! Mult noroc! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
buna fetelor am venit de la HSG m-a durut putintel dar am scapat repede cica le am permeabile trompa stanga are o traiectorie mai sinuoasa kinsa e permeabila trompa dreapta e alungita :) acum parca a inceput sa ma doara asa putin si mai mult pe stanga poate trece efectjul supozitorului si de aia voi ce mai ziceti? ma apuc sa va citesc n-am platit nici substanta nici filmele am dat doar 50 lei la radiolog si 20 lei asistenta
Moni incearca sa mai iei ceva de durere daca vezi ca nu e suportabila si felicitari bine ca trompele sunt bune.[pup][pup][pup] Doamne iti multumesc ca mai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am osarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Mihaaaaaaa, ar trebui sa ma duc si eu la eco? Eu nu stiu daca e aranjat bine sau nu, m-am programat la eco abia peste 9 zile pentru ca am mai fost la doua saptamana trecuta si nu s-a vazut nimica nimic. Ma gandeam ca daca mai astept putin ii vad si inimioara si vad si daca e unde trebuie, impusc doi iepuri adica [:D]
Nu stiu ce sa zic. Tu cand ai avut ultima menstra ca sa vedem daca mergem odata?Eu pe 3 mai. Eu cred ca o sa ma duc pe 15 miercuri ca luni si marti imi e peste mana, ca miercuri merg la scoala sau mai vad pana atunci. Da normal si eu as fi vrut sa ma duc mai tarziu dar oricum eu economisesc d la consultatiile la ginecolog ca merg cu trimitere de la doct de familie si dau la eco.[pup][pup] Doamne iti multumesc ca mai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am osarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
buna fetelor am venit de la HSG m-a durut putintel dar am scapat repede cica le am permeabile trompa stanga are o traiectorie mai sinuoasa kinsa e permeabila trompa dreapta e alungita :) acum parca a inceput sa ma doara asa putin si mai mult pe stanga poate trece efectjul supozitorului si de aia voi ce mai ziceti? ma apuc sa va citesc n-am platit nici substanta nici filmele am dat doar 50 lei la radiolog si 20 lei asistenta
Moni incearca sa mai iei ceva de durere daca vezi ca nu e suportabila si felicitari bine ca trompele sunt bune.[pup][pup][pup] Doamne iti multumesc ca mai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am osarcina usoara si sa fim sanatosi.
merci Miha [:D] vad ca m-a lasat senzata de durere am avut si pe tampon putina secretie maro si la pipi inn wc am mai vazut ceva maroniu dar oricum eu si aseara, ziua 7, mai aveam secretie maronie de ;la ciclu deci...cine stie....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
A! si dintre fetele care au facut HSG imi ziceau ca abia dupa cam 3 zile de la procedura pot sa ma apuc de treaba. voi cum stiti? Bella? tu esti cea mai proaspata :))))
Moni, cred ca eu sunt cea mai proaspata [:-)))][:-)))]... am facut in mai [:D] Eu am facut in Z 10 si mi-a zis ca imediat sa trec la jap, ca sa nu ovulez in Z12.[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...