Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste,Felicitari Mihaelafalt!!!


Recommended Posts

Lorena, condoleante, incercati asa va ganditi ca macar nu mai sufera...fii alaturi de sotul tau. Mihaela, experienta mea cu Surecheck e ca a iesit pozitiv cam la 2 zile intarziere si dupa intervalul trecut pe prospect…eu sunt sigura ca esti gravida, si eu am avut simptomele tale chiar la inceputul sarcinii. Stiam ca daca a 2-a liniuta e la fel de groasa ca lina de control, e pozitiv, ca linia de uscare e ca o zgarietura fara grosime...Vorba nu mai stiu cui: ca sa iasa a 2-a liniuta, trebuie sa reactioneze cu ceva, deci sa fie hormonul de sarcina prezent [:)]. Sa aveti o saptamana cu vesti (mai) bune [pup]! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
ceao fetele miha, ma bucur tare pt tine iti doresc tot binele din lume sper sa fie ok testele ca au fost testate de noi in lab si erau bune incearca un sure check fetelor eu nu am mai intrat pt ca ieri eram tot in bucuresti si dimineata ma sunat sotul sa imi zica sa mm intorc repede ca a decedat socrul ieri pe la 11 fara ceva dimineata am plecat din bucuresti si sotul din sibiu si ne-am intalnit pe drum am ajuns aseara, jale mare, toti sunt distrusi, plang intruna e foarte trist abia am reusit sa intru si eu sa-l vad pare foarte calm si arata bine doar ca imi vine foarte greu sa-l stiu in sicriu chiar daca era bolnav si ne asteptam, parca tot nu ma pot obisnui cu ideea[q][q][q][q][q] offff si mama lui e distrusa si soacra la fel iar sotul incearca sa para puternic dar nu prea mai reuseste e foarte tragic eu sunt foarte slaba la chestii din astea si asa rau imi e cand sunt acolo acum sunt la bunica mea ca noi asa ne-am cunoscut, eu in vacanta la bunici si el tot la bunici, deci bunicii nostrii sunt in aceiasi comuna si se cunosc acum ma gandesc ca daca sunt gravi sa nu ii fac rau cu starile astea de jale si nu ma pot abtine sa nu plang, mai ales ca eu plang foarte usor si aproape din orice fetelor noi o sa stam aici pana la sfarsitul saptamanii viitoare si nu i-am zis la al meu sa-mi aduca si teste ca imi era greu fata de el si ma gandesc ca daca nu fac test si sunt sa nu fie rau ca dr asa mi-a zis sa fac injectii imediat ce am testul pozitiv eu va pupic pe toate [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
of Lore.....condoleante.... cuvintele sunt de prisos fii puternica pentru sotul tau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rachel da Natalia are rh pozitiv, d aia a trebuit sa fac vaccinu dupa nastere. Prin dozare d anticorpi nu te gandi k e injectie cu ce. asa am crezut si eu. se face o analiza d sange la care iese dc dezvolti anticorpi sau nu. in sarcina am facut prima oaras la 28s si dupa la 32. dar stiu k la urm sarcina trebuie monitorizat mai des.[pup]
[buburuza][url="http://buburuze2011.blogspot.com/"]Blogul buburuzelor vesele[/url][buburuza]
Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea [url="http://lb1f.lilypie.com/CbcJp2.png"][bebic][/url] [url="http://picasaweb.google.com/bebelu86"]Natalia Maria (30. 12. 2010)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela felicitari sarcina usoara si la termen sa ai[pup][pup][pup] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lia73&year=2011&month=11&day=14&babycount=1"]bebelinul meu scump[/url] Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos [gravired]+17[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Neata fetelor? Lorena condoleante-sunt alaturi de tine. Moni cum a fost la targ? Gaby sa dea Dumnezeu ca dupa aceasta vacanta (pt care te invidiez sa sti [:D]) sa vi cu un [bibe]in burtica
Mihaela felicitari mamico!Sa ai o sarcina usoara si un [bibe] sanatos si la termen [pup][pup]
Mihacor ma bucur ca sotul s-a angajat atat de repede si ati rezolvat problemele Oare ce am mai citit?[alcool][alcool] Ma scuzati da nu mai stiu dar va... [pup][pup][pup]pe toate fetele Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Luci la targ a fost dezastruos... a venti sotul acasa cu 2 lei in buzunar, dupa ce a platit targul deci a stat degeaba, doar ca sa le bage organizatorilor bani in buzunar si ma bazam pe banii astia pentru HSG..... tre sa adun ceva ceva banutzi, sa am macar 2 milioane la mine .....sa nu ma trezesc ca ma duc cu prea putin or mai fi fete la HSG? voi cum stiti (care ati mai facut) macar sa am unde intreba Luci, tu cum stai cu liniutele? ca nu te-am vazut declarand ziua 1 [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gaby, Eu ma pregatesc de laparoscopie. miercuri dimineata m-a chemat sa imi faca analizele iar joi ma opereaza din cate am inteles o sa stau o noapte acolo, sper sa fie bine am inceput sa visez in fiecare noaptea ca ma operez [:D] Gaby te asteptam saptamana viitoare cu liniute duble, iti tin pumnii. Lore condoleante, imi pare rau de cele intamplate dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa treceti peste aceasta durere. Am si eu o intrebare daca imi iese bine la laparoscopie dupa cat timp pot sa raman insarcinata? [pup][pup][pup] la toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor vreau sa ma ajutati putin: Sora mea si-a facut papanicolual si pe analizele de la laborator scria cito3 , iar doctorita i-a pus ca diagnostic vaginita atrofica. Si acu intrebarire [:D]: 1Cat de grav e cito 3? 2Rezultatul de la lab. e tot una cu ce a scris doctorita?(noi am cautat pe net si pt vaginita aia nu am gasit nici un simptom sau situatie prin care sora mea sa fi trecut si care sa corespunda acesteia) Of mi-e ciuda ca nu m-a ascultat sa mearga la particular sa-si faca analizele...[bang]...si acum oricum trebuie sa le repete ca a spus ca l-a cum a reactionat doctorita nu incredere ca rezultatele sunt bune; si in plus doctorita i-a spus ca trimite proba la ceva laborator privat , si pe analize scrie laboratorul spitalului judetean [bang] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...