Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oaza pestisorilor... |69|


Recommended Posts

Buna dimineta![olala] Cryna, da am rezolvat cu congelatorul ! [pk]Sa sper ca nu se mai defecteaza nimic ...[alcool] Alina , tu cum esti ? Ce face burtica ?[pup] Carma, iubita , asta este ....lasa ca ai fost harnicuta si uite ai spalat s-au si uscat ...ura ....cum mai esti cu ochii ? Dana , tu ce mai faci ? Sper ca toate bune ...[pup] Pufy , tu probabil ai ajuns la noua baza ....mult succes si doamne ajuta ![flo] Baby , ai reuist sa vb cu Mada ?[:-@] Va sarut si o zi minunata ! Merg sa crosetez niste ardei umpluti ....[pofta] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata si de la mine! La noi chipurile s-a mai racorit oleaca... a plouat si as-noapte si e inca innourat... sufla vanticelul, canta pasarelele [:)]... eh, viata... nu? [:D] Carma [pup], sper ca ai reusit sa te odihnesti. Dany, apar la tine la masa [yum]... la ardei umpluti [pofta]... spor la bucatareala. [pup] Pufy, multa bafta la noua locatie [flo], tinem pumnii sa fie totul bine [pup]. Baby, azi ce mai faci de papa bun? [pup] Dana [pup], tu cum o mai duci? Andrei ce mai face? Daaa, chiar asa... Nicoooolllll, unde esti doamna????? [pup] Hai pe aici, sa ne sustinem reciproc [:)] ca, si io abia imi mai tin [titanic] -ul priponit la mal, nu stiu sincer unde naiba mai vrea sa fuga [alcool]... sper ca nu esti intr-o pasa rea, la fundul butoiului [grup]... hai la vorba doamna draga [flo]! No, ce sa va mai zic??? Celelalte (Marami, Ninia, Alina, Ely, Danuta, etc., etc.,...) sirenete... numai bine [pup]. Ma duc sa "prepar" lectura de dimineata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata. Poftiti la lecturat [cit]: <<Fii deasupra destinului tau! Povestea spune ca, era odata o fata care, lovindu-se de greutatile vietii, a mers la tatal ei sa se planga ca nimic nu-i iesea asa cum isi doreste. Obosise sa lupte fara a obtine rezultatele pe care le astepta. Nu stia cum sa faca sa mearga mai departe in viata pentru ca se simtea epuizata. Avea impresia ca, de cate ori rezolva o problema, aparea alta. Tatal ei a ascultat-o atent si apoi a invitat-o sa pregateasca impreuna micul dejun. Ajunsi in bucatarie, el a luat trei oale si le-a pus cu apa la fiert. Cand au inceput sa fiarba a pus intr-una morcovi, intr-una oua si in cea de a treia cafea. Le-a lasat sa fiarba fara sa spuna nici un cuvant. Doar ii suradea fetei lui. Ea astepta cu nerabdare, intrebandu-se ce voia sa faca tatal ei. Dupa 20 de minute tatal a stins focul, a pus ouale intr-un castron, morcovii intr-o farfurie si a turnat cafeaua intr-o ceasca. Apoi a intrebat-o: - Draga mea, ce vezi aici? - Oua, morcovi si cafea, - a raspuns ea. Atunci a indemnat-o sa atinga morcovii. Ea ii atinse si observa ca erau moi. Apoi i-a cerut sa curete un ou de coaja si ea observa astfel, ca oul era foarte tare. Apoi i-a spus sa guste din cafea. Curioasa, ea sorbi din lichidul parfumat apoi intreba: - Ce inseamna toate astea, tata? Atunci, el i-a explicat ca, toate cele trei elemente avusesera de infruntat aceeasi adversitate: apa fiarta. Doar ca, au reactionat complet diferit: morcovii s-au inmuiat si au devenit usor de sfaramat, ouale au devenit foarte tari, in schimb cafeaua a schimbat cu aroma ei apa. - Cu care dintre acestea trei crezi ca te asemeni tu?, - isi intreba el fata. Cand adversitatea bate la usa ta, cum raspunzi? Esti ca un morcov aparent tare, dar cand durerea te atinge, te inmoi si-ti pierzi puterea? Esti asemenea oului, care incepe cu o inima maleabila si un spirit fluid, dar dupa un eveniment nefericit devine dur si inflexibil? Pe dinafara ramai la fel, dar pe dinauntru ai inima amara? Sau esti ca un graunte de cafea? Cafeaua schimba apa fiarta, elementul care ii cauzeaza durerea. Cand apa ajunge la punctul maxim de fierbere cafeaua lasa cea mai buna aroma si savoare. Morala: Nu te lasa infrant! Fii deasupra destinului tau, da ocazia adversitatilor vietii sa fie pentru tine tot atatea prilejuri de a lasa "dulcea aroma de cafea" care iti este proprie, pe care doar tu o poti oferi...>> [pup] si o zi buna si frumoasa tuturor [flo]! [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele Am programare la oftalmo (vizita 50Euroi) ca asa e aici de abia joi Azi am cumparat peste si l am facut plachie (il acompaniez de orez cu creveti) bere fanta cirese si inghetata si dau de pomana Mamica mea face 3 luni de cind m a parasit[q] Pt noi am cumparat thon am papat si acum poate ma odihnesc pt ca d amiaza sa fac curat ca e jale in casa pupicei[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! 'Neata! [cafea][cafea][cafea] Carma, [pup] & [grup]. Celelalte (nu mai fac numaratoare/enumerare ca sa nu mai uit/sar pe nimeni [:I], deci va includeti fiecare [^]...) sirenete, [hia] & [pup]. Ooo, dar se pare ca si Charlie [pup] s-o dat disparuta... stie vreocineva ceva? Unde esti doamna? Ce mai faci? Cum o mai duci? Speram ca-s toate bune [flo2] la tine. Te asteptam la vorba [:)]... Sa va las si lectura [cit] de dimineata: <<Traia demult, un copil de 10 ani. In fiecare zi il intreba pe bunicul lui: - Bunicule, cand o sa cresc mare? Cat mai e pana voi fi mare? Bunicul ii spunea mereu sa aiba rabdare, sa se bucure de anii copilariei, dar baietelul nu asculta. Intr-o zi, batranul ii povesteste nepotelului ca a auzit de la tatal lui ca, stra-strabunicul lui ar fi avut o lumanare fermecata. Trebuia aprinsa noaptea si, la lumina ei, intr-o ora imbatraneai 10 ani. Dar oricum, nu stie pe unde ar putea fi acea lumanare, sau daca nu e doar o legenda. Copilul a petrecut zile intregi scotocind fiecare coltisor din curtea bunicului, pana cand intr-o zi a descoperit in pivnita un cufar vechi, mucegait. Cand a deschis cufarul, a gasit lumanarea de care-i vorbea bunicul. Noaptea, cand toata lumea dormea, a aprins-o si a asteptat. A asteptat o ora, s-a dus la oglinda si a vazut ca functioneaza. Dar fiind tot nemultumit, s-a decis sa mai astepte putin. S-a asezat intr-un colt privind lumanarea si... fiind obosit, a inchis ochii si a adormit. Orele se scurgeau, anii se asterneau pe fata copilului... Spre dimineata, a deschis ochii si a realizat ca se misca foarte greu. A mai avut putere sa stinga lumanarea si a murit. Cand a fost gasit, nimeni nu stia cine este asa ca, l-au inmormantat intr-un colt al cimitirului, iar pe cruce nu scria nimic... Morala: In viata, visam si ne dorim multe lucruri, dar nu toate sunt bune pentru noi. Este o vorba: "Ai grija ce iti doresti, caci s-ar putea sa (si) primesti".>> [pup] la toate si o sambata faina si relaxanta sa aveti [flo2]! [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata si de la mine! [cafea] Dany, [pup] si sa ai o duminica placuta si tu. Mersi [flo] pt. vestile despre Charlie... felicitari nepotului pt. casa noua [cheers]... Cat despre poznasul meu, el e bine, mai are doua-trei zile si intra de-a-dreptul in vacanta [:)]... asteptam musafiri [olala] in luna august... vin fetele in concediu, adica toti 4 [8D]... iar poznasul, il asteapta pe bebita, sa-l lase nanuta lui la noi [:D]... no: "Da', cand vine nanuta? Cat mai este?"... "Si-l lasa la noi pe bebita, nu-i asa?" (ochi jucausi ca vrea si el un/o bebita...); "Ca-i al nostru bebita, nu-i asa? Ca vreau si eu sa am un bebita... si sa ma joc cu el..." (cam greu de lamurit ca nu-i al nostru... ca, initial, cand i-am zis ca in toamna vine un bebita, s-a uitat la burta mea sa vaza [:D]... p'orma o inteles el, ca nanuta e cu bebe in burtica si nu io...); "Il lasa la noi, nu?" (nu conteaza ca in august e inca in burtica... important e sa-l lase la noi pe bebita...), etc., etc.,... mno, in mare, cam in jurul chestiei asteia se invarte dialogul intre mine si poznas cand aducem vorba despre bebita al nanutei lui... io: "no comment" & fara emoticoane..................... amu, s-a mai linistit, ca nu i-am mai adus aminte de bebita... [:-@]... [:-@]. In rest... totul bine si ca de obicei [:)]... fara noutati... fara cine stie ce perle [:D]... mergem inainte si crestem, bineinteles [:)]... ce sa (va) mai zic? Nik... [pup] la toate sirenetele si o duminica placuta si din partea mea! Sarbatori frumoase tuturor [flo2], is Rusaliile azi, nu? [:D] [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa va las si ceva lectura [cit]:
  • <<Intotdeauna exista si un alt punct de vedere Un barbat, calatorind cu un balon cu aer, si-a dat seama la un moment dat, ca s-a ratacit. Reducand altitudinea, a zarit jos, pe un drum, un barbat. A coborat mai aproape de acesta, incat sa poata fi auzit, si i-a strigat: - Fiti amabil, am nevoie de putin ajutor... aveam intalnire cu un prieten acum o ora, dar m-am ratacit si habar n-am unde ma aflu. Barbatul de jos, dupa cateva secunde de gandire, i-a raspuns: - Plutesti intr-un balon cu aer cald, la aproximativ 6 metri deasupra pamantului, esti pozitionat intre 40 si 41 de grade latitudine nordica, si intre 59 si 60 de grade, longitudine vestica. - Cu siguranta esti inginer, - i-a raspuns atunci barbatul din balon. - Asa este, - a venit raspunsul de jos, dar de unde stii? - Ei bine, - spuse barbatul de sus, tot ce mi-ai spus este corect din punct de vedere tehnic, dar eu nu stiu cum sa folosesc informatiile furnizate de tine, si sunt in continuare ratacit. Sincer, nu mi-ai fost de prea mult ajutor, iar daca ai facut ceva, a fost doar sa ma tii pe loc, iar eu si asa sunt in intarziere. Atunci in replica, barbatul de jos i-a strigat: - Cu siguranta tu ocupi o functie manageriala. - Ai dreptate, - i-a raspuns uimit omul din balon, dar cum ti-ai dat seama? - Ei bine, - continua cel de jos, habar nu ai unde te afli si nici incotro te indrepti. Te-ai ridicat in locul in care te afli cu ajutorul unei mari cantitati de aer cald. Ai facut o promisiune pe care habar n-ai cum s-o indeplinesti, si acum te astepti, ca oamenii de sub tine sa-ti rezolve problemele. De fapt, tu te situezi acum in exact aceeasi pozitie de dinainte de intalnirea noastra, insa ai reusit cumva sa faci din lucrul acesta sa para ca e vina mea.>>
  • <<Zgomotul carutei Intr-o dimineata, un baiat se plimba prin padure impreuna cu tatal sau. La un moment dat, tatal s-a oprit, a stat cateva secunde ascultand, apoi si-a intrebat baiatul: - In afara de cantecul pasarilor si de fosnetul frunzelor, ce mai auzi? Baiatul ciulind urechile ii raspunse: - Aud zgomotul unei carute. - Asa este, - raspunse tatal, mai mult decat atat, este o caruta goala. - Cum stii ca este o caruta goala, desi inca nu se vede si doar o auzi? - Este foarte usor sa-ti dai seama cand o caruta este goala, din cauza zgomotului pe care il face. Cu cat caruta este mai goala, cu atat face mai mult zgomot. Morala: In viata de zi cu zi, cand vedem o persoana vorbind prea mult, intrerupand conversatia tuturor, fiind inoportun si ingamfat, simtindu-se preaputernic si reducand valoarea oamenilor din jurul lui, trebuie sa ne amintim ca, cu cat este caruta mai goala, cu atat este mai mare zgomotul pe care il face.>>
Am [fuga] -it... [recevere]... [pup].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza
Tot eu [:-@]... Carma , ce ai facut la oftalmolog ? [pk] nimic nou de raportat, ieri am muncit ,l-am ajutat pe nepot la mutat in casa noua ![pk] Va urez duminica placuta![flo] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Iubita joi ma duc sa l vad(13.30) O sa scriu ce am facut Imi pare bine ca ai rezolvat cu frigiderul[flo] In rest ieri am fost in Chania am facut piata apoi o berica si port si un platou delicios plin cu pestalai la gratar caracatite squid, scoici peste mic fript mii de chestii ...nu mai scriu ca ma bateti... Apoi o noapte iar alba cu pisicul meu cel bagabont care vrea afara mereu noaptea siziua doarme in cearceafuri Acum am gatit ierburi minuni si gata nimic nu mai fac! Dar va urez voua pestisoarelor o duminica placuta !![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...