Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Voiam sa va intreb si eu ceva... Amalia de cand avea un an ii miroase gurita a infectie. PE toti doctorii i-am intrebat si au zis ca probabil e nimic, ca sa o spalam pe dinti. Inca nu am ajuns la ENT dr, dar probabil daca iar raceste nasol in viitorul apropiat o sa o duc sa vedem poate e ceva in gat. Acum am obs ca si lui Andrei la fel ii miroase putin din gurita a infectie. Intrebare: se poate sa fie de la raceala mirosul asta, de la mucisori?Iar la Amalia sa fi ramas asa de la o raceala ce a avut pe la 9 luni? Multumesc! Mami de Amalia si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Febra a fost de la Prednison, era a doua oara cand i-am dat, prima data de la juma de doza a transpirat ingrozitor, ieri i-am dat toata doza si a facut accesul ala de temperatura, am vb cu doi doctori si amandoi mi-au confirmat ca poate fi side effect si sa nu mai dau. Anyway...sunt disperata...mama nu mai vine, m-a anuntat azi, dupa ce am facut pe dracu in patru si i-am luat bilet, am reusit sa cumpar pe aceeasi ruta cu o prietena ca sa nu vina singura.....nici nu stiu ce sa mai fac, copilul l-am retras de la gradinita ieri cand nu stiam inca, alta alternativa deocamdata nu am....ma doare capul, simt ca imi plesneste ....banii pe bilet nu ii putem recupera ca e nonrefundable. Mama se simte rau si i-a recomandat doctorul sa nu vina. Nu stiu ce sa fac zau...parca nu se mai termina toate problemele.Probabil va trebui sa il ducem la alta gradinita, bona pleaca in romania definitv pe 10 februarie, m-a anuntat tot azi:((( [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere ai pus anunturi pe forumurile de romani din US? eu cand cautam am pus anunturi pe toate forumurile si am avut multe raspunsuri dar nu chiar imediat. imediat am avut relativ putine si fara finalitate, dar niciodata nu stii.... multe mamici care vin la copii in vizita se bucura sa mai faca un banut on the side. Cine stie, poate ai noroc!? Incearca si Craigslist. E cam risky poate, dar daca ai cat de cat feeling pt oameni si webcamere prin casa, eu zic ca merge. plus ajuta daca jobul tau e aproae de casa si poti da fuga acasa inopinat. Lia, noi am incercat si aupair cand eram chiar disperati sa gasim repede insa nu am avut nimic available imediat si din $1,300 pe luna cat ar fi costat la noi, fata care sta cu copilul primeste mai putin de jumatate, in jur de $150 pe saptamana. Oricum e ceva de explorat in caz ca nu e alta solutie. Fetele alea toate au pregatire pedagogica si in caz de "no match" poti sa ceri pe altcineva (insa o faci pe banii tai, de ex. daca ceri pe cineva care e deja in US si "vine" din NY, platesti transportul si a doua oara, pt next person) ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au pair nu e o solutie buna pt noi, nu avem spatiu pt asta. Eu am zis ca dau oricat numa sa trecem peste perioada asta cat tb sa stea Aidan acasa, 2-3 luni... Craiglist iese din discutie, o sa pun anuntul pe romanianlist. Am si o lista cu toate childminder-ele autorizate din oras si o sa incep sa sun maine. Astea iau de obicei mai putini copii in grija, 4-5, deci riscul de a contacta ceva e mai mic. Dar deocamdata suntem intr-o incurcatura mare de tot. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, imi pare rau de incurcatura. Ce ghinion! Ciudata treaba cu febra, wow! Copiii mei au luat prednison si nici unul n-a avut side effect asta. Sper ca-i bine Aidan acum. Chiar nu stiu ce sa sugerez in privinta babysitter, la NY era destul de usor de gasit. Intreaba la biserica, daca aveti in zona. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa fie neaparat romanca. Ma gandeam ca aici fiind o comunitate mica, toata lumea se cunoaste si e mai usor de recomandat cineva. Fata care a venit temporar este nemaipomenita, Aidan nu a plans absolut deloc, s-au inteles minunat. Din pacate se intoarce in Ro. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, stiam ca poate sa transpire de la Prednison, dar nu si sa faca febra. Cum este acum? Mai bine il duci sa ii faca testele de singe; sau ai fost acum citeva zile, cind spuneai ca trebuie sa mergeti sa le faceti. Daca lucrezi la facultate, nu aveti un loc unde pun studentii anunturi? Stiam ca unele fete din primii ani pun anunturi pt babysitting; sint f bune la avut grija de copilasi si nici nu cer multi bani. Intreaba la facultate, poate gasesti pe cineva. Multa sanatate lui Aidan si mamei tale. [pup] Carmen, cum mai este baiatul? Si-a revenit? Oana [gravi] [fetita]26+sapt si [majoreta] Eva (29 iunie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Analizele de sange le-am facut, au aratat o infectie virala. Oricum la cate antibiotice a luat, m-ar fi mirat sa mai creasca ceva pe acolo:)) Nu are mononucleoza. Copilul e bine, ieri de cand am ajuns eu acasa la 5:30 si pana la culcare, pe la 9:30 l-am auzit tusind doar de vreo 2 ori, iar azi noapte deloc, de obicei se trezea din somn din cauza tusei. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...