Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Deci daca mai imi spune cineva inca o data ca sunt exagerata, pe bune ca iau foc! Nu aveti idee cat de jignitoare e superioritatea asta a mamelor cu mai mult de un copil, yeah, yeah, been there, done that, bla, bla! In loc sa ajute, te face sa te simti nebuna, sa te indoiesti de calitatile tale de mama si sa iti subestimezi instinctul. Mai ales fraza: "asa eram si eu la primul copil"....o urasc! M-am saturat, si pe aici in comunitate, o gramada de mame care mi-au spus :stai draga linistita, nu are copilul nimic, esti tu exagerata, first time mom....si acum ma suna disperate sa imi dea sfaturi pe care eu nu le-am cerut, sa imi zica cum sa imbrac copilul, cand sa-l duc la gradinita, cum sa-l scot.nu scot afara, ca de ...sunt first time mom si habar nu am pe ce lume sunt, am stat cu copilul bolnav de pneumonie atata timp (sic!, sic) etc, etc. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

miericica, ai dreptate, imi cer scuze asa a sunat...uite eu iti promit ca nu te mai deranjez niciodata si nu te mai sun sa vad ce faceti ca stiu ca si eu exageram si-mi cer scuze pt asta...eu am vrut sa te incurajez, atat am vrut de cate ori te-am cautat, nu mi-am dat seama ca fac pe desteaota...nu-s mai superioara ca tine cu nimic...am vrut doar sa zic sa nu te lasi doborata de atat, speriata de gripe...ca de-astea or sa tot fie si nu merita sa albesti pt asa ceva...iarta-ma, chiar iti zic din toata inima... gata nu mai scriu aici si nici nu te mai sun...promit, nu am stiut ca-ti sunt atat de antipatica, eu chiar tin la voi...te pup si scuza-ma inca o data am simtit eu ca Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, am sunat mai devreme la ambasada si am dat peste o functionara acolo, la care m-am si rastit... ca ma luase cu figuri ca... am pasaport? zic am, dar e expirat... asa, deci n-aveti. Zic madam, asta si asta si asta... imi tb o adeverinta..cum faC? Pai, sa vedeti... ca de azi, s-a schimbat treaba si nu se mai poate prin posta, tb sa fii in persoana. Zic bun, dar undfe anume? Numai in DC? Nu si pe-aproape de TX? Pai doamna, imi zice... intrati pe website-ul nostru si vedeti ce zice noul regulamet. Dar , trebuie sa asteptati pana dupa-masa, ca atunci se va afisa. Zic madam, n-am timp sa astept ore, doar sa citesc ceva pe un website. Daca stii despre ce e vorba, te rog zi-mi ce trebuie sa fac. Pai cica, atunci veniti cu toate actele la ambasada in DC , deschidem la 10 si va eliberam adeverinta. Dar vedeti ca timpul lucreaza impotriva dvs!!! Imi venea sa o strang de gat prin telefon. Ma gandeam ca poate se poate rezolva la Consulat aici, in TX. DAr din ce vad, e Consulat Onorific. Nu stiu daca ma pot ajuta. [q][q][q] [url="http://community.webshots.com/user/wojval"]Poze AJ[/url] [url="http://s45.photobucket.com/albums/f61/honey79/?sc=5"]Filme AJ[/url] Vali , mamica lui Andrew - John (21 Februarie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vali si noi avem aici in va consul onorific, nu are nici o putere...insista sa vrb cu consulita, explica-i si doamnei cu care vrb, asa e ea...dar are suflet bun, suna plictisita si rautacioasa...explica-i sit...si roag-o sa te ajute... te pup si bafta multa...scrie-mi pe pm daca mai ai nevoie de ceva...eu nu prea mai am timp sa intru aici, pm imi trimite pe mail direct...
Citat:
citat din mesajul lui honey79
Ioana, am sunat mai devreme la ambasada si am dat peste o functionara acolo, la care m-am si rastit... ca ma luase cu figuri ca... am pasaport? zic am, dar e expirat... asa, deci n-aveti. Zic madam, asta si asta si asta... imi tb o adeverinta..cum faC? Pai, sa vedeti... ca de azi, s-a schimbat treaba si nu se mai poate prin posta, tb sa fii in persoana. Zic bun, dar undfe anume? Numai in DC? Nu si pe-aproape de TX? Pai doamna, imi zice... intrati pe website-ul nostru si vedeti ce zice noul regulamet. Dar , trebuie sa asteptati pana dupa-masa, ca atunci se va afisa. Zic madam, n-am timp sa astept ore, doar sa citesc ceva pe un website. Daca stii despre ce e vorba, te rog zi-mi ce trebuie sa fac. Pai cica, atunci veniti cu toate actele la ambasada in DC , deschidem la 10 si va eliberam adeverinta. Dar vedeti ca timpul lucreaza impotriva dvs!!! Imi venea sa o strang de gat prin telefon. Ma gandeam ca poate se poate rezolva la Consulat aici, in TX. DAr din ce vad, e Consulat Onorific. Nu stiu daca ma pot ajuta. [q][q][q] [url="http://community.webshots.com/user/wojval"]Poze AJ[/url] [url="http://s45.photobucket.com/albums/f61/honey79/?sc=5"]Filme AJ[/url] Vali , mamica lui Andrew - John (21 Februarie 2008)
Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana nu sunt suparata pe tine si nu imi esti antipatica, Doamne fereste, dar tu mi-ai pus capac azi si am rabufnit! Cand am spus gripa, ma refeream la swine flu, ca aici a inceput un nou val si sunt copii bolnavi prin gradinite. Honey imi para rau, nu pot sa te ajut! Sper sa se rezolve cumva situatia. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si peste Alex al meu a dat de ieri o tuse seaca enervanta ... il tin pe mucinex dar mi se pare degeaba. Ce ma sperie este ca tuseste si in somn, mama (da, da a plecat soacra si a venit mama [:D]) zicea azi la telefon ca nu a putut dormi la pranz de tuse ... Nu are febra, nu are nimic altceva ... Voi ce leacuri mai stiti pentru tuse ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mucinexul daca e d-ala expectorant-cough suppresant e vax-albina. Cough suppresantul opreste tusea relaxind muschii in timp ce expectorantul ii excita ca sa poti tusi/expectora. Eu cam asa fac. Expectorant ziua cind e la verticala si poate tusi si cough suppressant noaptea exact inainte de culcare. Lui Marcu ii fac bine strepsils din Romania (are si aici la magainele cu chestii englezesti) si olinth. Numa un puf de Olinth din Romania si ma jur ca ii termina raceala (sau prevenea). A
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...