Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oaza pestisorilor... |69|


Recommended Posts

Deja e 1 iulie?[alcool].Sfinte..ce fuge timpul acesta[:I] Tethys,unde esti?Ai fugit in petit cu poznasul?[:D][:I] Carma-ce face stomacul?Tot nu mi-ai raspuns-cum de ai avut curaj sa te operezi in Romania?[:)] Daniela...de curiozitate-ca ce lucrezi?ca pari o businesswoman[:D]
*Blackmoon Lady [gravired]8+si lipistocul meu iubit[zana]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata! 'Neata! Aparui la coffee [pofta]. Multam fain Dany de serveala [pup]... si vreau si placinta cu iaurt [yum], daca mai ai [8)], multam [flo2]... Sa speram ca va fi o zi asa cum si-o doreste fiecare [^]. Si bem si suculet de la Carma [flo2]. Cum te mai simti doamna? [pup] Alina, iote-ma-s [:p]... 'bebelus' poznasul meu? Ha, ha... las'ca, o sa ajunga si lipishtoaca ta maricica, sa mearga la gradinita... si apoi sa-mi zici tu mie, cum e cu iubareala la copilasii de 'kindergarten'. Bine? [:D] Mno, celelalte sirenete cam cunosc 'peripetiile' poznasului meu legate de aceasta 'don juan-eala' copilareasca, inca de pe la 4 anisori ai lui... stiu ele cam cum 'invarte' poznasul gagicile [:D]... sunt 'petitoare' cu experienta [:D], deci... cum zicea si Carma, sunt precoce copilasii... din umilele mele observatiuni (adica si din comportamentele vazute si la ceilalti colegi de gradinita de-ai poznasului meu), 'chestiunile' pe care noi le 'faceam' la/in scoala generala, ei deja le cam 'fac' la gradinita, la modul inocentei copilaresti, bineinteles [:)]... eh, ce sa mai zic? Intelegi tu, nu? [;)] Las'ca, vei vedea mai tarzior, pe pielicica ta [:D], ce si cum sta treaba cu iubareala 'bebeluseasca' [:-@]... o zi buna sa ai azi si fara prea mari greturi sau alte cele [pup]. Baby, Dana, Marami, Pufy, Ninia, celelalte sirenete [pup] & [hia]... Ma duc sa vaz de gasesc ceva horoscop de weekend si revin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, horoscopul de weekend pt. zilele 1-3 iulie 2011, Pesti:
  • Aveti temeri nejustificate fata de ceea ce se petrece in viata voastra. Orientarea atentiei spre valorile care va inalta starea de spirit va ajuta sa depasiti momentele de hipersensibilitate in care nu aveti incredere in voi insiva.
  • Vreti sa oferiti o scurta vacanta juniorilor familiei si o sa aflati ca destinatia nu le e deloc pe plac. Nu-i trimiteti la origine si nu-i bombaniti! Duceti-va voi, pentru ca o sa gasiti contacte folositoare.
Doar astea doua previziuni le-am gasit [:-@]... Si niste zambete [:)] scurte: * Curiozitate... Un baietel privea atent la un preot, care isi repara gardul de la gradina. - De ce ma privesti asa de atent, fiule? - Vreau sa aflu ce zice un preot, cand isi da cu ciocanul peste degete! * Constatare... Sotul vine neanuntat acasa, dupa o lunga deplasare. Intra in casa, cauta sub pat, in sifonier, in baie. Nimeni. Si-i zice, resemnat, nevestei, in bucatarie: - Ai imbatranit, femeie! * Criza... El: - Draga mea, daca tu, pe criza asta, ai invata sa gatesti, am putea concedia bucatareasa. Ea: - Ai dreptate, dragul meu. Dar daca tu ai invata sa faci sex, am putea concedia si soferul. [:D] O zi frumoasa tuturora [flo2] si un weekend superfain [pup]! [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091 Carma-ce face stomacul?Tot nu mi-ai raspuns-cum de ai avut curaj sa te operezi in Romania?[:)]
*Blackmoon Lady [gravired]8+si lipistocul meu iubit[zana]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Iubita daca vroiam cum am mai spus puteam sa fac asta si in alta parte dar trebuia sa astept minim 6luni cu rdv uri la psiholog, chirurg etc etc...dar cum nu mai am casa din Franta trebuia sa iau chirie si e min pe 3 ani CU CONTRACT APA ELECTRICITATE ASIGURARE ETC ETCdeci min 600E lunar plus ceva bani pe la doctori(adica cam 5 sau 6 e / sedinta) plus plus masina in fine dandanale Se pare caci calculele nu au iesit....de !!! Acum trag! pupici pt pestisoare la DON JUANII nostrii mignioni si la fetitele cuminti(mai exista asa ceva???)[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza
Da crynuta , ami am poftim de serveste [papica]
Am aparut, am aparut [pofta]... multam fain [pup].
Citat:
citat din mesajul lui carmaw
...la fetitele cuminti(mai exista asa ceva???)
Ooo... sa nu exageram [:I] chiar asa [q]... sigur ca (mai) sunt fetite cuminti... si baieteii sunt cuminti, chiar daca se "iubaresc" (uite ca am pus in ghilimele, poate asa se subintelege mai bine inocenta lor... "iubareala" copilareasca=inocenta)... doar am zis ca totul e la modul copilaresc, nu? [:-/] Sau, iar m-am facut inteleasa gresit? [:D][:(] hmmmhhh... in fine, poate-s io mai "ciudata" [:D]... ce stiu io?!? [:D][:D][:D] PS - daca o luati pe aratura [:D], sa stiti ca nu va mai povestesc nimic, dar nimic, nimic [zz]... [:(]... bine??? "Bye-bye"... [hia].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crynuta nu pot sa spun decit ca mi pare rau ca ai luat o asa special. Era o glumita in toata amicitia. Hai scuza ma si pupici[pup] Te asteptam sa ne mai zici una alta ce vreu tu bine nteles Eu nu va povestesc de unele si de altele??Uite acum va spun ca mi e frica ca ma duc sa ma curete la rana asa pe viu... A am uitat sa va spun RAMONAKI alias Charlies se muta in alt apartament Am felicitat o ca draga de ea e o victorioasa! Gata acus ma apuc sa bintui pe net dupa antidoturi naturiste . Pupici fetitelor[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, se pare ca, s-a intors roata si-mi sosi si mie randul la a intelege gresit [:I]... hmmhhh, daca-s mai sensibiloasa [bang] astazi [:I] (ntzzz)... scuze [flo] Carma pentru reactia mea... si facem pace, bineinteles [colegi]. Multumim pt. vestile despre Charlie, bravo ei [pk]. Si sa ai multa bafta la gasit remediile/antidoturile naturiste pe care le cauti [pup]. Io va invit la masa [yum], daca doriti si poftiti... la alegere: - mancarica de mazare cu ceafa afumata si scarita afumata, plus salata de varza verde (sau diverse muraturi in otet) [pofta] - friptura de copanele de puiut, cu scarita afumata si cartofiori, totul facut la cuptor, plus salata de varza verde (sau diverse muraturi in otet) [pofta] - desert: fructe, suc [pepsi] si un pahar de bere rece [berica] S-aveti pofta! [pup] O zi frumoasa in continuare tuturora [flo]! Am [fuga] -it... [hia].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pace.Pace! Ce mi place salata de varza alba....din pacate nu am mincat anul asta... Aici la taverne pun in ea ceapa verde daca au,usturoi marar verde si morcovi taiati fin si o asezoneaza cu ulei sare piper si multa lamiie. Ba o cunostinta de a mea o face simpla dar pune zeama de muraturi (ca asezonare) Fiecare cu tipcul ei Va las ca trebuie sa ma pregatesc[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daa, yami-yam salata de varza verde [pofta]... Niste lectura de amiaza [cit]:
  • <<Schimbarea... - Cum ma pot schimba ? - Tu, esti tu insuti, asa ca nu te poti schimba pe tine, la fel cum nu te poti desparti de picioarele tale. - Inseamna ca, nu pot face nimic? - Poti sa intelegi si sa accepti acest lucru. - Cum m-as putea schimba, daca ma accept asa cum sunt? - Cum te-ai putea schimba, daca nu te accepti asa cum esti? Cine nu se accepta nu se poate schimba: cel mult se poate reprima.>>
  • <<Cine esti tu? O femeie, aflata in coma, era pe punctul de a muri. Dintr-odata, ea s-a simtit ridicata la cer si s-a trezit in fata Scaunului Judecatii de Apoi. - Cine esti? - a intrebat-o o Voce. - Sunt sotia primarului, - a raspuns ea. - Nu te-am intrebat a cui sotie esti ci, cine esti tu. - Sunt mama a patru copii. - Nu te-am intrebat a cui mama esti ci, cine esti tu. - Sunt invatatoare. - Nu te-am intrebat ce profesie ai ci, cine esti tu. Si dialogul a continuat in acelasi fel. Orice ar fi raspuns femeia, cuvintele ei nu pareau sa raspunda la intrebarea: "Cine esti tu?". - Sunt crestina. - Nu te-am intrebat care este religia ta ci, cine esti tu. - Sunt cea care a fost la biserica in fiecare zi si le-a dat de pomana celor sarmani. - Nu te-am intrebat ce ai facut ci, cine esti tu. In mod evident, ea nu a trecut de examen, caci a fost trimisa inapoi pe pamant. Cand s-a trezit din coma, femeia s-a decis sa afle cine este. Si astfel, intreaga ei viata s-a schimbat. Morala: Datoria voastra este sa fiti. Nu sa fiti cineva, nici sa nu fiti nimic – caci asa se nasc lacomia si ambitiile; nu sa fiti cutare sau cutare – caci asa deveniti conditionati; ci pur si simplu sa fiti.>>
  • - ambele povestioare apartin lui Anthony de Mello
[pup] & [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...