Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Canadience si americance: in forma si frumoase! 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari Maru si Diana! Wauu, Diana, meriti duble felicitari; auzi cu paine calda si ciocolata de casa. Si eu am prestat aseara lasagna si prajitura cu mere. Dar eu am gustat un pic din lasagna[bang] Gata, de sapt.asta sunt cuminte. Mi-am impaturit sarmale cu carne si ciuperci in foi de vita, diseara le fierb. A, si am descoperit ca "pois chiche" este naut in romana. Mi-am luat Humus si mananc dimineata cu o tortila de paine integrala + cafeaua fara zahar. Am descoperit in baza mea de date de la scrabiciu, deci ar trebui sa fie in mag. Metro paine integrala Pom Montignac, covrigi Pom Montignac si prjitura cu ciocolata Montignac. Eu mananc si cate un patratel de ciocolata neagra pe zi. Eu nu raportez decat 3-400g plecate sapt. asta. Oana, Mihaela, asa e cand esti stresat cu sedinte si mese la resto mai greu de tinut regim. Noi iesim in fiecare vineri la pranz cu echipa, si desi incerc sa mananc corect, mananc mult si se vede. Ica, mai ajuta-ne cu idei Monti. Avem de nevoie de cineva cu experienta. Data trecuta cand l-am tinut eram in Ro, si nu snt aceleasi produse. O sapt. buna si spor la slabit, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma mentin constant la 67kg, nici nu pun dar nici nu pierd, tare mi-as dori sa ajung la 65 pina-n aprilie dar in ritmul asta (o luna = un kg cam greu); fac sport 2-3 seri* intre 30 min si o ora, daar mai "scap" in we la dulciuri ( e obligatoriu sa le prestez, barbatii [pofta] si-s tot cu gura pe mine amindoi); in rest am eliminat multe din meniu (fainoase, seara dupa opt, etc) dar vad ca merge foarte incet, cauzele le stiu dar la unele nu ma abtin la altele nu am cum [bang] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu uitati ca am fost racita cobza si abia am mancat primele zile din saptamana trecuta! Felicitari fetelor care au slabit! Andrei a vrut ceva dulce in we, si m-a ajutat sa fac banana bread sambata, yummy in my tummy! usor de facut, de fapt el a facut-o, iar ieri am facut lemon and poppy seed cake, deliciu, un milion de calorii pe portie, dar buuuuuun, asa ca...dimineata eram up pe cantar, dar numai am gustat, nu am servit asa cum trebuie[:D] Baietilor le-am facut chilli, ori cum se scrie, Andrei numai asa mananca fasole, eu ii mai pacalesc si pun de toate neamurile boabele alea, si pun si o mana de barley. Le place, eu sunt happy si am comis sa iau si eu la servici o jumate de castronel, ca tare bine mirosea! (noroc ca am niste Gasex in poseta[:D]) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci fost la Zumba aseara cu jumatea mea zumbaroasa, aka Laurajr[olala] Mai, tanti incepe sa se faca a dracului, ne-a topait de ma dor suncile de pe burta[:D] Cantarul meu se duce in sus, cred ca se resimt efectele cake-ului din we[bang] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975
Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Citat:
citat din mesajul lui delphin Un tip pt. sosuri...se ingroasa cu "feculent de pommes de terre" in traducere libera amidon alimentar. O lingurita in apa rece, dupa care se varsa peste ce vreti sa ingroshati si se lasa sa fiarba putin. Pt. fateauri mai usoare eu folosesc "maizena", jumate faina alba, jumate maizena si sunt mai aerate si mai digestibile.
Da, dar nu sunt Monti [:D] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Diana, dar Monti spune ca poti inlocui faina de snitele si cred ca si cea pusa in sos, cu faina de naut care e tot o proteina, deci merge si cu legume sicu carne. ... De multe ori noi ne surprindem la gindul ca nu e drept ca Dumnezeu sa iubeasca, fara masura si fara socoteala, chiar asa pe oricine, calcind orice buna rinduiala si orice închipuire a noastra despre dragoste. Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!
Multumesc Ica, am retinut faina de naut. Cum ii zice in franceza ? Sa stiu ce caut. Oricum eu deocamdata ma tin departe de unele chestii pe care el le permite ca mi-e frica sa nu abuzez. Ma refer la orezul ala neprelucrat, paste integrale, ciocolata neagra dimineata. Imi zic ca in faza a doua o sa-mi permit mai multe, dar eu pana nu ajung la greutatea mea nu trec la faza II. Iar pe de alta parte mananc mai multe grasimi decat zice el pentru ca asa simt ca imi cere corpul adica iaurtul e semi degresat sau chiar ne degresat, laptele e 2%, mai mananc si cu smanatana, nu pot renunta la pielea de la pui [:I] sau la morcovii din ciorba. Si daca am intrat, dau si raportul: 89 kg [pk][pk][pk] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
farine de pois chiche bineinteles de la Adonis [:)] Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunile tale, pentru ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine. (Sfantul Marcu Ascetul) Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No hai ca intra si Europa la slabit[:D]... Ce, numai voi? Am inceput de 1 luna: Inaltime 1.63 cm La 01 ianuarie = 66.2 kg BMI= 24.91 La 31 ianuarie=64.2 kg BMI= 24.16 Target 55 kg ; BMI= 20.7 [:D] Voi efectiv cum tineti cura de slabire? Eu reusisem sa scot 2 kg jos prin exercitiu (alergare, gimnastica nitzel) insa ultimele 2 saptamani mi-au pus capac. Nu am facut deloc exercitii, nici nu am tinut cura, ca m-am imbolnavit si sunt pe antibiotice. Iar astea imi fac o foame de moooor, asa ca mananc si mananc [:(] Asa ca raportez 0.5 kg puse inapoi [:((]. Raportez: 64.6 kg...nu reusesc sa ies din zona asa de mai bine de un an de zile. ________________________ Felicia,[mamica] mami de scufundac atomic, Gabriel[titanic] (23 Mai 2008) [url="http://good-times.webshots.com/album/563670138lHriHR?vhost=good-times"]Noi si [marinar] Bitzu[/url] [url="http://lb2f.lilypie.com/cjvfp2.png"]M-am nascut de ziua mea!!![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124614"]Poveste siropoasa[/url] ________________________ Impreuna vom reusi!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...