Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (92)


Recommended Posts

Lacramioara, si eu de cateva zile sunt pe cortizon... cateva zile nu am prea putut sa imi folosesc mana dreapta, nici sa scriu... ma rog e bine acum. Abia astept insa sa il termin... La mine a mers bine sinupretul si inhalatiile pentru sinuzita. Si mai iau si no-spa cand ma doare capul tare... plus ketorol cu quarelin... dar am f rar migrene asa ca... o data de doua ori pe an. Gabriela, la varsta noastra lacrimile nu ne ajuta... nu mai... Smile ca e arma ta cea mai tare... Stiu ca uneori nu mai asa ne eliberam, insa pur si simplu viata merita traita cu zambetul pe buze, lacrimile nu fac decat sa o intunece mai mult... Hai zambeste la soare, sa se sparga norii si sa vina mai repede caldura si primavara! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si nu in ultimul rand, Cristina-Herra... Am avut si eu o perioada de asta,prin decembrie 2008... ca sotul meu radea si spunea ca daca de obicei nu ma vindec cu shoppingul - nu imi prea place sa fac shopping - poate pe Marte am putea incerca... Stiu ca voiam pe atunci niste pantofi negri 'deosebiti' dar nu pantofii erau problema ci 'deosebitul', nu ma hotaram ce inseamna 'deosebit'... Si ma credeti sau nu parca intram in depresie... Shuieli pur si simplu... A trecut, ciudat, cum a si aparut... insa eram total pe alta lume, veneau sarbatorile si eu nu prea voiam nici brad... Cineva, om cu experienta, spunea, ca atunci cand ne vine cate o 'indoiala' de asta, sa ne asezam la masa de scris si sa punem pe hartie ce ne framanta... cica ajuta. Pe mine ma ajuta insa sa ma joc cu Alex... desi de un timp nu mai stiu sa o fac, ca atata ii mai plac dinzoaurii si ciocnirile intre roboti - ciocniri imaginare ca isi protejeaza jucariile - ca nu imi prea mai vine sa ma bag inseama prin jocul lui... Oricum, ce ii spuneam si lui Gabi[flo], smile, ca viata ne da destule momente triste, sa nu ii dam voie sa dea cu noi pe jos. Oricum cica nimeni nu scapa viu din ea! Asa ca, zambeste-i lui Vladut sa fie fericit si la soare sa vina primavara![flo] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa zambiti mai usor... O tipa isi aude barbatul parcand masina in garaj, pe cand era in pat cu amantul. - Fugi, ia-ti hainele si sari imediat pe geam!, ii striga tipa.. - Cum sa fug asa? Nu vezi ca ploua cu galeata afara? Totusi, tipul n-are incotro, iese pe geam si sare in strada, complet gol si cu hainele in maini, si se trezeste in mijlocul maratonului anual care avea loc in oras. Ce sa faca, se pune si el pe fugit. Unul care alerga alaturi, se uita la el si il intreaba: - Ati mai participat la maraton? - O, da, in fiecare an. - Si mereu alergati gol? - Sigur, imi da o mare senzatie de libertate! - Si cu hainele in maini? - Da, dupa aceea ma imbrac pur si simplu si ma urc in masina. - Si ...... purtati de fiecare data prezervativ? mai intreaba tipul mirat. - Aaa.., nuuuu.., numai cand ploua! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] carmen of.. imi imaginez prin ce ai trecut...multa sanatate! cu depresiile..nici nu vreau sa-mi amintesc...prin ce am mai trecut si eu... dar multumesc lui Dumnezeu ca au trecut..sper sa nu mai revina...desi e relativ...unii spun ca depinde numai de noi..dar uneori din experienta pot spune daca nu exista si factori exteri care sa te ajute e greu sa te ridici...mai ales daca te profunzi prea tare... va [pup] pe toate va urez multa rabdare,putere si fericire ![flo]
"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 [url="http://b2.lilypie.com/dUMap1.png"](22.12.07)[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/563307711kKgIou?start=0"]eu, broscutz :)[/url] ... , [url="http://picasaweb.google.it/stafaniaX2/Aproape2Ani#"] aproape 2 ani...[/url] , [url="http://s283.photobucket.com/albums/kk303/slimatei/stefaniax2/"]Stefi video[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117187"]Nasterea unei stele...numita Stefania![/url] [url="http://flickr.com/photos/13068460@N06/?saved=1"]papa buuun [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, dupa cum spuneam eu am avut o perioada proasta si atat, nu de-a dreptul o depresie. Sotul meu remarcase ca nu sunt eu insami insa nici nu pricepea ce am. De altfel nici eu! Insa nu a fost ceva serios. Cum a inceput asa a si trecut. Multumesc pentru ganduri bune si voua la fel!!! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, multumesc..ieri chiar am zambit la soare...ca l-am vazut la un moment dat. Si sa stii ca ajuta scrisul...dupa ce am tot dat apa la sobolani (ca pe soricei ii inecam...) m-am apucat sa scriu tot ce-mi trece prin minte...am scris vreo 4 foi si apoi m-am linistit. Pana a doua zi...dar oricum a functionat...am reusit sa nu mai plang... Pupici si sanatate voua si copilasilor, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea] fierbinte... si cu putin pink.... ca se pare ca avem nevoie de el... Va doresc o zi frumoasa... [flo2] Iasmin, multumesc. Slimatei, multumim. Stefy e din ce in ce mai... plina de replici.... Acum imi spune poezii pentru 8 Martie... ca se pregatesc ei de zor pentru sebare... Carmen, multa sanatate si tie... La No-spa nu m-am gandit, pe restul le-am.... luat.... vorba ta, nu le iau zilnic. Sinupretul si inhalatiile nu au avut nici un rezultat de data asta... Medicul spune ca ar trebui intervenit chirurgical... dar deocamdata nu am nici timp si nici curaj..... Gabi, ma bucur ca esti mai bine. [flo] Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iasmin, aidreptate, sigur, insa nu iarna!... Lacramioara, eu am scapat cu sinupret si paracetamol sinus + antibiotic, dar nu ma bate nu stiu cum se cheama, daca vrei pot sa vad, dar erau recomandate de un doctor adevarat... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de duminica seara ma doare mana dreapta foarte tare. am fost la neurologie am tratament... in fine, e mai bine, dar scriu cu stanga mananc greu cu dreapta... intrun cuvant ii apreciez mult mai mutl pe ambidextri. adica pe mama si pe Alex, singurii ambidextri pe care ii cunosc. ieri dupa 3 zile de tratament dupa ce am ajuns acasa, ma plang ca degeaba am luat si celebrex... sa vezi ca ajung la cortizon daca nu cedeaza... copilul ma intreaba candid daca e asa bine sa stii sa folosesti ambele maini la scris de ce nu e lasat si la gradinita sa scrie cu stanga. oricum el scrie si cu stanga dar mai bine ii iese cu dreapta... asa ca s-a insistat pe mana pe care o foloseste cel mai bine... aseara facea labirinturi pentru tata-sau si la un capat care se infunda a scris’ omai’. ma intreaba daca stiu ce inseamna omai si i-am raspuns ca nu la care zambind spune:” O, mai” ai gresit! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...