Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fetelor, am nevoie de un sfat. British sau Lufthansa?

 

Am auzit ca in Londra ar fi tare aiurea aeroportul, ca te descurci greu sa ajungi la alt gate, dar am inteles ca nu se schimba terminalul, avionul e la acelasi terminal. Nu mi-e de mine, ci de tata care vine si nu stie decat aeroportul din Munich sau Frankfurt. Dar economisesc vreo $400 pe bilete diferenta la prêt cu Lufthansa. Inconvenient aeroport nou pt tata. Avantaj economisesc bani.

 

Ce stiti sunt safe? Ca de Lufthansa nu am auzit sa aiba probleme.

 

Multumesc mult.

 

 

 

 

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen eu am zburat numai cu Lufthansa, am fost f multumita de serviciile lor.

British nu stiu, am auzit ca aeroportul din londra e tare imbarligat, dar dc spui ca nu tb sa schimbe terminalul atunci ar tb sa fie cat de cat simplu. Diferenta de pret e intr-adevar mare. Si apoi dc tatal tau a mai zburat, nu ar tb sa fie f greu pt el.

 

Baby Gator

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci mai bine iau la Lufthansa?

Andrada, Delta e ok? Sau Air France? Cum e aeroportul in Franta?

Eu nu pot sa uit de astia de la Delta cum au patit-o cu avionul ala disparut si nebunul ala care a vrut sa arunce avionul ala in aer. si la distanta de cateva luni parca. Scarry!

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinadana, superbe fete ai!!!! Tati tre sa isi curete armele de pe acum!!!![:D]

Felicitari pentru mica crestina!!!!!

 

 

Ciuf, eu am gasit la gap un costumas de lana tricotat alb tare dragalas atunci. Acum vad ca nu mai sunt :(

 

 

Carmen, soacra mea a zburat prin Londra (heatrow) si i-a placut tare mult...a zburat prima data si s-a descurcat tare bine[:D]...a schimbat terminale, a luat tren...si nu vb engleza[:D]...si Gatwick e aglomerat, dar te descurci[:I]...Luton si Stansted sunt insa ok daca gasesti cu British.

 

Adriana, eu m-as incumeta[:D]...dar mie imi plac "experientele" de genul asta[:D]...sunt mai [alcool]...frigul e preferabil caldurii[:D]...cu o patura si haine groase se rezolva...(noi am fost acum 3 ani in Botosani cu un tren accelerat de Romania (10 ore), la -26C, si desi eram la clasa 1, ningea in compartiment, si cred ca erau cam 1-2C[:D]...David a dormit cu geaca pe el si habar nu avea ca e frig, iar noi cu caciulile in picioare...ne-am descurcat[:D]. Cand e cald insa...nu prea ai cum te racori[:D]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Eu n-am mers cu un avion militar, dar din ce descrieti aici nu suna prea bine. E vorba de 8-9 ore, cred ca e tare neplacut sa stai in frig asa mult. Eu, sincer de tot, nici daca m-ar plati ei pe mine nu cred ca m-as incumeta, daramite gravida si cu copil. Apoi, chiar n-are si sotul tau 600$ sa zburati DC-Houston? Totul suna extrem de incomod. De ce nu merge singur sa isi vada parintii in aceste conditii, e barbat, poate suporta mai usor decat o femeie gravida si un copil.
align="right" id="quote2">Nope nu avem $600, ne-am luat masina noua, facem sacrificii :).O sa vedem cum e, daca altii pot, putem si noi. Avioanele nu zboara toate la DC, ala ar fi fain sa il luam ca sa ne vizitam si celelalte rude dar putem sa zburam si in TN, FL,VA, multe locuri.Fetele care locuiti in California, am vazut pe CNN ca infloresc afacerile cu marijuana, puteti sa va luati license de crescut si vandut la dispensaries, profiturile sunt foarte mari, spunea un tip intervievat ca face 1 milion la fiecare 3 luni.Daca ne mutam acolo cu asta o sa ma ocup! :)), la gradinarit ma pricep si am 2 green thumbs :)Saptamana asta primim, maine ar trebui, tax return-ul si scapam de toata datoria la o carte de credit, pe care o tai dupa ce o achit sa nu ii mai am grija, plus platim o halca mare de masina [pk].Mai ramanem cu o carte de credit plus restul de masina.Slow and steady wins the race :))Adriana [gravired]9w si Aidan Alexander - 4 aniA ticket to hell has never been funnier"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen daca puteti sa evitati aeroportul din Londra ar fi bine ca numai lucruri rele am auzit despre ei, pierd mereu bagaje.Eu nu am avut probleme dar am trecut pe acolo numai de 2 ori.Ma bucur ca poate veni tatal tau!

 

Sinzi, noi la fel suntem, de cand s-a nascut Aidan tot am avut tot felul de aventuri, la 6 saptamani treceam Alpii :)), se mirau toti ca aducem asa bebe mic in munti si multe altele, de aia pt mine nu e deloc un chalenge sa merem cu avion cargo in State, ma gandesc doar la bebe din burta ca restul sunt ok. Daca dr zice ca pot, merem! :)

 

Adriana [gravired]9w si Aidan Alexander - 4 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am intrat si eu sa ii raspund lui Carmen de Lufthansa versus British, ai mei parinti si soacra au venit cu British, a afost super ok, la Londra n-au schimbat terminalul ai mei, insa soacra l-a schimbat, cred ca depinde de bilet, chiar si asa a fost ok pt. soacra, ea a venit prima si n-as fi indraznit sa iau la ei mei tot cu British daca nu era ok, ca ai mei is speriosi si era prima data cand zburau, abia i-am convins sa vina. Nu stiu daca te ajuta sa iei o decizie insa asta a fost experienta noastra.

Carmencita,

Cristian 2 ani si 9 luni si Alex 13 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...