Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (92)


Recommended Posts

Carmen[pup] multumesc de raspuns. Sotul meu scria si cu stanga si cu dreapta dar prefera stanga. A fost obligat sa scrie cu dreapta si are un scris de zici ca e cu picioarele. (Ba inca sunt sigura ca daca ne straduim, unii dintre noi il intrecem chiar si scriind cu picioarele). Dar nu se opreste aici. Este tehnician dentar si a preferat sa lucreze cu mana stanga tot timpul. Din cauza ca tine mereu mana stanga incordata, acum se plange ca il doare inima si ca oboseste mult mai repede[q] Asa ca si acest lucru poate fi cu plus si cu minus[flo] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va ofer o [cafea] fierbinte si va urez sa aveti o zi frumoasa.... Iasmin, cu namolul am auzit si eu si in vara asta cred ca am sa incerc, daca nu merge nici asa, cred ca ajung la chirurgical cum a recomandat medicul ORL. Carmen, si tratamentul meu tot de medic a fost dat... NU iau dupa ureche, ca stiu ca nu-i ok.... Eu de la celebrex am avut niste dureri ingrozitoare de cap... si dupa 3 comprimate am preferat durerile de picioare.... cand am cazut pe scari.... decat cele de la celebrex.... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
de duminica seara ma doare mana dreapta foarte tare. am fost la neurologie am tratament... in fine, e mai bine, dar scriu cu stanga mananc greu cu dreapta... intrun cuvant ii apreciez mult mai mutl pe ambidextri. adica pe mama si pe Alex, singurii ambidextri pe care ii cunosc. ieri dupa 3 zile de tratament dupa ce am ajuns acasa, ma plang ca degeaba am luat si celebrex... sa vezi ca ajung la cortizon daca nu cedeaza... copilul ma intreaba candid daca e asa bine sa stii sa folosesti ambele maini la scris de ce nu e lasat si la gradinita sa scrie cu stanga. oricum el scrie si cu stanga dar mai bine ii iese cu dreapta... asa ca s-a insistat pe mana pe care o foloseste cel mai bine... aseara facea labirinturi pentru tata-sau si la un capat care se infunda a scris’ omai’. ma intreaba daca stiu ce inseamna omai si i-am raspuns ca nu la care zambind spune:” O, mai” ai gresit! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Carmen, cu toata seriozitatea iti spun sa investighezi posibilitatea unui sindrom al tunelului carpian. tratamentul pt asa ceva e in general pe baza de gimnastica si fizioterapie, nicidecum medicamente tari. si evident incetarea pt o perioada a activitatii care duce la asta. Iasmin, la fel pt sotul tau. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor[flo] Oana (buli), multumesc, am sa iau in considerare sfatul tau la modul cel mai serios.[flo] Lacramioara, stiu ca vara pare departe si durerile la sinuzita sunt cumplite. Nici nu te pot sfatui sa astepti vara sa faci bai de namol. Dar daca ajungi pana in vara si tot nu a spart, incearca si asa, iti spun cu toata dragostea[pup] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, din experienta, imi permit sa-ti dau citeva sfaturi. gimnastica (in apa ideal) si fizioterapie musai, mouse, scaun si tastatura ergonomice, pauze de gimnastica a miinii la fiecare ora. din pacate, recidiveaza, asa ca tb avut mare grija de la inceput. are mare legatura cu activitati repetitive efectuate preponderent cu o singura mina (lucrul la calculator, cintat la vioara etc). [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
Carmen, si tratamentul meu tot de medic a fost dat... NU iau dupa ureche, ca stiu ca nu-i ok.... Eu de la celebrex am avut niste dureri ingrozitoare de cap... si dupa 3 comprimate am preferat durerile de picioare.... cand am cazut pe scari.... decat cele de la celebrex....
Stiu ca nu iei medicamente aiurea... Dar cand am spus doctor adevarat m-am referit la un doctor ORL-ist foarte bun... Eu de la celebrex sunt ok. Mai greu a fost cand am fost nevoita sa iau tramadol pentru crizele lombare ... am crezut ca mor... palpitatii, stari de lesin... ma crezi sau nu, ca sa nu mai ajung la tramadol am reusit sa slabesc! Pana una alta insa da rezultate si celebrexul. Aprppos, mama ia celebrex pentru dureri de cap! Fiecare organism reactioneaza diferit... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PS dedicatie speciala pentru Cristina - Herra, Gabriela si Lacramioara... si pentru toti ceilalti de pe DC! http://www.youtube.com/watch?v=jzoZnivlLhw cred ca e cel mai frumos cantec pentru copii pe care l-am ascultat vreodata... i-l pun lui Alex si ii soptesc si traducerea cuvintelor.. este superb... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...