Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mergem intr-o croaziera si ne oprim in Corfu ,Santorini ,Myconos.In toate locatiile avem la dispozitie un timp limitat. Sun Corfu, Greece 08:00 15:30 Mon Santorini, Greece 13:30 22:00 Tue Mykonos, Greece 08:00 18:00 Au niste preturi foarte mari la excursiile organizate de ei si as incerca sa organizez ceva individual.De exemplu in Santorini m-ar costa 280 dolari,noi fiind doi adulti si un copil. As vrea sa profit de experienta voastra ,de aceea va rog sa-mi dati niste informatii referitor la posibilitatea de a vizita singura ,cu transport local si doar locatiile ce merita interesul prioritar.(adica zone ,muzee , taverna ,etc)In Santorini trebuie sa ma intorc la vapor pina la ora 20.00,adica cu 2 ore inainte de plecare,deci am la dispozitie 6 ore jumatate. Iau in calcul chiar sa inchiriez o masina acolo ,daca e nevoie sau poate ma descurc si cu transport in comun....Iau in calcul si faptul ca vor fi multi care opteaza pt varianta individual si ar putea fi aglomerat la autobuzele locale.Cu taxiul cit ar costa sa ajung unde imi veti propune sa nu ratez? Sa nu ma trimiteti undeva unde nu ma pot si intoarce in 6 ore. Stiu ca intre insule sint ferryboat care aduc turisti ,care vad insula si ei intr-o perioada limitata.Sint firme locale care asigura circuite la un pret decent? Voi ce ati face in locul meu?Nici n-as vrea sa nimeresc intr-o buluceala ,sa nu vad nimic pentru ca m-am zgircit si sa stau 6 ore la vreo cafenea in port. Astept si informatii despre Myconos ,in egala masura! Orice sugestii sint binevenite si va multumesc anticipat! dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu iti pot raspunde pentru Corfu: in perioada spusa de tine te poti plimba prin orasul capitala, Kerkyra - ca banui ca acolo va opriti. ai de vazut castelul venetian - cel vechi si nou - sunt denumite chiar Old Fortress si New Fortress. apoi va puteti plimba prin stradutele superbe ale orasului vechi, un labirint pietonal, plin de magazine cu nimicuri, suveniruri, haine, bijuterii, etc. sunt taverne la tot pasul, va puteti opri oriunde. daca mai aveti timp, tot in zona portului este si un muzeu de arheologie. ati putea incerca si o vizita rapida spre Pontikonissi - Mouse Island - care e chiar in rada portului. dar decat sa alerg intre obiective eu una as prefera sa vad ce e mai important si apoi sa haladui pe stradute si sa ma relaxez la o inghetata/suc/bere rece. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

portul e in oras. navele de croaziera acosteaza foarte aproape de fortareata noua, stai sa caut o poza ca parca am asa ceva. orasul e mic si poti vedea toate cele spuse de mine in intervalul in care stati. mie mi-a placut enorm, spiritul Serenissimei Republici se simte peste tot..... [:)] R edit: [url="http://www.corfu-map.net/corfu/greece/corfu-town-map.html"]harta asta[/url] e foarte buna, la nr. 2 e locul de andocare al vaselor mari, regiunea cea mai frumoasa este 14 Liston, langa ea incepe partea pietonala de care iti spuneam. [url="https://picasaweb.google.com/roxana.pavlicu/CorfuIulie2006#5400536046736582146"] aici[/url] e fortareata noua, in locul de unde este facuta fotografia este marea si portul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...