Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu copiii in masina in strainatate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

cate locuri are dacia duster ? nu cate persoane incap efectiv, ci cate locuri sunt prevazute din constructie, probabil gasesti informatia in cartea masinii (sau cum se numeste[:I]) in 2009 am fost in concediu in turcia, cu masina, eram 5 persoane intr-o masina "de teren", 4 adulti si un copil de 12 ani. am observat faptul ca vamesii turci au acordat o atentie sporita tuturor masinilor in care erau mai mult de 4 persoane. nu stiu de ce. acum, ca s-a eliminat viza pentru turcia, s-or mai fi simplificat lucrurile la vama. edit, sa adaug : anul trecut am fost in bulgaria, insa nu am avut deloc placerea de a interactiona cu politia, dar nu cred ca veti avea probleme in legatura cu ceea ce ai intrebat. in grecia nu am fost niciodata, stiu ca sunt mai duri si restrictivi dpdv al regulilor de circulatie. insa, urmand un rationament logic, atata timp cat numarul de persoane din masina nu depaseste numarul de locuri prevazut de constructorul masinii, nu ar trebui sa existe probleme. sper ca adultul care va sta in spate este suplu/slab[:D], va sta destul de inghesuit intre doua scaune pentru copii. nu uitati, desigur, de centurile de siguranta si nu folositi detectorul antiradar in grecia, este considerata infractiune posesia si folosirea acestui dispozitiv, am inteles ca se lasa cu amenzi usturatoare, confiscarea talonului sau a placutelor de inmatriculare (cel putin asa am citit pe alt forum, informatiile erau de anul trecut). Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai daca sunteti 3 adulti si 2 copii intr-o masina de 5 locuri, da...numa ca adultul din spate o sa fie cam inghesuit...asta ar fi singura problema bulinuta mamica de bulinel dragutel [auto] (19.07.2006 - 9:37) [url="http://community.webshots.com/user/rusanualina"]Poze noi[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]minune mica[/url] [url="http://s193.photobucket.com/albums/z186/rusanualina/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...